Sada je: 09 srp 2020, 20:02.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Ja mislim da nikada nećemo naći odgovor na ovo pitanje. Zato bolje da se raspravlja u jednoj temi nego po više njih.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 206 puta
Primio/la zahvalu: 260 puta
Spol: M
Budući da sam editirao prijašnji post, to ovdje prebacujem da bude friško.
Suko je napisao/la:Al inače, [RIJEŠENO] ne znači da se ne smije postati, već da netko tko ima sličan problem vidi da je u toj temi taj njegov problem riješen.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Onda sam nešto krivo skužio, mislio sam da se ne smije postati više. I dalje mislim da bi zbog preglednosti bilo bolje imati odvojenu temu.

Odgovor na pitanje:
Arch, Gentoo, možeš probati i remixe, Manjaro i Sabayon. ChrunchBang je isto dobar http://crunchbang.org/

EDIT: I Debian, kako sam mogao zaboraviti Debian pface
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Ja ću citirati jedan svoj stari post :kava
(i planiram to raditi ubuduće na svakoj ovakvoj novoj temi koja iznikne 8-) )

Abzeenth je napisao/la:E, znate što?
Imamo već 4 ovakve iste teme.
ČETIRI :sokiran

Kladim se da to niste znali :D

Autoru ove teme bi bilo korisno da ih pročita, pa evo:
Preporuka distribucije - koja je najbolja?
Preporuka distribucije - trebam promjenu
Preporuka distri za početnika
Preporučite distru

Možda nisu sve teme jednako korisne, ali vrijedi ih pročitati jer sigurno ima slučajeva vrlo sličnih opisanom i kvalitetnih preporuka za njih.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
Distribucije se mijenjaju a tako i preporuke. Stare informacije su... stare!

Trebala bi jedna nova ovakva tema godišnje. Barem.

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
stefan je napisao/la:Distribucije se mijenjaju a tako i preporuke. Stare informacije su... stare!

Hm, ako pogledaš sve te teme, ali i slične postove na drugim temama, vidjet ćeš da se uvijek preporučuju iste distre :D po nekom nepisanom receptu: ako je početnik - Mint; ako je početnik i ima slabo računalo - Lubuntu, Mint Xfce/LXDE ili neka od onih mini light distri; ako želi biti kul - Arch :D

Trebala bi jedna nova ovakva tema godišnje. Barem.

Ma nije ni to dovoljno. Trebalo bi svaki mjesec otvoriti jednu. "Preporuka mjeseca" nek se zove tema. Na kraju godine možemo izdati kalendar sa slikama pobjedničkih distribucija :kava :hihi
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
Abzeenth je napisao/la:Ma nije ni to dovoljno. Trebalo bi svaki mjesec otvoriti jednu. "Preporuka mjeseca" nek se zove tema. Na kraju godine možemo izdati kalendar sa slikama pobjedničkih distribucija :kava :hihi

:lulz
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Večer ljudi! Ovako imam pitanje o odabiru distribucije, znam da ovisi o osobnom ukusu, ali ima par specifičnosti, a pošto sam ja nov u svijetu linux trebam pomoc iskusniji linuksaša koji imaju dosta korištenih distribucija iua sebe. Imam u planu uzeti Dellov inspiron 3521 notebook za osobu koja nije previše računalno potkovana, ali ionako ja ću održavati sustav ona će samo koristiti, uglavnom treba za surfanje netom, mail, pisanje spremanje slika i eventualno muziku i filmove. Dakle ciljam na distru bez previše nepotrebnih programa u start paketu, nadalje vizualno bi trebala biti slična Windowsima, laka za korištenje (da ne bude previše panike) i da sistemskim zahtjevima odgovara navedenom stolnom računalu. Hvala
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Mint KDE (Mate, Cinnamon)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
drone je napisao/la:Mint KDE (Mate, Cinnamon)

Da, cini se da je najpularnije trenutno sto znaci da se lako koristi. S 2 gb rama ne bi trebalo biti problema s niti jednim okruzenjem zar ne? Zanima me s grafickog aspekta da li su xfce i lxde mozda jednostavniji i slicniji windowsima xp?
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.