Sada je: 25 tra 2024, 13:10.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Tanglu linux
01 ožu 2014, 20:02
Kao što sam naslov kaže pojavio se Tanglu linux.To je Debian based distra ( ne kolutajte očima dok ne pročitate sve),ali imaju svoje repozitorije.Za sada je Tanglu dostupan sa KDE i GNOME sučeljem.Naravno,nakon instalacije moguće su instalacije i ostalih DE-a.Bolja i detaljnija objašnjenja o ciljevima distre mođete pročitati ovdje.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Lepo ali ne vidim poentu ovakvih projekata.. :) Još jedan u nizu bezbrojnih Debijan klonova koji se razlikuje po artwork-u i tek po nekoj aplikaciji koja je stavljena po default-u a koja se svakako nalazi u Debijan repoima i od koje vas (nas) dele dva klika.. :)
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 srp 2012, 09:45
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Slackware/Awesome/i3
Hoće li sae doista pretvoriti u još jedan Debian klon,vrijeme će pokazati.Pogledajmo (pročitajmo) koji su planovi razvojnog tima i kako oni vide odnos svoje distre i Debiana.

Tanglu is not an 'offical' Debian project, although it was started together with some Debian Developers. But we think that Tanglu might help Debian. We will sync the permissions of all Debian developers, so they can maintain their packages in Tanglu during a Debian freeze if they want to do that, so Tanglu and it's users get the latest upstream software, while Debian can start the new release cycle with already tested packages from Tanglu. We believe that this will increase the package quality and result in a less rough start of Debian development after a freeze. However, Tanglu is not a Debian experimental distribution or playground for untested software. Everything in Tanglu should be usable for it's users and be released upstream software. We are in contact with Debian and try to keep the delta between Tanglu and Debian as low as possible, so we do not introduce incompatibilities.


Na kojem Debianu je baziran

Is Tanglu 1.0 based on Debian Testing or Unstable?

It's neither. While the majority of packages comes from Testing, a significantly large amount is taken from Unstable. A few packages even trace back to Debian Experimental. When building this release we tried to get the technically best constellation of packages, including newer versions where it made sense. Using the versions from Testing as primary choice has the advantage that these versions already received some testing in Debian before they landed in Tanglu.



Sve ovo me zainteresiralo,pa sam jučer instalirao Tanglu.Instalacija protekla relativno brzo i bezbolno.Pišem ovaj post koristeći Tanglu.Znam da je potrebno dulje vrijeme korištenja da bi se donio neki valjani zaključak.Pa neka to bude razlog ostanka Tanglu linuxa na mom hd-u. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Probaj sloziti neku kratku recenziju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
čitajući ovo, ne znam kako je objasniti: (stable) Sid sa pauze!
možda će i uspjeti ova distra
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
a još jedan debian klon. Na drugu stranu, tako je počeo i ubuntu (ali i knoppix i oko 60% distri).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Jučer sam ga instalirao i proveo na njemu dobra dva sata.Sada pišem sa njega i moji su utisci da ovo i nije loše, sviđa mi se.
Instalirao sam KDE sučelje 64 bit-no.Sve u svemu budem ga malo istraživao.

Pozz.
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Dobro, nikad se ne zna hoće li neka distra postati popularna, a Debian je odlična baza. Naravno, može se koristiti samostalno, ali ne vidim štetu ako netku uzme Debian, malo ga ispegla i ušminka i tako prilagodi određenoj skupini korisnika. Istina, mnoge takve distre padnu u zaborav, ali neke i uspiju. Vidjet ćemo...
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Čini mi se prikladno objaviti vijest ovdje da se vidi na projekt nije propao. Izašao je Tanglu 2.0 kodnog imena Bartholomea annulata. Pogledajte malo njihovu stranicu. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.