Sada je: 19 tra 2024, 03:25.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Pa, kako Yeti kaže, samo izvadiš instalycijski medij iz virtualnog stroja i force restart ili shutdown preko kontrolnog centra virtualke. Kad restartaš, pokrenut će instalirani OS.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Nisam koristio nikakav medij tj. USB ili CD/DVD vec sam ga pokrenuo sa mjesta gdje sam ga skinuo tj. home-download. Nemam opciju da se sistem boota sa hard diska u tome i jeste problem.
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
Imas opciju da maknes da se boota sa tog iso filea kojeg si skinuo te ce ti onda automatski bootat sa harda... Nisam sad kod kompa nego na mobu, ali evo otprilike napamet, za maknuti taj dvd kad pokrenes virtualni stroj pogledaj u gornjem lijevom kutu prozora, tamo imas machine, devices itd.. Tu odi pod devices i cd/dvd i unmount sabayon xyz..
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Pokusavao sam razne opcije ali ne ide. U svakom slucaju, hvala na pokusajima da mi pomognete. Iso sliku pokrecem u Virtual Boxu s desktopa a ne sa USB-a ili DVD-a.
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
pribon je napisao/la:Iso sliku pokrecem u Virtual Boxu s desktopa a ne sa USB-a ili DVD-a.


Znam kako je pokreces jer drugacije ni ne mozes, ali to sam ti objasnjavao u postu iznad! Otvori virtualbox, pokreni sabayon, intsaliraj ga, rucno rebootaj/ugasi virtualan stroj, ponovo ga pokreni, napravi unmount iso i onda ce se pokrenuti onaj instaliran na virtualnom disku!

slika
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
pribon je napisao/la:Iso sliku pokrecem u Virtual Boxu s desktopa a ne sa USB-a ili DVD-a.

Da, to je svima jasno ali ti ne slušaš šta ti ljudi govore. VirtualBox ti napravi čitavo virtualno računalo sa virtualnim komponentama što je to i namjena tog programa.
Taj tvoj ISO fajl u folderu se u virtualnom stroju nalazi u virtualnom CD pogonu. Da ti ne bi stalno bootao CD, moraš ga izbaciti iz tog virtualnog pogona.
Evo slike da bude jasnije:
slika

Odabereš svoju virtualnu mašinu i stisneš "Settings". Odeš na "Storage" i pojavi ti se nešto poput onoga na slici.
Na desnoj strani imaš CD/DVD Drive i pokraj toga malu ikonicu CD-a. Klikni na nju svojim virtualnim mišem i odaberi "Izbaci".
Kad virtualni stroj ne nađe ništa u virtualnom CD pogonu, pokrenut će virtualni sabayon sa virtualnog hard diska.
"Hodor bre foobar"
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jesi iz ternimala probao rebootat?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Nisam probao iz Terminala. U prvoj varijanti sam odmah pokrenuo instalaciju tako da nisam mogo da pokrenem Terminal a ni Start meni. Maloprije sam pokusao da ponovo instaliram u VB na Calculate ali mi na kraju blokira. Kasnije sam pokrenuo instalaciju Deepin i isto mi blokira postupak instaliranja. Ostaje mi da pokusam na Win 8.1 u VB.
slika
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
Ne zunam je li to bitno, ali probaj staviti taj Sabayon kao primary slave. Pod settings imaš odakle želiš da boota. NAkon što instaliraš sustav, isključi zatvori to što si radio i zatim i settings odaberi da može bootati samo sa hd-a. Ako ni to ne radi onda je moguće da je do hosta. Vidim da si dao screenshot sa Windowsa. Kako je prošlo?
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Pokuso sam na Win 8.1 da ponovo pokrenem instalaciju ali vise nemoze a onda sam pokusao da na "D" particiji instaliram VBox takodjer ne ide. Pokreuno sam VB na Calculate ali mi blokira na pola puta proces instalacije. Vidjecu da reinstaliram Calculate 14.12.1 i da ponovo pokusam postupak instalacije Sabayona na VBoxu. Hvala na savjetima!
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.