Sada je: 19 tra 2024, 04:14.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Dakle u nizu distribucija neke prelete samo u grub, bez obzira što je prvi bootabilni usb i nije mi jasno zašto se to događa, mjenjajući portove ili isprobavanje na različitim distrama koje imam instalirane nije popravilo stvar.

Robolinux mi je zanimljiv zbog toga što sam naišao sad na distrowatchu da se bolje nosi s virtualkom s kojom nativno imam problema u LM ili Linux liteu..

Dakle zašto ne mogu bootati u live mode..? :hmm
Zadnja izmjena: exithus lethalis; 05 sij 2018, 14:42; ukupno mijenjano 1 put/a.
exithus lethalis
exithus lethalis
Najčešća greška (kod svih distribucija) je u loše napravljenom ili neispravnom USB mediju.
USB si radio po ovim uputama: https://www.robolinux.org/l8-faq/21.html ?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Najčešća greška (kod svih distribucija) je u loše napravljenom ili neispravnom USB mediju.
USB si radio po ovim uputama: https://www.robolinux.org/l8-faq/21.html ?


Nisam , znači mogu iskoristiti unebootin i na linuxu, da ne moram nužno na win ići ;)
Obično koristim integrirani usb creator od minta, naknadno instaliram od ubunuta ili disk-gome utility..rijetko-kad sudo dd
exithus lethalis
exithus lethalis
Meni taj USB creator od LM voli :psuje2 USB pa nakon toga na taj USB bez lowlevel formatiranja nemrem više niti jednim drugim programom kreirati bootabilni USB :twisted:
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11347
Site Admin
Postovi: 11347
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Najbolje je kopiranje sa dd komandom, radi sa svim distribucijama od Ubuntua do Arch Linuxa.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
bertone je napisao/la:Meni taj USB creator od LM voli :psuje2 USB pa nakon toga na taj USB bez lowlevel formatiranja nemrem više niti jednim drugim programom kreirati bootabilni USB :twisted:


Pa ja se nadam da nije tak kod mene jer kažem robolinux je jedna u nizu distri koja jednostavno neće da ne znam s čim radim a unetbootin je sranje, napravi stuck na 10% pa onda kao instalira bootloader i sve što ide ali jedino što me dočeka je syslinux kernel neki 4.10. (nešto) edd i tu stane...s tim da sam probal na win 10 i na LM..ali koje sam uspio dosad bootati s tim istim novim usb-om od 32gb mogu i sad..

nije mi jasno zbilja
exithus lethalis
exithus lethalis
JH-IM je napisao/la:Najbolje je kopiranje sa dd komandom, radi sa svim distribucijama od Ubuntua do Arch Linuxa.

U početku sam experimentirao sa svakakvim "unetbootima", "multibootima", ali sada već dugo koristim isključivo "dd".
Prije kopiranja, sam formatira, konvertira i napravi sve što treba. Znači, lupiš...
Kod: Označi sve
dd if=archlinux-2018.01.01-x86_64.iso of=/dev/sdb bs=4M && sync
...prst u uho i pjevaj. :lulz
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:
JH-IM je napisao/la:Najbolje je kopiranje sa dd komandom, radi sa svim distribucijama od Ubuntua do Arch Linuxa.

U početku sam experimentirao sa svakakvim "unetbootima", "multibootima", ali sada već dugo koristim isključivo "dd".
Prije kopiranja, sam formatira, konvertira i napravi sve što treba. Znači, lupiš...
Kod: Označi sve
dd if=archlinux-2018.01.01-x86_64.iso of=/dev/sdb bs=4M && sync
...prst u uho i pjevaj. :lulz

ma da ali i path do tog iso, nekad znam se zaje... pa ako ne vidim putanju u file manageru dopizdi mi..mislim da unetbootin je najgori u ovom mojem malom stažu, ali LM ili ne znam desni klik/write this image with image writer me nikad nije iznevjeril..

Žal mi je da ovu distru koja ima sve flavoure nisam uspio..još jedna u nizu koju nisam pokrenul..
exithus lethalis
exithus lethalis
exithus lethalis je napisao/la:ma da ali i path do tog iso, nekad znam se zaje...

Nije problem. Obično skidaš .iso file u mapu "Download" ili "Preuzimanja". Prije kopiranja samo ukucaš
Kod: Označi sve
cd Download
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:
exithus lethalis je napisao/la:ma da ali i path do tog iso, nekad znam se zaje...

Nije problem. Obično skidaš .iso file u mapu "Download" ili "Preuzimanja". Prije kopiranja samo ukucaš
Kod: Označi sve
cd Download


jasno samo ja iskreno se ulijenim i nekako mislim, znam da na primjer ti voliš manjaro i ja nažalost sad na ovom laptopu imam uvijek nakon updatea neki kernel panic..ali neovisno o njegovim repozitorijima ili AUR zajednice imaš one-click rješenje za usb-format/usb-iso i nekak si mislim da neovisno o distri, OS-u to danas ne bi trebal biti luksuz..?
exithus lethalis
exithus lethalis

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.