Sada je: 27 sij 2021, 20:19.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Grof je napisao/la:Ak nemaš kaj raditi uzmi Gentoo ili.... from scratch.... i imati ćeš posla i previše :) ;)

Mislim da je zabavnije i zahvalnije slagat Arch nego se mučit s Gentoo-om
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
hvala vam svima, ali izbor se sveo na dilemu: PCLOS ili Mepis... a sad, koji će dobit priliku za pokazat se, vidit ćemo :)
Podijelio/la zahvalu: 204 puta
Primio/la zahvalu: 242 puta
Soul_Sample je napisao/la:Mislim da je zabavnije i zahvalnije slagat Arch nego se mučit s Gentoo-om

To ovisi o vlastitim mazohističkim sklonostima ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
upravo se Mepis instalira ;)
definitivno, po meni, Arch, ima dost posla na njemu ak nisi nikad ga koristio, ibit ces zadovoljan, radi bolje od ubuntua.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Arch će pričekat moje usavršavanje ;)
a sad ćemo se malo poigrat sa Mepisom :)
simke je napisao/la:definitivno, po meni, Arch, ima dost posla na njemu ak nisi nikad ga koristio, ibit ces zadovoljan, radi bolje od ubuntua.

Nikada nisam vidio distru koju se tako jednostavno i brzo može instalirati i posložiti bez GUI alata poput Archa. Sve je na svojem mjestu. Da nema Archa, neznam uopće koju bi distru koristio, sve druge distre su mi prekomplicirane, mislim način na koji je interno posložen sistem, recimo demoni, upravljanje i kreiranje deb i rpm paketa. Pacman je vrlo jednostavan, jednostavniji od apt-get, aptitude, dpkg (koji na kraju trebam za Debian/Ubuntu? :misli ) i yum-a zajedno.
Soul_Sample je napisao/la:
Grof je napisao/la:Ak nemaš kaj raditi uzmi Gentoo ili.... from scratch.... i imati ćeš posla i previše :) ;)

Mislim da je zabavnije i zahvalnije slagat Arch nego se mučit s Gentoo-om

Može i CRUX. :D

PCLOS i SimplyMEPIS su distre koje ponekad neznaju kamo idu.
PCLOS kombinira RPM+Synaptic, nikada nisam vidio takvu sporost.SAM Linux napušta PCLOS kao bazu.
SimplyMEPIS je odlična distra, barem neka izdanja koja sam probao, on je Kubuntu done right. Onda je počela ekperimentirati sa Ubuntuom, pa se Warren opametio, pa su ponovo prešli na Debian.
Problem sa tim one man band distrama je da nikad neznaš što će biti dalje, ili kada se "big boss" odluči recimo na prelazak na KDE4, X86-64 ili ext4.
Nevjerovatno je kako nekada te male distre znaju biti bolje posložene od onih na kojima radi veliki tim ljudi.
Kanotix se več dugo ne razvija, Kano-a je napustila ekipa, i otišli su raditi Sidux.
Dreamlinux je ušminkan wannabe OS X, ali me nije oduševio svojim radom, bilo je to davno.

Preporučam Mandrivu One u KDE izdanju jer je to tradicionalno KDE centrična distra.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
primljeno na znanje...i Mandriva će dočekat svojih 5 minuta ;)
pingu je napisao/la:Nikada nisam vidio distru koju se tako jednostavno i brzo može instalirati i posložiti bez GUI alata poput Archa. Sve je na svojem mjestu. Da nema Archa, neznam uopće koju bi distru koristio, sve druge distre su mi prekomplicirane, mislim način na koji je interno posložen sistem, recimo demoni, upravljanje i kreiranje deb i rpm paketa. Pacman je vrlo jednostavan, jednostavniji od apt-get, aptitude, dpkg (koji na kraju trebam za Debian/Ubuntu? :misli ) i yum-a zajedno.

Slažem se da je Arch zgodna distra i lagano ju je posložit, ali nakon par tjedana korištenja sam skužio da postoji velika razlika između tzv. KIS (koju fura Arch) i punokrvnih distri (kao Fedora, openSUSE ili Debian). KIS u jednom trenu postane nakupina workarounda i sve zajedno postaje jedan veliki nered... ne zna se više tko pije tko plaća, što je pogotovo vidljivo kod kompliciranih "paketa" kao NetworkManager, KDE4, Gnome, PulseAudio, PackageKit, PolicyKit, HAL/DeviceKit...

Kod punokrvnih distri ipak radi ekipa profića koja vidi širu sliku i može bolje integrirat i posložit stvari nego ti sam, kroz 4-5 txt fajlova...

IMHO naravno kava
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
there can be only one, debian.. :mrgreen:
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.