Sada je: 06 tra 2020, 06:43.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Forsight 2
15 ožu 2008, 12:56
Ponukan losim radom Gnomea (rusenje i zamrzavanje nautilusa, spori odziv, cesta potreba za restartiranjem gnome na default) na Ubuntu 7.10, ovdje mislim losim radom na mom racunalu - ne opcenito - jer to ne znam, skinuo sam i instalirao Forsight 2.
Zadnja izmjena: kaiwan; 15 ožu 2008, 15:07; ukupno mijenjano 2 put/a.
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Re: Forsight 2
15 ožu 2008, 13:01
Fini, fino, ajde malo prokrstari distribucijom.... Pogledaj na koje pakete je vezana (DEB, RPM, nešto svoje?)

Što dolazi na njoj... Napiši kakav preview, pa objavi ovdje ako ti se dadne... ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Re: Forsight 2
15 ožu 2008, 15:06
Evo ovako....

1. Instalacija:
Instalacija je vrlo jednostavna, nema LIVE moda, jednostavno odma ide u instalaciju. Vrlo brzo je gotova, kod mene nakon kojih 10 minuta.
Tu nije bilo gresaka. Mozete izabrati izmedju 2 bootloadera: grub i extlinux koji je od foresighta .... ja sam izabrao taj da vidim kakav je.
Na kraju ispalo da je meni osobno uzasna izgleda, neke blijede boje i slova....lose izgleda uglavnom, ali radi. Moze se instalirati GRUB, ali
mi se neda s time zezat sada.

2. Prvo pokretanje
Prvo pokretanje je bilo malo problematicno jer mi je stavio razoluciju 1600*1280 i monitor mi se poceo buniti da to nije optimalno. Pokusao sam smanjiti rez, ali mi je javio da je u programcicu za mijenjanje rez bug i da ne moze. Nakon instalacije nvidia drivera sve super i radi na manjoj rez.
No sto je s onima koji iz kojeg kod razloga ne zele ili ne mogu staviti drivere za graficku ?!

3. Package management
Forsight koristi CONARY pakete, za koje kazu da su najbolji....mozda i jesu...ne znam....ali znam da im je GUI za instalaciju paketa los. Spor jer, nema
nikakvih kategorija po kojima bi browsao, nema opisa paketa sto mi se posebno ne svidja

4. Novi Gnome
E on radi super, bez greske, novosti svi znate pa da ne pisem...
Na distri ne dolazi bas nista posebno ... koliko ja vidim nema neki stoj posebni touch ...
Ima sve sto dolazi s novim gnome i to je vise manje to....

5. Dokumentacija je dosta siromasna, samo ono najosnovnije, ni bilzu ubuntuove....

6. Flash, java, codeci, skype, amsn
Flash predinsaliran, java isto ali IceTea, a codeci se mogu jednostavno instalirati....
Skype ima u repos, a amsn nema, a ne radi niti ona instalacija s amsn stranice, koja je na ubuntu i debianu normalno radila,
problem je sto ne prepoznaje da su tcl i tk insalirani.

7. Opci dojam
Nije losa toliko distra, brza dosta, jednostava.....
Najvece mane su ruzan bootloader i los GUI za instalaciju paketa te manjak dokumantacije.
Ne bi preporucio za prvi linux OS :)

Ako neko ima pitanja FIRE !
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.