Sada je: 19 tra 2024, 00:31.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
zole052 je napisao/la:Vjerujem da vecina koja se buni protiv toga nije nikada probala duze vrijeme koristiti tako sa druge strane nego eto nepase im jer je drukcije i sto je to bas ubuntu napravio ;)


eto ja sam baš probao to koristiti s druge strane i jednostavno mi ne odgovara. ljudi koji tu odluku brane se sad odjednom ponašaju kao da nikad mišem ne idu na desnu polovicu ekrana, tamo nikad ništ nema. osim system traya, i scrollbarova i hrpe drugih stvari.

nikad, al nikad ne poserem neku funkciju prije nego joj dam zdrav period isprobavanja, al ovo je jednostavno bilo suvišno, pogotovo sad kad su odustali od windicatora. da, wincontrole će se integrirat u panel u ubuntuu, a s obzirom na novo sučelje s desne strane za njih nema mjesta (global menu i to). no u elementary osu nema global menua i nema nikakve integracije, ostaju samo mutave kontrole na lijevoj strani.

osim tog, ponekad je baš zgodno da tipka za zatvaranje prozora nije na 3mm od tipke (u ovom primjeru) Firefox i tipke Applications, mali promašaj i ode browser u kur**.
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
Probao t je samo ubuntu+docky nista posebno kava
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
NELE86 je napisao/la:Probao t je samo ubuntu+docky nista posebno kava

To je jedina ubuntu based distra pored minta di ljudi koji je rade u isto vrijeme razvijaju software za nju (dexter, postler, lingo, nautilus elementary, elementary icon theme, elementary gnome theme) a ne samo da pokupe od ostalih i dodaju par ppa-ova. Jos u svakom reviewu kazu da je puno zivahnija od ubuntua...

To je jos neka "kvazi" beta (verzija 0.1) jer imaju jos novi file browser i music player koji nisu jos skroz spremni pa nisu u ovom releaseu i planove za app louncher, dock i njihov gnome shell... sve u svemu obecavajuce poprilicno.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
NELE86 je napisao/la:Probao t je samo ubuntu+docky nista posebno kava


i povadili su hrpu suvišnih paketa (doduše i neke nesuvišne koje treba naknadno instalirat) tako da sustav lakše diše. + što je zole rekao, ovo nije finalni proizvod
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
mene živcira njihova krajnost u koju idu što se tiče jednostavnosti i minimalizma... ipak mislim da fali par opcija u nekim stvarima...
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.