Sada je: 09 srp 2020, 10:17.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
izašao final, ja ga već instalirao, bilo mi dosadno. radi lijepo, poprilično brže od ubuntua. i ljepši je out of the box.
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
Soul_Sample je napisao/la:izašao final, ja ga već instalirao, bilo mi dosadno. radi lijepo, poprilično brže od ubuntua. i ljepši je out of the box.

Je sjecam se kada sam neku betu instaliro u virtualbox da je radila neopisivo brze od bilo koje gnome distre koju sam instaliro u virtualboxu.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Evo kratak overview
http://www.omgubuntu.co.uk/2011/03/elem ... -reviewed/

Jedino mi je malo puno glupo nemogucnost stavljanja stvari na desktop, cemu to szbunjen
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052 je napisao/la:Evo kratak overview
http://www.omgubuntu.co.uk/2011/03/elem ... -reviewed/

Jedino mi je malo puno glupo nemogucnost stavljanja stvari na desktop, cemu to szbunjen

Mislim da te tako tjeraju da koristis dock...
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 185 puta
to s ikonicama se lako enablea, i tako je ubuntu-tweak a must have za bilo koju ubuntu based distribuciju, a to je tamo jedan klik. ok, možda početnicima nije tak lako, al zato postoji guglo i forumi
I want all of the blame
Soul_Sample je napisao/la:to s ikonicama se lako enablea, i tako je ubuntu-tweak a must have za bilo koju ubuntu based distribuciju, a to je tamo jedan klik. ok, možda početnicima nije tak lako, al zato postoji guglo i forumi

Ne kazem da se to nemoze enablati lagano nego mi nije jasan potez da to bude default.
zole052 je napisao/la:Ne kazem da se to nemoze enablati lagano nego mi nije jasan potez da to bude default.

Možda žele "natjerati" korisnike da prestanu s tradicionalnim gomilanjem svega i svačega na desktopu - ovako bi desktop uvijek bio čist, uredan i prezentabilan :D samo nagađam, though.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 630 puta
zole052 je napisao/la:
Soul_Sample je napisao/la:to s ikonicama se lako enablea, i tako je ubuntu-tweak a must have za bilo koju ubuntu based distribuciju, a to je tamo jedan klik. ok, možda početnicima nije tak lako, al zato postoji guglo i forumi

Ne kazem da se to nemoze enablati lagano nego mi nije jasan potez da to bude default.

meni je manje jasno zašto su se poveli za ubuntuom i njihovim windows kontrolama na lijevoj strani. fuck that
I want all of the blame
Soul_Sample je napisao/la:
zole052 je napisao/la:

meni je manje jasno zašto su se poveli za ubuntuom i njihovim windows kontrolama na lijevoj strani. fuck that

Pa meni je lakše što su kontrole na lijevoj strani...
npr... Imaš upaljen firefox... ideš ga ugasiti i upaliti Gimp...
Kada ugasiš Firefox... Gimp je blizu jer ne moraš pomicati miša skroz na drugu stranu ekrana..

U početku mi se bilo teško naviknuti, ali puno je lakše kada ne moraš letiti sa mišem okolo... rofl
Dropbox, jednostavno možete otvoriti račun i besplatno dobijete 2 GB http://db.tt/OioEmCb Ukoliko prilikom registracije koristite navedeni link oboje dobijemo 500 MB gratis.
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
iForce je napisao/la:Pa meni je lakše što su kontrole na lijevoj strani...
npr... Imaš upaljen firefox... ideš ga ugasiti i upaliti Gimp...
Kada ugasiš Firefox... Gimp je blizu jer ne moraš pomicati miša skroz na drugu stranu ekrana..

U početku mi se bilo teško naviknuti, ali puno je lakše kada ne moraš letiti sa mišem okolo... rofl

Ja sam se naviko za 5 minuta... sa lijeve strane je zakon!

Vjerujem da vecina koja se buni protiv toga nije nikada probala duze vrijeme koristiti tako sa druge strane nego eto nepase im jer je drukcije i sto je to bas ubuntu napravio ;)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.