Sada je: 19 tra 2024, 06:32.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Hugo je napisao/la:
zole052 je napisao/la:MoonOS je ima dosta stare repozitorije ali imas i pclos Enlightenment
http://pclinuxos.com/?page_id=215


PCLOS Enlightenment zahtijeva najmanje 384 MB RAM-a, a on ima 256 MB.

To kazu na sluzbenoj stranici ali ako procackas po forumima vidis ljude da instaliraju i sa 256 rama. To obicno tim lakim distrama treba malo vise ramasamo zbog instalacije ali cesto ljudi kazu da njima skroz normalno instalira i radi i sa manje rama.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Suko je napisao/la:Lubuntu?
Vidim da je minimalno 156 RAM-a.
Mislio sam ti predložiti PCLOS LXDE,a li oni traže 384 RAM-a.
Možda će raditi?
Jedino, kažu da kod instalacije zna zapeti i treba čekati nekad i sat vremena da se ponovno pokrene instalacija.
Da ne odustaneš kad zapne.

Ja sam ga instalira na jedan stariji komp prije nekih mjesec dana, instaliran koristi 112 mb rama.

Hugo je napisao/la:PCLOS Enlightenment zahtijeva najmanje 384 MB RAM-a, a on ima 256 MB.

Traže za svaku verziju 384 mb ali ne može KDE i LXDE trošiti jednako, ne može nikako.
Nosonja - distribucija za početnike, bazirana na Arch Linuxu.
Avatar
Postovi: 235
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 pro 2009, 02:20
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Nosonja
gobonja je napisao/la:Ja sam ga instalira na jedan stariji komp prije nekih mjesec dana, instaliran koristi 112 mb rama.

Bez pustih programa pokrenutih? Izgleda mi malko puno ali s druge strane baziran je na ubuntu pa je mozda to normalno...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Hvala svima na prijedlozima ! :bravo Sinoć sam instalirao gOS 3.1 i nije baš slavno prošlo :pogled_dolje . Nakon toga sam instalirao Lubuntu, čini mi se ok, kada dođem kući poslijepodne, ću ga bolje testirati. szao :komp
Avatar
Postovi: 81
Postovi: 81
Pridružen/a: 29 tra 2008, 21:41
Lokacija: Kutina
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Point Linux MATE 2,2 64b
Pozdrav,

Mozes probati i gentoo s custom C{XX}FLAGS postavkama, krojenim upravo za tvoj hardware. Jedini problem je sto ce compile nekakvog uzabilnog gentoo sustava na tvom hardwareu potrajati, ali za uzvrat ces dobiti instalaciju optimiziranu za tvoj hardware.

D.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
drade je napisao/la:Pozdrav,

Mozes probati i gentoo s custom C{XX}FLAGS postavkama, krojenim upravo za tvoj hardware. Jedini problem je sto ce compile nekakvog uzabilnog gentoo sustava na tvom hardwareu potrajati, ali za uzvrat ces dobiti instalaciju optimiziranu za tvoj hardware.

D.


Nikada nisam radio u gentoo-u, tak da ne znam to izvesti szbunjen . Malo sam googlao i dalje mi nije jasno :D . Znam da gentoo ima dugu instalaciju i kada je instaliran, onda je i optmiziran za dotični hardver. Sorry :roll: :lol:
Avatar
Postovi: 81
Postovi: 81
Pridružen/a: 29 tra 2008, 21:41
Lokacija: Kutina
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Point Linux MATE 2,2 64b
cybervd je napisao/la:
drade je napisao/la:Pozdrav,

Mozes probati i gentoo s custom C{XX}FLAGS postavkama, krojenim upravo za tvoj hardware. Jedini problem je sto ce compile nekakvog uzabilnog gentoo sustava na tvom hardwareu potrajati, ali za uzvrat ces dobiti instalaciju optimiziranu za tvoj hardware.

D.


Nikada nisam radio u gentoo-u, tak da ne znam to izvesti szbunjen . Malo sam googlao i dalje mi nije jasno :D . Znam da gentoo ima dugu instalaciju i kada je instaliran, onda je i optmiziran za dotični hardver. Sorry :roll: :lol:


U principu samo pratis manual, sve je opisano step-by-step (foolproof).

http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml

Ukoliko se odlucis na instalaciju gentoo-a, postaj nesto ovdje tako da ti se mogu preporuciti optimizacijski flagovi. Takodjer svome postu dodaj output sljedece komande:
cat /proc/cpuinfo


D.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux
Pozdrav svima !

Lubuntu je ok, sve dok ne pokrenem neku veću aplikaciju, onda je banana. Probao sam Debian sa LXDE-om, ista stvar. Instalirao sam Mint sa fluxbox-om, izgleda ok, samo se ne mogu spojiti na LAN mrežu. Mislim da je to do modema od B-Neta. Probat ću upisati statičnu IP adresu ili resetirati modem. Spajam se direct na modem.
Avatar
Postovi: 81
Postovi: 81
Pridružen/a: 29 tra 2008, 21:41
Lokacija: Kutina
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Point Linux MATE 2,2 64b
Ovako, kao prvo hvala svima na trudu ! Bili ste za 5 8-) .
Kao drugo za moj komp našao sam distru po mjeri. To je TinyMe linux. Mreža mi radi, u stanju mirovanja troši svega 40 - 60 MB RAM-a (ako je za vjerovati, onom system monitoru). Mislim da će mi poslužiti dok ne skupim lovu i kupim si jače komponente. Nakon toga ću vjerovatno stvati zadnji Ubuntu. Kažem još jednom, hvala svima !! :D :D 8-) :komp :thumbs :bravo
Avatar
Postovi: 81
Postovi: 81
Pridružen/a: 29 tra 2008, 21:41
Lokacija: Kutina
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Point Linux MATE 2,2 64b
slitaz
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.