Sada je: 29 ožu 2024, 08:01.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Moja prva distra je bila Mandriva One 2008 sprin i mislim da jos uvije imam taj cd,to je zadnja mandriva sa kde 3.5,poslije toga duuuugo druzenje da pclinuxos minime2008,pa jos jedno duugo druzenje sa mintom i na karaju sam popustio pod ovim sminkerskim dodatcima za social networking na ubuntuu,tako da sam sada na ubuntuu najvise
Avatar
Postovi: 751
Postovi: 751
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
prva distra je bil ubuntu kojeg je vrlo brzo zmajenil mandrake 10.1.nakon toga krenul na debian i paralelno uz debian slackware i eksperimentiranje sa drugim distrama,najčešće gentoo kojeg svako malo stavljam da stari duron.
Lutherus
Lutherus
Mislim da je netko tu spomenuo IgElle distribuciju pa me zanima
zna li itko gdje se ta distra upće može skinuti
verzija
Igelle PC/Cesktop 0.6.0
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
probaj preko torrenta: http://torrentz.eu/0bc0b19aafae12054ffe ... 79409111a1

ona dva servera za skidanje u SAD-u više ne rade
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Igelle?? majke ti nebožje, šta je to?
Po šumama i gorama...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Prva distra s kojom sam krenuo u svijetu Linux-a bila je Ubuntu naravno, točnije Ubuntu 10.04, koji se zadržao dosta dugo na računalu uz dual boot s Windows OS koji mi je služio isključivo za potrebe faksa jer neke stvari nisam mogao odraditi na Linux-u. Točnije dual boot sam imao sve do prije 2-3 mj. Kad je faks bio pri kraju u potpunosti sam prešao na Linux.

Probao sam relativno malo distribucija, uglavnom je to bila neka klasika: Ubuntu, Fedora, Mint, SuSE, Debian...

Prije nekih 2 tjedna prešao sam na Arch Linux. Zašto Arch?
Arch Linux definira jednostavnost: bez nepotrebnih dodataka, izmjena ili komplikacija, i pruža laganu UNIX osnovnu strukturu koja omogućuje pojedinačnom korisniku da oblikuje sustav prema vlastitim potrebama. Ukratko: Elegantan, minimalistički pristup.

Upravo zbog ovoga, softver samo koji mi je potreban, a uz to želio sam preći na nešto novo i u nekom smislu 'nepoznato'.
:)
Avatar
Postovi: 16
Postovi: 16
Pridružen/a: 30 ožu 2012, 13:48
Lokacija: Pazin
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: macOS Mojave
Fala Bertone..ajde probat ću...
nešto mi nije jasno zašto je nema nigdje
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
nažalost ništa..
taj link je za 64bit verziju ali ne radi.
nije mi baš jasno zašto neke dobre distre izumru tako brzo, i da nigdje nema neki mirror za download
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
Ja sam prvo isprobao Ubuntu 10.10, posle 11.10 (11.04 nije hteo da mi instalira), onda sam furao openSUSE 11.4, pa malo Mint 12, pa malo Fedoru, pa onda dugo Debian 6, pa opet malo Ubuntu 12.04, pa duže vreme Xubuntu 12.04 (šteta što nema pet godina podrške), pa onda Debian 7. U međuvremenu sam isprobao na kratko Chakru, Manjaro, Kubuntu, SolydX, LMDE, Mint 13, Sabayon, #!, Slackware, eOS.
Trenutno sam na Ubuntu LTS jer sam bio u procesu selidbe, pa nisam hteo da se zaj****m sa distrama. Iskreno, nekako mi dođe Ubuntu stvarno najjednostavniji za korištenje, ali deep inside ima mesta samo za Debišu :D
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Suse 9.1 (oktobar 2004 ), mada mislim da sam pre njega probao Knoppix (ali a ovaj podatak nisam siguran). Ali definitivno znam da prva instalirana distribucija je bio Suse profesional 9.1. Nakon toga sam probao Ubuntu i nije mi se dopao (to znam sigurno) i vratio sam se na Suse. mada u to vreme, distribucije nisu bile nešto previše funkcionalne, sećam se da sam mislio da su kao za decu.

Onda sam ne znam iz koga razloga prešao u Ubuntu, ali pošto sam na Susetu koristio KDE, GNOME mi nikako nije ležao na ubuntuu, pa sam otkrio Kubuntu. E sad stižemo do zanimljivog dela. Sve do ovog trenutka sam ja bio Windows korisnik, bitan prelomni trenutak je izlazak KDE4 . Želja da se upogoni, za mene tad zaista napredno okruženje, koje mi je pruužalo upravo sve ono što sam očekivao od okruženja me je naterala da se skroz zagrejem za GNU/Linux.

Pošto KDE nije radio nikako u to vreme, imao sam uporedo instaliran i GNOME, koji je tematski ličio na KDE i bio čak i približno podešen. i tako vreme je prolazilo .... I stiglo se do Kubuntua 10.04 koji je po meni prvi Kubuntu koji je radio (nije bio savršen, ali je radio) i tako ... dalje je sve istorija ... mislim da ne dužim. :) Između sam isprobavao još dosta distribucija ali eto ... Kubuntu bio i ostao distibucija u kojoj sam se našao.
gMajstor
gMajstor

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.