Sada je: 29 ožu 2024, 05:40.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Posto pokrecem u okviru svog sajta jedan deo koji se bavi Linuxom (cisto radi promocije Linuxa), ali Linuxom koji je skroz prijateljski nastrojen prema korisniku (takav da cak i domacice mogu da ga koriste) kao sto je Ubuntu. E sad, posto ne koristim bas sve distre, trebala bi mi pomoc odredjenih forumasa da ukratko opisu neke distribucije s kojima su se susretali, a koje bi mogao da uvrstim kao jednostavne za koriscenje.
Ipak moramo razumeti da obicnim korisnicima, ako zelimo da se Linux jos vise popularizuje, moraju da se serviraju distre koje imaju sve na tacni (primera radi kao Windows XP), a ne distribucije koje bi ih oterale na poduze vreme od linuxa.
Dakle nadam se da ce neko da se javi i da ponudi neki tekst koji se uklapa u gore navecen opis. Unapred hvala i nadam se da nisam prekrsio neka pravila, ako jesam onda nek se ova tema obrise.
gMajstor
gMajstor
Mislim da su tekstovi na wikiju to što tražiš http://wiki.open.hr/wiki/Linux_distribucije samo navedi wiki.open.hr kao izvor
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
madone je napisao/la:Mislim da su tekstovi na wikiju to što tražiš http://wiki.open.hr/wiki/Linux_distribucije samo navedi wiki.open.hr kao izvor

Hvala.
To je otprilike to, mada sam ja zamislio da to budu tekstovi iz iskustva ljudi koji koriste u svakodnevnom radu odredjenu distribuciju. Koji znaju mane i prednosti distribucije, pa da tu distribuciju preporuce. Pretezno da prikazu pozitivne strane odredjene distribucije, ali opet da se ne laze i da se ne preuvelicava. Dakle da izgleda kao da najboljem ortaku pricas zasto bi trebao da koristi istu distru kao i ti.
gMajstor
gMajstor
najboljem prijatelju mogu danima pričat o linuxu, distribucijama, wineu, VBoxu, bla bla ali panj neće da mrda od Windowsa da ga naopako okreneš ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:najboljem prijatelju mogu danima pričat o linuxu, distribucijama, wineu, VBoxu, bla bla ali panj neće da mrda od Windowsa da ga naopako okreneš ;)

tako je i ovdje... mogu se sjetit par osoba u cijelom gradu koji koriste neku linux distru, s tim da je to ubuntu na dual boot-u jer je spomenut na faksu :D
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
sbatine sbatine i da vidiš kak budu koristili linux.

ma slično je svugdje.kod nas isto većina ima ubunti eventualno mint to u dualbootu sa xp ili 7 jer kao nemože zbog faxa a isti taj ubuntu ako pokrene 1 na mjesec je puno.
Lutherus
Lutherus
ja sam jednog kolegu "navuka" na Mint, sad je na LMDE-u ;), a ovaj drugi je sa mnom krenija u avanturu instalacije Archa :D
pa smo sad oba na Squeeze-u :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Da ne pokrećem novu temu, čitao sam tekstove koje je objavio Mario i po meni su odlični. E sad pitanje je kako da kontaktiram osobu Mario da bih dobio dozvolu od njega da preuzmem tekstove i da ih postavim na moj internet portal. Tekstovi bi bili na više stranica, dakle svaki podnaslov bi imao svoju stranicu, takođe bi bio postavljen link ka orginalnom tekstu. Molim da mi se Mario što pre javi na PP.
gMajstor
gMajstor
Mario ti je forumaš Hugo, pa mu pošalji PM ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Licencirano je pod CC-BY-SA 3.0, dakle, smiješ upotrijebiti ako daš imenovanje autoru i dijeliš pod istim uvjetima.
http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/hr/
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.