Sada je: 09 srp 2020, 07:56.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Instaliro sam Chrome Linux OS i sve je prošlo OK. Međutim, kada sam pokušo da prebacim filmove i muziku, ne prepoznajem mi DVD odakle bih trebao iste prekopirati u odgovarajuće foldere. Da li neko z6na u čemu je problem? Kod ostalih distri nisam nikada imao pomenuti problem.
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
pribon je napisao/la:Instaliro sam Chrome Linux OS i sve je prošlo OK. Međutim, kada sam pokušo da prebacim filmove i muziku, ne prepoznajem mi DVD odakle bih trebao iste prekopirati u odgovarajuće foldere. Da li neko z6na u čemu je problem? Kod ostalih distri nisam nikada imao pomenuti problem.

Misliš ne mounta ih ili ih uopće ne vidi? Provjeri vidiš li uopće DVD uređaj:
Kod: Označi sve
ls -l /dev/dvd*
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Uopšte ga ne vidi. Ponovo sam instaliro, ali ista stvar. Nikad mi se ovako nešto nije desilo.
pribon je napisao/la:Uopšte ga ne vidi. Ponovo sam instaliro, ali ista stvar. Nikad mi se ovako nešto nije desilo.

Možda je Google izbacio drivere za tvoj pogon iz kernela - zapravo tko zna što je sve Google napravio :mrgreen:

Moglo bi se to istraživati i možda kompajlirati novi kernel, ali pričekaj dok ne izađe finalna verzija možda to još isprave (ne isplati se sve to sad raditi samo zbog neke rane bete).
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Kad kliknem na Computer>Control Center>Open Administrator Settings> i pod Softvare - Media Check procita mi przac TSSTCorp i pojavi se Nero za przenje. Vrlo cudne stvari.
A sto im ne prijavis bug?
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Obriso sam Chrome i na mjesto nje instaliro sam OpenSUSE 11.4 i586. Ostaje mi da vidim kako će se pokazati ova distribucija.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.