Sada je: 05 tra 2020, 01:34.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
:thumbs2
odličan osvrt, svaka čast!
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Spol: M
Super! :)
Jedino kaj se meni zypper ne čini baš tak brz , sigurno ne brži od apt-a. :shock:

PS. suse11.4 je valjda jedina distra kojoj nisam odma mijenjal wallapaer
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
zypper zapravo i je brži od apt-a.ok,nije brz ko emerge,al nećemo pretjerivati.
da me nebi krivo shvatili,apt korektno odradi posao.brzina dosta ovisi i o serveru kojeg odabereš.švicarska i njemačka uvijek,švedska ponekad,hrvatska nikad.
Lutherus
Lutherus
sumski je napisao/la:PS. suse11.4 je valjda jedina distra kojoj nisam odma mijenjal wallapaer

+1 ;)
csx
csx
sumski je napisao/la:
PS. suse11.4 je valjda jedina distra kojoj nisam odma mijenjal wallapaer

je,čak je i ekipa popravila i xfce.sad opensuse ima upotrebljiv xfce koj čak izgleda bolje i ponaša se bolje nek na debianu.

hvala.next step, mandriva vs fedora
Lutherus
Lutherus
Imam par pitanja:

* Kako openSUSE dolazi s AppArmorom kad se isti već godinama ne razvija? Novell je raspustio tim tamo davne 2007. te nitko nije nastavio razvoj... Ali Ubuntu još od onda također shipa AppArmor iako ga koristi samo za rijetke servise - zbunjen sam :roll: http://en.wikipedia.org/wiki/AppArmor
Također, ne bi se bilo loše na trenutak osvrnuti i na "sudo" vs. "su" što se tiče sigurnosti sustava (sudo je više userfrendly, ali dobivanjem korisničke zaporke ode i cijeli sustav, što nije baš zgodno za sustave s više računa).

* Kako openSUSE može dolaziti s podrškom za mp3ce kad su kodeci za njih pod patentima? Misliš na jednostavno instalaciju preko 1-click?

* A usporedba "ispeglanosti" defaultnih okruženja? openSUSE dolazi s KDE-om, a Ubuntu s Unityjem, ne?

* Kod package managera - koliko često dolaze nova ažuriranja (Ubuntu zna često biti out-dated s Upstreamom)? Koliko tko ima paketa na izbor u repozitorijima? Odnosno, osjeti li se na openSUSE-ovim repozitorijima da ima puno manju zajednicu?

Ali u svakom slučaju jako dobro odrađen posao, pogotovo što si testirao na dvije mašine što daje puno veću ozbiljnost cijelom okršaju - samo tako nastavi ;)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
https://build.opensuse.org/package/show ... USE%3A11.4
Nije to YaST-Security ?

* Kako openSUSE može dolaziti s podrškom za mp3ce kad su kodeci za njih pod patentima? Misliš na jednostavno instalaciju preko 1-click?

OpenSUSE navodno dolazi sa nativnom podrškom za mp3.Kako je sva moja glazba u flacu nisam provjerio te tvrdnje
:D

Unity je dobar koncept kao i Gnome Shell ali je daleko da bude ispeglan i završen.I spor je.I to me jako smeta i nevolim to.Zato je i veliki minus + desktop izgleda kao smartphone a meni iapk treba računalo na kojem mogu raditi,smartphone već imam.Dok KDE radi i radi korektno a i ostavio je dojam da je brži nego Unity.

Ubuntu je napravio jedan update prilikom instalacije + jedan kroz razdoblje korištenja dok sam suse ažuriral 4 puta.Sami repozitoriji i paketi ne ostavljaju dojam manje zajednice kod susea u odnosu na ubuntu.Ubuntu ima veću forumsku zajednicu sa raznim hardware/software trikovima i savjetima dok suse očekuje da i nešto znaš ali i da sam napraviš ili potražiš.I tu mi se suse više sviđal nego ubuntu.Doduše ozbiljan korisnik koj zna što radi može svašta izvuči iz malog ubunta.

Hvala 4Andy.Sljedeće je planirano fedora vs mandriva pa se pripremi ako nešto zapne oko fedore ili ako ju skršim
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Hvala 4Andy.Sljedeće je planirano fedora vs mandriva pa se pripremi ako nešto zapne oko fedore ili ako ju skršim

Samo daj :mrgreen:
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Može.Bil isprobaval malo Fedoru kod bratića na laptopu.Moram reć da je 45 minuta na Fedori porušilo sve predrasude koje imal o Fedori
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Može.Bil isprobaval malo Fedoru kod bratića na laptopu.Moram reć da je 45 minuta na Fedori porušilo sve predrasude koje imal o Fedori

Izvrsna je Fedora!
Nego , možda bi bilo zanimljivo napravit Fedora vs. Debian :?:
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.