Sada je: 02 tra 2020, 17:09.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Objavljeno danas,Mageia Linux je ugledala svijetlo pod oznakom 1

Kod: Označi sve
We are the Mageia community, and today we are happy to tell everyone that our first release, Mageia 1, is out and available for download. 

i linkić za skinuti http://mageia.org/en/downloads/

slika
Lutherus
Lutherus
Što više se odmaknu od Mandrive , to bolje po njih! Ja probal Alphu , i nisam primjetil neku razliku spram Mandrive.
Nego , ovo sa jezicima je zgodno, više im stane na CD.
Sretno im bilo...
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
Alpha je bila katastrofa,dobar dio toga nije radil i osjećalo se da je kopija Mandrive a Mandrivu ne volime jer je upropastila najbolju Linux distribuciju ikada
Lutherus
Lutherus
Sad je bolje?
EDIT:
E, da sjećam se da KMS nije šljakal, nadam se da su to sredili , pa ju možda probam na USB bacit
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Djelomićno sad radi packet manager koj prije hm...vidjel pakete ali nije vukel
Lutherus
Lutherus
Evo , jučer ju instaliral prek netinstalla , kaj je potrajalo neko vrijeme , a i nakon instalacije mi javil da imam 279 siročeka :D Odabral sve defaultne pakete , minus "uredska stanica" .
Sam instaler je OK , kolko me sjećanje služi , bez razlike spram Mandrivinog instalera. Pogodan je i za početnike , ali ima i advanced opcija (tipa - mount argumenti , odabir paketa , itd.). Pri prvom bootu su me dočekali zgođušni plymouth , ružni KDM, simpa KDE splash screen i bezvezni KWin style i dekoracije. Sad rad na Mageia-i je dosta lijep. rpmdrake radi prilično fino - sami repozitoriji su solidni popunjeni (ima nekoliko verzija kernela - desktop , default/"linus" , server , xen i tmb - koji dolazi sa BFS schedulerom). Control center je možda manje moćniji od npr. YaST-a , ali i jednostavniji i sa dovoljnim mogućnostima. Firewall i MSEC su po defaultu uključeni , ali ni malo ne smetaju pri radu. Primjetil da Mageia ždere prilično memorije , ali to nije za zabrinuti se - samo sučelje i aplikacije rade jaaako fino i brzo. Jedini problem mi je kaj GTK aplikacije ne žele prihvatit font instrukcije (hinting,antialiasing) , koje KDE normalno slijede. Sve u svemu , čini mi se na Mageiu čeka lijepa budućnost , ima stvari za popraviti/izpeglati/dodati/promijeniti ali za to se ima vremena.
Moderator
Moderator
Instaler se nije mjenjal još od Mandrake 9.1,čak je i Mandriva koja je upropastila i uništila Mandrake zadržala isti instaler.Mageia ima podršku zajednice koja je ostala nakon propasti na Mandrivi i nikad nije preboljela Mandrake pa bi kroz 2 do 3 godine Mageia znala i nadmašiti Mandrivu
Lutherus
Lutherus
Mageia 1
03 lip 2011, 12:20
Kako saznajem prije par dana, puštena je u publiku nova distrubucija linuxa pod imenm "Mageia".

Mageia je distribucija slična Mandriva, što izgledom, što funkcionalnošću. Naravno ovo tek je ovo verzija '1' te se mogu očekivati neki bugovi, ali naravno tu je određen tim koji će ih fixat i postavit update javno na web sajtu ili ćete dobiti notifikaciju na desktopu te možete direktno preuzeti i instalirati.

Trenutno je Mageia u 2 desktop okruženja, a to su Gnome i KDE.
Ovu distribuciju možete preuzeti u sljedećim oblicima:
32-bit DVD
64-bit DVD
Dual Arch CD

A to su i Live CD-ovi koje bootate i pregledate ovaj sistem prije nego što instalirate.

Mageia 1 KDE Screenshot

slika

Mageia website: http://mageia.org/en/
Mageia download: http://mageia.org/en/downloads/

Napisano by amardugi ( ja )
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Re: Mageia 1
03 lip 2011, 12:21
@amardugi
Postoji vijest na glavnoj stranici , a i tema , pod Distribucije općenito.
Moderator
Moderator
http://www.linuxbsdos.com/2011/06/18/mageia-1-0-review/
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 17 gostiju.