Sada je: 02 tra 2020, 17:28.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Kod Archa uvijek izbjegavati Archbang,March i onaj Godanov Arch-live.Rađe uzeti vremena i raditi cjelokupnu svoju instlaciju.Ma započetak i da mu staviš sve pakete koji postoje nije loše,sa vremenom naučiš koj ti treba kaj ne.
Ako želiš naučiti BSD onda uvijek OpenBSD.FreeBSD je ok,alkši je za održavanje
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Kod Archa uvijek izbjegavati Archbang,March i onaj Godanov Arch-live.Rađe uzeti vremena i raditi cjelokupnu svoju instlaciju.Ma započetak i da mu staviš sve pakete koji postoje nije loše,sa vremenom naučiš koj ti treba kaj ne.
Ako želiš naučiti BSD onda uvijek OpenBSD.FreeBSD je ok,alkši je za održavanje

ej, ej, nemoj širiti dezinformacije.

archbang je odličan, si ga probao???

čisti arch nakon instalacije, ja ga koristim.

jedino što razalikuje arch sa openboxon i archbang je volpajpr

baš suprotno, archbang je odličan za pocetnika jr instalira cjeli sistem sa svim, normalnom čoveku potrebnim stvatima.

uf, ovo nisam trebao cuti ovako rano ujutro! kava
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ubuntu je samo malo stabilniji debian SID.Archbang je Arch kojeg je netko umjesto tebe instaliral,povukel pakete,stavil openbox i sve skupa preko larcha spakiral i .iso i stavil ljudima na raspolaganje.I don`t like it.Arch nije teško za instalirati niti traje dugo.
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Ubuntu je samo malo stabilniji debian SID.Archbang je Arch kojeg je netko umjesto tebe instaliral,povukel pakete,stavil openbox i sve skupa preko larcha spakiral i .iso i stavil ljudima na raspolaganje.I don`t like it.Arch nije teško za instalirati niti traje dugo.

ovo nisam očekivao od tebe.

kakva je to usporedba. archbang nema svoj repo, niti išta modificira pakete, mislim i kako bi mogo kad NEMA svoj repo.
sad ce ljudi misliti da onaj tip iz archbanga modificira, pačira i što ja znam.

dezinformacije, opet! kava
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Radio sam ja i instalaciju u VM. Međutim, nije to ono pravo. Kad hoću da instaliram neki sistem, ostavim dovoljno prostora na hdd i ako ne uspije onda instaliram Ubuntu ili OpenSUSE...
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
Archbang je ok on je čisti arch s archbang artworkom i predinstaliranim i podešenim openboxom, ali tu i je problem jer se krši arch filozofija :roll:
Arc i archbang imaju skoro pa istu instalaciju, ali ništa ne može zamijeniti zadovoljstvo i ekstaze prilikom podešavanja archa i krojenja rc.xml-a u rane jutarnje sate :pogled_dolje

Zapravo je arch namijenjen početnicima jer koristeći i namještajući ga steknu neka znanja, a poslije može i archbang ako se nema vremena(zapravo nema isprike sbatine )
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
Archbang nije Arch,to je Archbang.Isto tako može se reć i da je Linux Mind Debian Edition Debian ali on nije Debian.Jer po takvome je Kia Amio BMW serije 5.Imaju istog dizajnera,isti ljudi rade mašine ali auto nit je isti nit je osjećaj isti.Za Arch ti treba 15 minuta za base install i još 10 do 15 minuta za imaš funkcionalan X sa xfce ili gnome sučeljem.Ako ga prvi puta instaliraš pod uvjetom da znaš čitati nema nikakvih problema.
Archbang je isto Arch ko i Chakra.To je Arch bazirana distribucija,ne Arch.
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Archbang nije ... blabla

:psuje2 :udri
Isto tako može se reć i da je Linux Mind Debian Edition Debian ali on nije Debian
...
Archbang je isto Arch ko i Chakra.To je Arch bazirana distribucija,ne Arch.

netočno opet.

ARCHBANG NE MODIFICIRA PAKETE, JELI TI TO MOŽEŠ RAZIMJETI.
NEMA SVOJ REPO, NAKON INSTAKLCIJE, AKD NAPRAVIŠ APDEJT NEMA RAZLIKE ZMEĐU ARCHA I ARCHBANGA S ISTIM PAKETIMA. DOK AKD INSTALIRAŠ NPR. LMDE IMA RAZLIKE U PAKETIMA, JER IMA SVOJ REPO! TAKO I CAKRA, ONA JE MODIFICIRALA KDE PAKETE, I IMALA SVOJ REPO. KONTAŠ! kava
Ne.Jel budeš ljubazan pa mi nacrtaš?
Lutherus
Lutherus
odin je napisao/la:Ne.Jel budeš ljubazan pa mi nacrtaš?

slika

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 18 gostiju.