Sada je: 05 tra 2020, 01:40.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Pozdrav ekipa,

Vec 3-4 mjeseca koristim Sabayon koji me je mnogo toga naucio pa odlucih da istrazim Gentoo granu linuxa malo dublje.

Nabavih Gentoo livedvd 11,zavrtih ga u live modu i svidio mi se.

Problem je u tome sto nemogu dokučiti način na koji bih ga instalirao,tj otkud početi s instalacijom,pripremio sam handbook i zivce,samo neznam otkud poceti i dali se uopce moze instalirati s te live verzije?

Nebih pocinjao s minimal instalacijom jer sam ograničen sto se tiče internet prometa.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
gentoo live dvd nema instalaciju kao većina live distribucija jer je njegova primarna svrha okvirno pokzatai kako izgleda gentoo sa kde odnosno gnome sučeljem.Instalaciju možeš sa live cd-a napraviti na 2 načina.
1.bootaš u shell i radiš tipičan gentoo install
2.sa live cd-a particioniraš disk,chrootaš se na disk i radiš gentoo install od poglavlja 5d sa kuharice no u tom slučaju je daleko bolje imati ubuntu live cd ili knoppix.
Lutherus
Lutherus
Mogu li i software s livedvd-a ukljucit u instalaciju?
Dali se jos odrzava subotom razmjena vjestina u Mami i u koje vrijeme?

Dali bih ga mogao tamo instalirat naravno,uz asistenciju nekog od vas stručnjaka?
grguss je napisao/la:Dali se jos odrzava subotom razmjena vjestina u Mami i u koje vrijeme?

održava se.sve info su na http://www.razmjenavjestina.org/

grguss je napisao/la:
Dali bih ga mogao tamo instalirat naravno,uz asistenciju nekog od vas stručnjaka?

Možeš probati ne garantiram ništa.
Mada,iskreno,mani se čorava posla za početak i kreni dalje.Ako ti netko drugi instalira gentoo nisi naučio ništa a vrlo brzo ćeš morati nešto popravljati.Ako si početnik,bježi,gentoo će ti zgaditi život.
Rađe vozi Arch ili Slackware barem 6 mjeseci do godinu dana u svakodnevnome korištenju pa tek onda krenu na gentoo jer ćeš u suprotnom napraviti samoubojstvo.
Lutherus
Lutherus
mislim da cu za sad ostat na sabayonu,na njemu sam naucio u 2-3 mjeseca vise nego na opensuse-u 5 godina koliko ga koristim,bar dok ne rijesim dsl net.

E sad,posjedujem kde i gnom verziju - dvd Sabayon-a, a koristim gnom najvise zbog network managera koji mi bez problema radi sa vodafone vmc-om a htio bih kde.

Dali postoji mogucnost da ukradem kde pakete s dvd-a i instaliram ih na instalirani os ili nekako skombiniram ta dva dvd-a u jedan?

Mozda je malo glupo pitanje ali...
meni je taj Vodafone radio jedino na gnomeu...čuo sam da je nekima i na KDEu radio, ali potrebna je čini mi se neka dodatna zaje*ancija...mislim da ti ovdje po forumu čak ima ta rasprava...ako nađem, linknem ti je ovdje ;)
baco oko na ovo:
viewtopic.php?f=26&t=4969&hilit=vodafone
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Spol: M
onda staviš gnomov nm-applet i dereš po njegovom network manageru.
Lutherus
Lutherus
S vmc-om sam na Opensuse-u imao trik,instaliram i Gnome i Kde,napravim konekciju u Gnome network manageru,konektiram se,napravim logout (on ostaje konektiran)logiram se na Kde,postavke se prenesu u Kde network manager koji se dalje spaja bez ikakvih problema i na kraju izbrišem Gnome i to je bilo to...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.