Sada je: 25 tra 2024, 20:22.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
n=?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
nemam pojma, ne vodim dnevnik. :)
rekao bih 6.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
bio distro kurva, vrtio sve i svašta.

arch na kompu otkad sam ga uspio instalirati :mrgreen: tamo negdje od .... pre 2 ipo godine,
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Avatar
Postovi: 1410
Postovi: 1410
Pridružen/a: 31 sij 2009, 23:37
Lokacija: rijeka
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: arch | 7
Hmmm bio do negdje 2008. kada sam doživio preobraćenje i spoznao arch :bravo :bravo Prije sam hopao redovito (i to od negdje 2006, ako me pamćenje dobro služi). Početak mojega hopanja je bila transformacija mandrake-a u mandrivu (s tim da sam još neko vrijeme koristio mandrivu), onda je došao ubuntu, pa pclos, pa opet ubuntu i to vrijeme sam distribuciju mjenjao svako mjesec dana :o i ona je došao arch koji se zadržao do danas s time da sam još povremeno imao pclos, gentoo i debian (koji je kasnije ostao na drugoj mašini). Od nedavno imam i 3. mašinu koja mi služi za liječenje mojih distrohoperskih frustracija i eksperimentiranje(trenutno je openbsd i lunar gore).
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Da,zanimljivo.Pojavom katastrofe svi Mandrake korisnici su postali hoperi.
Lutherus
Lutherus
Identično i kod mene što se početaka tiče s tim da se ubacio LFS na nekoliko godina između dva perioda hopanja, a počeo sam s Mandrakeom 10, 2004. godine. Bio je odličan, a Mandriva potom prilično razočarenje, pa je uslijedio Ubuntu, pa PCLOS, pa svašta nešto, pa smirenje s LFS-om, pa Mint, pa Arch. Kasnije se Mandriva sredila, 2008. sam ju imao na tada novom laptopu jer je jedina bez problema prepoznavala sav hw.

Prvi Linux koji sam isprobao bio je Knoppix 3.3, 2004. godine. Imam još uvijek taj CD, čak sam bio isprintao i cover :)
Sjećam se da me oduševilo kako je Xine bez problema na Knoppixu promljeo jedan oštećeni divx za razliku od windowsa koji su se rušili kad bi player došao na problematično mjesto :D
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
mandrake - ubuntu - debian - slackware - gentoo - fedora - debian - slackware - arch.
ukratko.
Lutherus
Lutherus
Mandrake - Knoppix - Slackware - openSUSE - Debian - Fedora - RedHat - Ubuntu

Jednom davno u mjesec dana sam skidao stotine malih deriviranih 'child' distribucija kao npr. Whoppix, SElinux, Suse Studio, Salix, Crunchbang, Asterisk, dd-wrt za rutere i slicne distre,...
http://www.motigo.com > sve za skole, ucenike, nastavnike i roditelje, besplatna prijava | Marin Šagovac
Postovi: 288
Postovi: 288
Pridružen/a: 23 ruj 2009, 02:00
Podijelio/la zahvalu: 10 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, Debian
odin je napisao/la:mandrake - ubuntu - debian - slackware - gentoo - fedora - debian - slackware - arch.
ukratko.

Kako si mogao suse preskociti?? :o
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Kako si mogao suse preskociti?? :o

jer ga nisam dugo koristil.prvo probal 8 (mislim da se još tad zval SuSE ) pa bil razočaran.Dalje ga svako malo isprobal ali ništa za dulje vrijeme a sve kraće od 1 mj ne računam pod korištenje,a sad zadnje je bilo u svrhu testa paralelno sa knutuntu ali tad me i Suse stvarno oduševil pa se možda vrlo uskoro nađe na listi korištenih i udomaći na laptopu ;)
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.