Sada je: 18 tra 2024, 04:23.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
way off topic
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:way off topic

:thumbs
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Avatar
Postovi: 4473
Postovi: 4473
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 07:04
Lokacija: Kastav-Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 58 puta
Primio/la zahvalu: 57 puta
Spol: M
OS: Mint xfc
Ne vidim što ima loše u ovoj temi. Neobavezno ćaskanje o tome jesmo li distrohopperi ili ne. Meni zanimljivo pitanje.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Ne vidim što ima loše u ovoj temi. Neobavezno ćaskanje o tome jesmo li distrohopperi ili ne. Meni zanimljivo pitanje.

Da.. to i je tema posta, ali ova prepucavanja nisu :)

On topic: Mislim da se je puno lakse zadrzati na distribuciji koja je "razlicitija" od ostalih.
Npr. openSUSE ima Yast, zypper, KDE branding, Firefox branding, OpenOffice branding, sudo ne radi kao na ubuntu... Jednostavno se naviknes na to i teze se snalazis bez toga..
Osim toga, nakon duljeg koristenja - bolje upoznas distribuciju i znas kako nastimati svaki detalj i vec znas koje eventualne probleme mozes imati i sto je najbolje vec znas kako ih rjesiti...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:
drone je napisao/la:Ne vidim što ima loše u ovoj temi. Neobavezno ćaskanje o tome jesmo li distrohopperi ili ne. Meni zanimljivo pitanje.

Da.. to i je tema posta, ali ova prepucavanja nisu :)

On topic: Mislim da se je puno lakse zadrzati na distribuciji koja je "razlicitija" od ostalih.
Npr. openSUSE ima Yast, zypper, KDE branding, Firefox branding, OpenOffice branding, sudo ne radi kao na ubuntu... Jednostavno se naviknes na to i teze se snalazis bez toga..
Osim toga, nakon duljeg koristenja - bolje upoznas distribuciju i znas kako nastimati svaki detalj i vec znas koje eventualne probleme mozes imati i sto je najbolje vec znas kako ih rjesiti...

Meni su najbolje distre za prestanak distrohoppinga one s kojima se moraš prilično potruditi dok ih dovedeš u upotrebljivo stanje :)
Recimo LFS definitivno kao najbolji lijek, potom Gentoo, pa Arch, a vjerujem da ih ima još takvih, samo ih ja nisam upoznao. A sve ove ostale... nekako baš navode na distrohopping, kao... joj sve radi, samo da je još ova sitnica... možda to ima ova druga distra :D
Malo karikiram, ali tako je otprilike kod mene slučaj.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
mislim da različitost distribucije nije presudan faktor, jerbo bi u tom slučaju svi vozili Gentoo :D
mislim da je, za nas "papke", bitan osjećaj "da uvijek znaš gdje si", a ne navikavat se svako malo na nešto drugo...a "isprobavači" vole svako malo nešto novo imat, jer, "ko zna što je nova verzija xy distre donila, kako izgleda" i to ;)
i mene čak zna povuć nekad da instaliram nešto da vidim kako izgleda, ali odustanem jer se sjetim da sam prelijen da bi se zaje**** sa svim tim :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Ja sam se izlijecio distrohoppinga bas na suprotan nacin.
Nasao sam distru u kojoj mi sve radi i oko koje nisam trebao prckati.
Na ovima na kojima se puno prcka stalno imas neku novu ideju i izazov.
I na kraju sve pokidas i moras ispocetka. :(
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Abzeenth je napisao/la:
domi je napisao/la:pa to je bio samo moj stav čemu to :?: :!:


Pa napiši što ti se ne sviđa u mojoj izjavi, možda je samo loše sročeno pa će ti se svidjeti ako objasnim :D a ove smajliće mogu i ja stavljati, kao što sam pokazala, lako je tako :D


prijateljstvo i tolerancija prije svega, kakvi su ovo hostiliteti i prepucavanje? :(

slika

prije nego itko išta kaže, poniji su uvijek ontopic :bleh
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
stefan je napisao/la:ah ta medjugeneracijska tolerancija... divna stvar :D


Nadam se da si mislio na Linux jer znaš da Abzeenth nikako da updejta svoj prastari Mint. :)
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
prva instalacija je bio red hat, prilicno neupotrebljivo u vrijeme softmodema i na mojem tadasnjem ati-u tako da sam ga koristio samo u svrhe prekracivanja vremena.
tad se negdje i zaposlih u firmi na kojem nije bilo servera, a da nije debian, dosao je i broadband internet i distre su pocele biti upotrebljive na desktopu, tad sam nesto sitno hopao, ali bih se uvijek vracao kuci. :)

onda sam odustao od hopanja, sto ce reci da sam zadnjih n godina primarno na debianu ili windowsima kao desktop osu ( windowsima zato jer postoje neke specificne situacije gdje ne mogu upotrebljavati nista drugo ) sa povremenim izletima u svrhu "da vidim sto to tamo ima" sto na bsd-e, sto na druge distre.
dosad me nijedna nije uvjerila da moze zamijeniti favorita, sto iz "politickih", sto iz tehnickih razloga.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.