Sada je: 06 tra 2020, 03:17.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
shrike je napisao/la:Sumnjem da konfiguracija kernela ima previše veze sa time. Ja bih prije maknuo sve što ti ne treba u smislu điđamiđa tipa 3d efekti, staviti xfce/lxde (ne gnome/kde), maknuti demone koji ti ne trebaju (tipa blootooth, ...).
Druga stvar, radije bi probao koristiti GPU kalkulacije kao imaš noviji komp (tj. karticu) za ubrzavanje BOINC-a.

Da, nakon početne sreće shvatio sam, da su to jednostavno bili takvi rezultati, mada mi je baš čudno da su svi rezultati biti bolji. Evo ostavio sam ga preko večeri i možda sam dobio 20-ak sekundi po WU, a možda i ne..
Kako si miču ti de(A)moni? :)
Što se tiče grafičke kartice, koristim je gdje je to god moguće, naravno koristeći se Lunatics optimiziranim aplikacijama, ali je GPU aplikacija kod Primegrida u povojima i spora je. Jedan kvad na 3 GHz šije grafičku četiri puta, grafička troši više struje i još pritom ne može raditi sve što radi CPU :)

Kako ovaj OS koristi IceWM sumnjam da to previše opterećuje računalo, no postavio bih jedno pitanje. Gdje konfigurirati da se prilikom pokretanja ne ide na runlevel 5 nego na runlevel 3? To bi trebalo isključiti grafičko sučelje ako se ne varam?
U tom slučaju bi mi i dalje trebala ostati mreža koja je aktivna , a BOINC bi znao pokrenuti preko MC-a.
Drugo, da li činjenica da je IceWM instaliran usporava Linux ( mada ga pod runlevelom 3 ) ne bi koristio i kako ga mogu deinstalirati?
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
sitni offtopic: i nakon ovakvih radnji koje si izvea, ti se i dalje zoveš početnikom :D
u System -> Preferences -> Startup applications određuješ što će ti se pokretat ;)
a za deamone -> https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... .2Frc.conf
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Spol: M
Shicy je napisao/la:sitni offtopic: i nakon ovakvih radnji koje si izvea, ti se i dalje zoveš početnikom :D
u System -> Preferences -> Startup applications određuješ što će ti se pokretat ;)
a za deamone -> https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... .2Frc.conf

System -> Preferences -> Startup applications - što je ovo Windowsi? :) Toga ti ja nemam po ovim ConnocheatOs-om :)
Ubio init5 , vrtim BOINC na init 3 :)

Da početnik sam, jer eto primjer ( koji me najviše muči) ne znam na Linux distribuciji pokrenuti mrežu, osim ako nije sama pokrenuta :evil:
I druga stvar, ovo ti je kao i kokoš ( ja sam kokoš) i slijepa kokoš zrno pogodi. Tako i ja nabadam i dođem do nekog sitnog rezultata. Jednostavno mi fali znanje, ali eto,trudim se :)
imaš wireless? negdje sam na netu nabasao na vodič za spajanje na wireless mrežu iz konzole ;)
ako ga opet nađem, editiram ovaj post ;)
Nemam wireless, što bi ti daljinski prčkao po mojoj mašini :) Ali imam wired konekciju koja radi savršeno :)

Ili recimo još što me muči: ja kažem u konfiguraciji da želim samo K8 procesore, ali ako promjenim x586, odmah panika,odmah problemi: želio bi uzeti kernel ogoliti ga do kože.. Mada je i moj trenutačni kernel lakši cca 5 MB od službenog :)
heh, nisam nikad previše čačkao po kernelu :)
tako da ti želim sreću :)
Zahvaljujem na sreći: evo i opet maleni pomak put bolje: sa init3 sam dobio još pola minute :) Sada ću vidjeti da li je to permanentno ili ne, ali dobro je :)
http://www.linuxzasve.com/novost/spojite_se_na_bezicnu_mrezu_iz_cli-a/1088
Ovo je za bežičnu, ali bi princip trebao biti sličan i za žicu.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
pepi37 je napisao/la:Da početnik sam, jer eto primjer ( koji me najviše muči) ne znam na Linux distribuciji pokrenuti mrežu, osim ako nije sama pokrenuta :evil:

Kod: Označi sve
ifconfig
/etc/resolv.conf
route

(a ako imaš DHCP na mreži, onda je trivijalno)
Kod: Označi sve
dhclient ili dhcp

i to je sve što ti treba za ručnu konfiguraciju žičane mreže (pod pretpostavkom da je kernel ispravno prepoznao mrežnu, jasno) ;)

pepi37 je napisao/la:I druga stvar, ovo ti je kao i kokoš ( ja sam kokoš) i slijepa kokoš zrno pogodi. Tako i ja nabadam i dođem do nekog sitnog rezultata. Jednostavno mi fali znanje, ali eto,trudim se :)

To je isto jedan vid učenja... no preporučam ti neku standardnu literaturu za Unix/Linux kako bi ti brže to učenje išlo :)

Sretno :)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Bacam se na ARCH-a :)
Rezultate ako ih bude... javim :)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.