Switch to full style
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Pravila foruma

U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Odgovori

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 11:58

pomalooooo :D
đava odnija prišu :D

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 11:59

I ja isto kažem,tko juri glavu lomi, sva srića što sam u sobi, pa se ne mogu zaletit :)

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 13:31

Arch bi ti trebao biti ok jer između ostaloga, wiki im je najbolji, a ni forumi nisu loši. Gentoo ima isto odličnu literaturu. Međutim, moram spomenuti način na koji sam naučio većinu ovoga što znam. Ni sada moje znanje nije veliko, ali je daleko bolje nego prije tog poteza. Potez je bio Linux from Scratch prije 6 godina, a prvi LFS sam napravio iz Kubuntua. Napominjem da sam samo godinu dana prije toga bio Windows korisnik :)
Nele je dao link, mislim da se ne trebaš bojati.

Samo... to odnese vremena, ne toliko sam LFS koji je baza za dalje, njega za jedno popodne iskompajliraš na današnjim strojevima, nego BLFS koji zna pojesti i nekoliko mjeseci, ovisi što ti sve treba :)
Ali zato naučiš svašta.

Nakon LFS-a svaki Linux je jednostavan, osim možda Gentoo-a :)

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 13:35

U 2 godine korištenje Gentooa se nisam naučil ništa više nego bi na Slackwareu ili Archu.
Osim možda slagati grub

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 13:53

Nažalost sa ARCH.om nemam sreće: sa pacmanom ne mogu ništa instalirati -

error: failed retrieving file 'core.db.tar.gz' from ftp.archlinux.org : No address record
error: failed to update core (No address record)
error: failed retrieving file 'extra.db.tar.gz' from ftp.archlinux.org : No address record
error: failed to update extra (No address record)
error: failed retrieving file 'community.db.tar.gz' from ftp.archlinux.org : No address record
error: failed to update community (No address record)
itd itd

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 13:59

odin je napisao/la:U 2 godine korištenje Gentooa se nisam naučil ništa više nego bi na Slackwareu ili Archu.
Osim možda slagati grub

Gentoo nisam nikad probao, samo sam se koristio njihovim stranicama.

EDIT:
Pepi, jel pratiš beginners guide?

Ako ti je Arch previše, pokušaj s ArchBang.

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 14:05

Ovo je bio dobar tip :)
Idem na ARCHBang

Vidim da nisam jedini sa ovim problemom. Smiješno mi je kako netko može izdati distribuciju a da nije probao što je izdao. A u biti , koliko vidim po netu krivo su upisani serveri za pacmana :)

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 14:10

Događa se, Arch se stalno mijenja. Postoje alatke koje ti pronađu najbolje servere i tako... trebaš malo proučiti. Čini mi se da nekako prebrzo isprobavaš, mislim da najprije moraš malo prostudirati wikije i slično. Ni jedna od ovih distri nije za "grlom u jagode" pristup :)

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 14:12

drone je napisao/la:Događa se, Arch se stalno mijenja. Postoje alatke koje ti pronađu najbolje servere i tako... trebaš malo proučiti. Čini mi se da nekako prebrzo isprobavaš, mislim da najprije moraš malo prostudirati wikije i slično. Ni jedna od ovih distri nije za "grlom u jagode" pristup :)

Ja samo želim par stvari koje želim out of box. Ako mi to distribucija ne daje: idem dalje.
Mislim da mi isto tako nema smisla da cijelo popodne dumam glavom o zid, a što sad a što sad?
Skinem drugu i idem dalje.

Re: ConnochaetOS - kompiliranje kernela

26 ruj 2011, 14:27

Ja sam potrošio puna 4 dana kod prve instalacije gentoo-a (tu ne postoji out of the box :o ) dok nisam nešto napravio. Ako ti nisu radili ovi repozitoriji mogao si u /etc/pacman/mirrorlist samo odkomentirati drugi repo iako mislim da nije do repoa već do mreže, jesi li ispravno postavio mrežu? Ako imaš problema s instalacijom i razumjevanjem arch guide-a(što ne bi trebao imati) možeš otiči na moj blog gdje imaš na hrvatskom instalciju, ubrzo ću staviti i još neke članke(ovo je samoreklama :mrgreen: ) . Ne valja odustajati, ali mislim da bi archbang bio dobar odabir, ali imaj na umu da isto moraš napraviti neke korekture, npr. u novom archbangu je oss po defaultu što vrlo vjerojatno znači da ti neće raditi detekcija slušalica i automatsko prebacivanje. Nema savršenoe distribucije kao što nema savršenog korisnika, jednom uzmi vremena i uhvati se u koštac nekom distribucijom, manual u ruke i RTFM :) . Najviše se uči na onoj distribuciji koja ti najmanje leži :twisted:
Odgovori