Sada je: 06 tra 2020, 04:17.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Retsume :)
Meni Linux ne treba da bi radio na njemu: za to imam windowse :)
Meni linux treba da bi na svom sekundarnom kompu vrtio BOINC ( točnije Primegrid) i da pritom budem brži nego li na istom kompu sa Windowsima :) Dakle briga me za zvuk, kakva je grafika, ima li podršku za ovo ili ono. Apsolutno nebitno: bitno je to da mreža radi, da mi se BOINC pokrene i da mogu napraviti račun sa njime i početi obrađivati podatke.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Topic je počeo s brzinom i kompajlacijom kernela(što baš i nije uobičajeni postupak za početnike i nekomu komu baš ne treba ). Ako hoćeš brzinu onda ne možeš instalirati full-blown sustav već moraš ići s minimalnom instalacijom i tražiti takvu distribuciju, a nju bez nešto minimalnog znanja ne možeš instalirati :) Netko je ovdje predložio LFS što je teži fetiš u linux svijetu i potrebni su mjeseci konfiguracije da bi dobio jako brz, stabilan i minimalistički sustav, za arch samo treba čitati upute.

Uostalom sam si napisao: Da ne bi bilo zabune, ne da neću ili ne želim
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
Evo ovaj ArchBang ima isti problem kao i ARCH, pacman ne radi, ali barem imam neko sučelje pa mogu nešto i napraviti: čini se jako brz, no kakav je u BOINCU to tek treba vidjeti :)
Ja sam na kraju krajeva postigao svoj cilj ( i da sada odustanem) jer sam sa ConnochaetOS-om dobio oko 2 minute po svakom workunitu, što mi je sasvim uredno. Ovo sada je učenje i potraga, korak više: pa ako ide ide, a ako ne: imamo ono što radi :)
Pa jel tako teško odkomentirati neki drugi server u /etc/pacman.d/mirrorlist?

Evo, stavi ove, nisam provjeravao u zadnje vrijeme jesu li najbrži ili najbolji, ali meni pacman radi dobro, pa prekopiraj kao root u navedenu datoteku s nekim tekst editorom ili kako ti već paše:

Kod: Označi sve
Server = http://archlinux.limun.org/$repo/os/$arch
Server = ftp://artfiles.org/archlinux.org/$repo/os/$arch
Server = http://mirror.devnu11.net/archlinux/$repo/os/$arch
Server = http://mir.archlinux.fr/$repo/os/$arch
Server = http://mir1.archlinux.fr/archlinux/$repo/os/$arch
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Našao sam grešku, sada sve šljaka, BOINC je u pogonu i odrađuje prvi WU :)
Sada imam samo čekati rezultat :)

Nakon ovog iskustva je očigledno da će sve distribucije dati manje ili više jednak rezultat ( sve se vrti u +/- 30 sekundi)
Stoga mi stvarno nema drugog do zasukati rukave i napraviti LFS ili nešto slično u tom stilu... Dakle morat ću se bolje pomučiti i naučiti ili se pomiriti sa ovim i to je to :)
Još jednom zahvaljujem svima...
Naravno uvijek postoji jednostavna opcija: ako netko ima matičnu ploču sa 760 chipsetom da mi napravi takav Linux :twisted:
pepi37 je napisao/la:Retsume :)
Meni Linux ne treba da bi radio na njemu: za to imam windowse :)
Meni linux treba da bi na svom sekundarnom kompu vrtio BOINC ( točnije Primegrid) i da pritom budem brži nego li na istom kompu sa Windowsima :) Dakle briga me za zvuk, kakva je grafika, ima li podršku za ovo ili ono. Apsolutno nebitno: bitno je to da mreža radi, da mi se BOINC pokrene i da mogu napraviti račun sa njime i početi obrađivati podatke.

Ako je tako ,onda bi trebao staviti serversku varijantu, bez xorg-a, bez icega osi mminimalnih dependenya za boinc i kernel kompiliran za tvoj cpu, sa serverskim refreshom (100 Hz) i smp-om, te iskljucenim svim ostalim (ukljucujuci i gpu, zvuk, ...).
Ja na 4-jezgrenom 3.02 Ghz serveru imam oko 3000 bodova na dan i ovakav rezultat:

Kod: Označi sve
Total credits   415,095.87
Position based on total credit   115,517 out of 2,264,253
More credits than % of all project users   94.89827%

Recent average credit   3,372.74
% of total average credit   0.00028%
Position based on average credit   21,179 out of 2,264,253
More RAC than % of all project users   99.06468%
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
Ja sada imam RAC oko 4200 u Primegridu ( radim samo Sophie Germain Prime Search )
Ja imam 3.2GHz Athlon X3 ( sa otključanom 4 jezgrom) i 2 GB rama...
Ja sam na POEM, Docking i Rosetta @home. Kanio sam i LHC ubaciti, ali im podrška za linux nije postojeća i još k tome ne primaju nove račune.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
A koju ti Linux distribuciju koristiš i da li si ti zapazio ubrzanje u odnosu na Windowse?
pepi37 je napisao/la:A koju ti Linux distribuciju koristiš i da li si ti zapazio ubrzanje u odnosu na Windowse?

Na serveru je debian squeeze (bez xorga, gnome, kde, ...) i nisam nikada vrtio boinc na na windowsu tako da ne znam.
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.