Sada je: 06 tra 2020, 02:58.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Za oko mi je zapela zvučna distribucija imena Scientific Linux 6.
Lomio sam se par sati i odustao: nakon instaliranja brda LIBco i LIBso i ostalog... i nakon što se napokon instalirao RPM boinc manager, pokrenuo se i napisao u dnu: connecting to localhost i tu je sve stalo.
To me nije puno brinulo: pa sam sa stranice Boinca skinuo instalaciju BOINCa, fino instalirao, sredio password i dao dozvolu za remote pristup: pokrenem ga na računalu: on ispiše standardne stvari, odem na drugo računalo, spojim se bez problema, ali mi uopće ne daje mogućnost add project. Pogledam u donjem kutu i opet ista pogreška: cannot connect localhost.
A koliko sam vidio nisam jedini na Internetu sa tom pogreškom. Pogotovu što navedeni linux nema libssl kao rpm uopće...
Da možete mi reći da brzo odustajem, ali nakon par sati stvarno nisam imao više volje... :)
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
pepi37 je napisao/la:Za oko mi je zapela zvučna distribucija imena Scientific Linux 6.
Lomio sam se par sati i odustao: nakon instaliranja brda LIBco i LIBso i ostalog... i nakon što se napokon instalirao RPM boinc manager, pokrenuo se i napisao u dnu: connecting to localhost i tu je sve stalo.
To me nije puno brinulo: pa sam sa stranice Boinca skinuo instalaciju BOINCa, fino instalirao, sredio password i dao dozvolu za remote pristup: pokrenem ga na računalu: on ispiše standardne stvari, odem na drugo računalo, spojim se bez problema, ali mi uopće ne daje mogućnost add project. Pogledam u donjem kutu i opet ista pogreška: cannot connect localhost.
A koliko sam vidio nisam jedini na Internetu sa tom pogreškom. Pogotovu što navedeni linux nema libssl kao rpm uopće...
Da možete mi reći da brzo odustajem, ali nakon par sati stvarno nisam imao više volje... :)

Kod: Označi sve
setenforce 0

Izdaj gore nevedenu komandu pa pokusaj pokrenuti ponovno.

libssl je dio openssl paketa.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Primio/la zahvalu: 13 puta
Probao sam tu naredbu, ali nemam sreće.
A sve probleme sa boincom za linux sam riješio korištenjem malo starijeg clienta koji je očigledno dovoljan sam sebi. A problem gdje nemam mreže sam "domišljato" riješio s time da ubodem RTL 8139D karticu za koju podršku ima i prastari kernel :)
Idem polako ali sigurno.
Uspio sam obraditi par rezultata na Slax Linuxu, ali što više Linuxa instaliram dolazim do zaključka da svi imaju manje više istu brzinu. Jučer sam čak instalirao i DSL, ali nisam sa njim mogao obraditi niti jedan rezultat, dobio bi error.
DSL je ultra brz, ali ima stari 2.4 kernel.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Vjerujem da je stvar u tome što se vrti u memoriji, pa je za Boinc bilo malo mjesta...
A da, ima stari kernel: prepoznao je 4 jezgre, ali mi je odmah napisao da možda neće dobro raditi na kompu :)
A Puppy?
Jel bi on mogao to raditi?
Ako trazite brzinu Puppy je munja!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Suko je napisao/la:A Puppy?
Jel bi on mogao to raditi?
Ako trazite brzinu Puppy je munja!

I dolazi sa 2.6.* kernelom :)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 267 puta
Primio/la zahvalu: 328 puta
Spol: M
Sve to ne igra nikakvu ulogu kada je brzina računanja u pitanju: jer sam već odavno na init 3 :)
Ali probam, ako uspijem dobiti lan da radi i da Boinc ne pravi problem sa - conecting to localhost :)
Sinoć sam probao 64 bitni CentOS i napravim sve kako spada, čak riješim i problem connecting to localhost, dobijem Boinc manager koji radi, no nikako se spojiti na boinc preko Lana.
I kada sam već bio totalno van sebe, padne mi na pamet: ako je to serverski OS, onda možda ima i firewall. Ubijem firewall i sve proradi kao sat :)
Eh, mojoj sreći nije bilo kraja :))

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.