Sada je: 27 svi 2020, 04:07.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Evo da ne otvaram novu temu, ionako je povezano s ovom, trebam pomoc u izboru distre za laptop, planiram ovih dana kupiti laptop i neznam koju distru da stavim jer sam na nekoliko mjesta vidio da nisu sve distre za laptope, trenutno na desktopu koristim Debian 6 pa me i zanima dali radi i na laptopu tako dobro kao i na desktopu i ako je moguce za prijedloge distre na Gnome-u, jos sam pocetnik na linuxu ali ne bih bas htio ubuntu
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
laptop sa predinstaliranim suse-om ce dobro pogoniti i openSUSE :)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Nije loše prije kupovine malo proguglati o hardveru na koji bi trebalo instalirati Linux...

Ako Ubuntu ili bilo koja distribucija radi bolje od ostalih na nekom laptopu, zašto ne koristiti tu distribuciju? Bar za početak. Poslije je lakše eksperimentirati s drugim distribucijama kad znaš da nešto sigurno radi i da možda treba samo malo štelanja na toj drugoj distribuciji.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Debian radi okej na laptopu.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 184 puta
Debian it is....hvala na prijedlozima
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Nisam tačno znao gdje da postavim pitanje pa mi je ovaj dio foruma izgledao najpriličnije a da ne kršim pravila.Naime sledeće me interesuje da mi neko od iskusnih linuksaša pomogne.Koristim linux nekih pola godine i toliko sam zadovoljan da se ne mislim vraćati windowsu.Windows koristim jedino na poslu eto da se ne zaboravi :).Linux mint mi stvarno dobro radi ali ipak želim više .Želim neku distribuciju pa makar i lošije malo radila a da bude blistava i lijepa poput windowsa 7.E reći ćete da se nisam odrekao windowsa.Jesam ali želim da mi radno okruženje bude lijepo a ne ko na većini linuxa nekako bezlično.Imam dovoljno jak laptop da može sve izdržati.Trenutno koristim Ultimate 3.5 i prelijep je ali bih želio probati još koji a da je na debianu zasnovan.Hvala unapred.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
http://www.zorin-os.com/
Evo nešto slično ;)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Evo za 10 min riješeno na Mintu14 Xfce .
Još Windows border i to je to ;)
http://i.imgbox.com/acr3h5pF.png
Edit:Evo i Windows border,Treba mu metacity --replace ;)
Ako budeš dobar sve ti objasnim kako :D
http://i.imgbox.com/adeb4Zgb.png
Zadnja izmjena: domi; 21 ožu 2013, 13:22; ukupno mijenjano 1 put/a.
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
rpralica je napisao/la:Nisam tačno znao gdje da postavim pitanje pa mi je ovaj dio foruma izgledao najpriličnije a da ne kršim pravila.Naime sledeće me interesuje da mi neko od iskusnih linuksaša pomogne.Koristim linux nekih pola godine i toliko sam zadovoljan da se ne mislim vraćati windowsu.Windows koristim jedino na poslu eto da se ne zaboravi :).Linux mint mi stvarno dobro radi ali ipak želim više .Želim neku distribuciju pa makar i lošije malo radila a da bude blistava i lijepa poput windowsa 7.E reći ćete da se nisam odrekao windowsa.Jesam ali želim da mi radno okruženje bude lijepo a ne ko na većini linuxa nekako bezlično.Imam dovoljno jak laptop da može sve izdržati.Trenutno koristim Ultimate 3.5 i prelijep je ali bih želio probati još koji a da je na debianu zasnovan.Hvala unapred.

nisam neki ljubitelj kde ali po meni je mnogo ljepsi od windowsa 7 pogotovo 4.10 i to na opensuse
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
nešto lijepo, a zasnovano na Debianu? Debian sa KDE-om? :D
LMDE KDE?
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 237 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.