Sada je: 25 tra 2024, 19:55.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Re: Backtrack 5
07 stu 2011, 20:22
Nemojte me mrziti ( ok već me mrzite, al nemojte me mrziti više) no RTFM.

@Suko - tkisason bi takve nazval hakeri sa šanka :D
Lutherus
Lutherus
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 20:54
Hm po meni se ovakve stvari mogu gledat sa dvije strane medalje. Ok ugl. nitko na forumima ti nece pojasnit kako nekome "provalit net" itd jer svi briju na nekakvo postenje itd... Uredu slazem se s time, ali samo u jednu ruku. Smatram da svi koji znaju kako nekome "provalit net" (kad je to vec toliko popularno pa sam to uzeo za primjer) barem su jednom u zivotu probili neciji router tek toliko eto da ga probe. Druga stvar mozda bi takve stvari trebalo i malo vise pojasnjavat jer kada znas kako se nesto radi, onda se ugl. znas i zastit od toga istoga. Tako da danas osoba x koja to nije znala kada nauci sutra ce bit sposobna da mozda sebe zastiti od nekog nadobudnog hakera itd, a mozda bude i toliko dobra pa pocne po susjedstvu pricat svoja iskustva i novostecena znanja i kako da se zastite od istoga. :zamisljen
Postovi: 177
Postovi: 177
Pridružen/a: 26 pro 2010, 16:12
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Debian
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 20:56
to je u redu. postoje "hakeri" koji otkrivaju sigurnosne rupe i prijavljuju ih ;)
u tu svrhu je korisno imat takva znanja ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 21:13
white hack, gray hack i black hack.

a znanje moraš naći sam. usput nije dozvoljeno pravilima forma promoviranje, korištenje i poticanje ilegalnih radnja a tu spada i probijanje susjedove mreže i parazitiranje na istoj.
Lutherus
Lutherus
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 21:15
jasno da se ne smije promovirati ilegalne radnje ;)

btw, mislim da je topic zreo za lock :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 22:02
Ne treba lockati.
Sami ste rekli da se Backtrack može koristiti i za učenje.
Pa o tome slobodno raspravljajte u ovoj temi.
Čak štoviše.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 22:07
u tom slučaju bi se ja zdržal na alatima za forenziku i testiranje mreža. Ostalo ne. Al za to nam ne treba back track.
Lutherus
Lutherus
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 22:11
svaka tema o back tracku zavrsi isto... trebalo bi staviti u pravila foruma da nema pricanja o njemu :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 22:14
a knoppix-std, operator, phalk, heliks ......?
taj bt mi se nekak svi skidaju i poušavaju koristiti radi svih oni tutova na youtubu.
Lutherus
Lutherus
Re: Backtrack 5
08 stu 2011, 22:34
Ja stvarno ne vidi neki bauk u backtracku to je distribucija usko namjenjena testiranju mreža i forenzici s posebno patchiranim kernelom. Problem je u korisnicima, ne govorim o ovom korisniku koji je otvorio topic nego općenito o korisnicima koji hoće upadati u mreže, a nisu spremni odvojiti malo vremena i upoznati se s osnovama funkcioniranja mreža i onda postavljaju pitanja kako su zapeli na 3. koraku prilikom krekiranja susjedove mreže i kako im aircrack-ng ne vidi niti jednu mrežu ili kako trebaju fejkati MAC. Ako hoćete raditi ilegalne radnje nitko vam to u vašem domu ne može zabraniti, snosite isključivo moralnu odgovornost(te analogno tome ne možete tražiti pomoć ovdje), ali zato se sami pozabavite s tim nađite materijala(pun ga je net) i prvo počnite s osnovama, što je IP, MAC, DNS, TCP/IP protokol, OSI...
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.