Sada je: 28 tra 2024, 23:03.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
zlatkoA je napisao/la:Neznam baš koliko se dobro vrti xp na 400mhz sa 128 mislim da mu je memorija knap.
Ja ga imam na 667 192 i nije baš sjajna brzina osobito sa generičkim video driverima.


Bitno je staviti prave video drivere, sa ovima generičkim užasno gubiš na brzini iscrtavanja ekrana. Inače, svojedobno sam vrtio XP na onaj mašini i sa 64MB RAM-a pa je ipak radilo (ne dopušta instalaciju sa 64, ali ako instaliraš sa recimo 128 i onda izvadiš jednu pločicu radi i dalje).
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Jasno da radi ajde probaj to sa linuxom nećeš otvorit skoro ni jednu veću aplikaciju
prezahtjevan je :protest :protest
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
Pričaš gluposti .Ja sam jednom probao slijedeće:
p2 400 Mhz, stavio 32 mb sdrama i isključio swap. Zatim restartam komp i pokrećem KDE, Openoffice, firefox, amarok i gimp. Istina, sve je bilo jako sporo, al ise otvorilo i radil oje. Nije mi se nikakva poruka o "nedostatk uvirtualne memorije" dogodila ili nešto slično. Distra je bila Ubuntu 5.10 breezy badger
Linux može biti brz, ali morate izbaciti nepotrebne procese. T ose radi pomoću bum ili sysv-rc-conf programa. Zatim ne koristiti KDE i qt bazirane aplikacije.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
E sad si ti sve reko-NE koristiti KDE isključit neke stvari i šta koristit konzolu?
Ajd de nek ti bude. kava
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
um, gnome, fluxbox, xfce, ... Ne treba ti DNS server, email server, bluetooth .... (bar velikoj večini ne treba). Imaš i alternativne prorame. Tipa, XMMS možda nema toliko funkcija kao amarok, ali definitivno troši bitno manje resursa.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
OK to sve je istina.
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.