Sada je: 02 tra 2020, 06:16.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
SliTaz 4.0
21 tra 2012, 21:20
Eto , download ISO ,pečen CD ,i konačno proba.
Hmmmmm šta reći nego totalno razočaranje.
Nadao sam se nečem novom i orginalnijem od ekipe iz SliTaz tima kad ono bULL shittee.
-Pa ljudi moji da li je to moguće ????

Kažu nakon dvije godine razvoja ,ma kakvog razvoja pitam se ...
Prvi dojam nakon boota od četvrti puta , da 4 puta za redom Slitaz 4 odbija upotrebiti
tipkovnicu , ajme ....
Podloga tj walpaper i govnasta boja upozoravaju na ' furam se na Juniti' bemti palačinke iz
Francuske....koji kreteni...
umjesto da odaberu nešto svoje kao što sam očekivao oni pokušavaju imitirati to balegarenje.
Odabr fontova takođe katastrofa, od programa kao idiotski slučaj je
idiotski browser niš koristi zvan - Midori - noćna mora.
Dakle preporuka ne probati ili probajte ako vam se da gubiti vrijeme s tim shitee a la france.

i tako uzimam pclos2007 i ponovo instaliram na taj stari komp i voila -cooolllll
I am the one and only....
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
je, cijeli internet leti skrojit samo za tebe savršenu distribuciju. nitko te ne tjera da išta koristiš, a ako već nemaš konstruktivnih kritika, ovakav neukusni rant si slobodno mogao i preskočit.
...I put on my robe and a wizard hat...
Primio/la zahvalu: 0 puta
Sad sam potaknut ovim postom probao instalirati novi Slitaz.Stvarno ne radi tipkovnica.Doduše,probao sam ga u virtualki.Svejedno.U prošlom izdanju je sve radilo iz prve.Sada dođem do prijave i nikakav Enter me ne može odvesti od korisničkog imena do lozinke.Dakle,ne mogu mu pristupiti.Primjedbe o bojama ne stoje,jer Slitaz je već koristio ove boje.Ne vjerujem da se žele furati na Ubuntu.Midori me kao preglednik dobro služio u drugim distrama,mada bi se na njemu imalo što raditi.I za kraj,nije iz Francuske nego iz Švicarske. :D
Nema veće religije od istine!
Podijelio/la zahvalu: 26 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zlatkoa je stari pobornik windowsa:) Ipak, ako čovjek želi koristiti staru distru, zašto ne?! Ja koristim debian stable, to je tu negdje:D:D:D:D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 272 puta
Spol: Y
je, cijeli internet leti skrojit samo za tebe savršenu distribuciju. nitko te ne tjera da išta koristiš, a ako već nemaš konstruktivnih kritika, ovakav neukusni rant si slobodno mogao i preskočit.

-ma daj a što si ti očekivao da ću napisat?
konstruktivna kritika je za one koji neznaju čitat između redova.
Pogledaj kako je @dupin skužio iz prve!

Boja ahh da ,ta nagazno-razmazna ,trebali su ostat pri 'dark-red'...
Eh da taj Midori ,ma ideja heh ajde de ali izvedba .
Pokupio autor par library-ja odavde i odande i kao nešto originalno napravio.
Neznam zbilja kako radi na drugim distrama ali Firefox /( or clones ) je zakon.
Da nisam spomenuo taj famozni novi TazPanel, pa neznam stvarno da li je mogao biti
ružnije izvden.

Da @shrike - jesam i uvijek ću bit.
I samo onaj ko kaže da nikad nije koristio winse - u 90% slučajeva laže.

Ne, imao sam stvarno entuzijazma za taj SliTaz ali sad više ne.
A da probate Gentoo? Gentoo uvijek radi.
Lutherus
Lutherus
Gentoo , ti mora da se šališ ?
Hej, Arch je Gentoo based ?
Ma neznam šta pametno da strpam na stari komp.
Kao što sam rekao prije pclinuxos radi fino i bez greške na tom kompu.
Kad sam prvi put instalirao SliTaz 2 ,bio sam oduševljen a sad ....katastrofa.
Lutherus je napisao/la:A da probate Gentoo? Gentoo uvijek radi.

Gento je kao pas nakon nakon vremena poprimi sve karakteristike vlasnika :D

@zlatkoA a da probaš neku normalnu distibucija i daš neki sud, čini mi se da ti se od 2008 od kad si na forumu cijeli spektar distribucija sveo na slax/slitaz/puppy/backtrack, probaj neku mainstream distribuciju i daj sud ako ti se ne sviđa nemoj koristiti, a 95% postova na forum je neargumentirano kritizirnje.

Gentoo , ti mora da se šališ ?
Hej, Arch je Gentoo based ?

Nope arch je independent, ali vuče neke koncepte iz cruxa i bsd sustava (koji se nalaze i na gentoo-u ).
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Arch je Slackware based uz sheme po uzoru na Crux.

@zlatkoa

ne ne šalim se. uzmi gentoo. sat i pola da se instalira a ostalo ovisi i tvojim zahtjevima, prohtjevima i željama.
Lutherus
Lutherus
Osobno sam isprobao (samo live) slitaz 2 i 4 i ova četvorka mi se upravo zbog novog izgleda više svidjela. Wallpaper se lako promijeni, ako ti toliko smeta, ostalo se također da uredit. Sve skupa zahtjeva cca 5-6 minuta. Nisam probao instalirat ovaj slitaz 4.0 te ne mogu reć dali doista ne radi tipkovnica. To im je gadan propust ako je tako. Svejedno, tako minimalističku distru ni ne planiram koristit nego kao live sustav, da se osjećam 'kao kod kuće' kad nisam pri svom kompu. Bivši sam win korisnik i nebih se vratio na windowse da me tupim nožem režu popola. ;)
Ako baš želiš lightweight distru, probaj Puppy linux ili daleko moćniji Arch. ;)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 267 puta
Primio/la zahvalu: 328 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.