Sada je: 18 stu 2019, 12:17.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
slika

http://en.wikipedia.org/wiki/Musix_GNU/Linux

http://en.wikipedia.org/ je napisao/la:Musix GNU/Linux is a live CD and DVD Linux distribution for the IA-32 processor family based on Debian. It contains a collection of software for audio production, graphic design, video editing and general purpose applications. The initiator and co-director of the project is Marcos Germán Guglielmetti.
Musix GNU/Linux is one of the few GNU/Linux distributions recognized by the Free Software Foundation as being primarily available on sites distributing free software and excluding any non-free information for practical use.

Distra za AV produkciju :D
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
zanimljivo u svakom slučaju. Da imam jači komp (kobogda) ovo bi bila distra za mene :)
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Piše da više ne rade službeni linkovi za skidanje, a mislim da su prije nekoliko mjeseci radili.
Ovo nije jedina distribucija koju se odnedavno više nemože skinuti sa službenih stranica.
Primio/la zahvalu: 2 puta
Moguce da ne rade. Zadnji update je bio prije tri godine. Izgleda da se distra više ne razvija.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
mislim da je ovo jedna od onih distri koje nisu imale nikakvu budućnost...naime, nemaju apsolutno ništa revolucionarno...praktički Debian sa "main" repozitorijem i audio/video alatima.
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Najjaci su mi ovi utisci kada neki derivat nestane s lica weba :D
Slamd64
Slamd64
još bi razumija da je derivat veličine ubuntua/minta i sličnih, ali Musix... :nee
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Imajte u vidu da novi korisnici koji su tek počeli otkrivati Linux svijet nemaju predodžbu o tome koji je derivat veliki, a koji mali. Postoje male distre koje su odavno tu, stabilne su i ne idu nikuda, ali nisu previše popularne zbog recimo svoje specijaliziranosti. S druge strane postoji hrpa kojekakvih distroleta i derivata koji nisu ništa drugo do eksperiment i rezultat prolaznog entuzijazma nekog studoša.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Pa live verzija s avf alatima nije bila loša ideja, osim toga na gnulinux listi ih nema pretjerano puno, a ona je jedna od njih.
Neobično je što su naglo izbrisane neke distribucije u isto vrijeme s različitih servera, a pojedine novije manje poznate (koje se i dalje usavršavaju) se sve sporije skidaju.
Šta ako netko treba stariju verziju za starije računalo?!
Prije kad je bilo manje korisnika interneta su postojale, a sad su ostale samo one najpopularnije.
Mogli su ostaviti da početnici vide kako se razvijalo.
Više sam naučio o linuxu dok sam proučavao manje poznate distribucije i njihov razvoj (korisne novotarije koje su poslije dodane popularnijm distribucijama).
Primio/la zahvalu: 2 puta
Starija verzija ne mora znaciti i verziju manje gladnu resursa. Mislim da vecina najnovijih GNU/Linux aplikacija fino rade i sa starijim racunarima posto i sam imam stariji laptop. Kako ce to sve brzo raditi ovisi iskljucivo o tebi. S wmovima mozes ustedjeti dosta RAM-a i manje muciti CPU. Razne wannabe distre zapravo i jesu dobra stvar za pocetnike. Svojom nesavrsenoscu tjera buduceg korisnika da trazi dalje ili se vrati na win. Dakle, ako ubuntu ne valja, ne valja mu Linux, a takvih sam slucajeva dosta vidio. Isto tako, Linux ide u korak s razvojem hardvera. Podrzavam ideju odbacivanja supporta legacy hardwarea koji je odavno trebao otici na reciklazu, a nicemu ne sluzi osim za zadovoljenje neke nostalgije.

Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 1 gost.