Sada je: 12 stu 2019, 01:50.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
EDIT: Pitanje sam si odgovorio sam ;) Sukladno, promijenjen je i naziv teme

Poz svima,

evo prvi post i to ne samo tako vec nakon dana i dana trazenja distribucije koja ce obaviti navedeno u naslovu.

Naime, imam jedan disk od 1TB pun podataka i pokvaren je. Medjutim, kada je (bio) pripojen na MyTV Box od Storexa, iako sporo radio je fantasticno za potrebe dijeljenja preko sambe pa cak i kopiranje. Sve (i to mislim potpuno sve) Linux i Win distribucije se zaglave pri kopiranju/citanju OSIM tog malog stvorenja koje je nazalost otislo u vjecna lovista prije nekih dva tjedna.

Od tog dana trazim bilo koju distribuciju koja ce imati identicne karakteristike kao taj Storex. Dosao sam do informacije da se radi o Busybox implementaciji koja je bazirana na Ralinovom chipsetu no to je sve.

Ima li netko kakav prijedlog (ili barem TEORIJU) o tome sto to tocno "zaglavi" disk a samim tim i OS na modernim verzijama Linuxa? Prepostavka je da se radi o razbijenom Cache-u i da bez ikakvih ubrzanja se ipak jos moze koristiti. To je RADNA teorija.

Particija je u NTFS 3.1 (ili Win 7 ili Vista ili Server 2K8 - nesjecam se vise) pa je "jednostavnija" (citaj starija) distribucija nije u stanju procitati bez intervencije a kako su paketi novi samba ga zaglavi.

Trazio sam i trazio, citao i citao, probao i probao razne distribucije i verzije (da, bas toliko dugo!) i kako sam vec na izmaku dobre volje/snage bolje je priupitati ovdje gdje dolaze ljudi koji vecinom imaju puno vise iskustva sa *ux sistemima nego ja.

BILO kakva ideja je dobrodosla, pa čak i ekstremna poput "kompajliraj ovo na tom" - dovoljno sam majmun da radim sto procitam ;)

Bio na BusyBox stranici i nemam pojma sto bi to trebao napraviti da imam sistem koji, u biti, nista drugo nego

a) radi na ESXi 5
b) prepoznaje USB Disk na NTFS
c) automount i share na sambu sa punim R/W bilo koga tko ga otvori preko SMB/CIFS

Sve to je ono malo cudo imalo!

Hvala svima (ili bilo kome!) na savjetu.

P.S. Kernel na Mint 12, koji je prvi koji je na liveCD-u sa sambom, isto "zaglavi" disk. Cak i W2K SErver radi istu stvar :(
P.P.S. Da, sigurnost NIJE bitna ali niti malo - automount preko Sambe u R/W jest :D
Zadnja izmjena: americhanac; 12 vel 2013, 13:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Moj savjet ti je da kloniraš disk dok još radi, sa recimo http://clonezilla.org/ ili http://redobackup.org/ Na novom disku napravi chkdsk prije upotrebe.
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Prvo - hvala.

Kloniranje diska nije upitno - upitna je moja "balkanska" narav. Iako mi nece koristiti kao primarni, sekundarni a bogme ni tercijarni disk, ipak se radi o cijelom tera koji su dostupni pod odredjenim uvjetima koje sam nisam u stanju replicirati (osim izvalit daljnjih 90tak eura za takav isti uredjaj sto nedam sto iz principa sto zbog katastrofalne podrske proizvodjaca).

I dok ovom pisem, slucajno pogledah i nadjoh da ESX 4.1 ima neke veze sa busyboxom. Ako nadjem nesto korisnoga postam ovdje.

Dakle, nakov nevjerojatno duge potrage NISAM nasao tocno ono sto mi treba. Najblize sto jesam nasao je http://sms.it-ccs.com/ odnosno Superb Mini Server baziran na Slackware 14, kernelu 3.2.35 te koji koristi ntfs-3g i automountfs sa usbfs podrskom za ESXi USB controller mount pa tako jedino sto se mora dodati u webminu je novi share preko mozille (IE odbija suradnju zbog certifikata). Gotovo u 30 sekundi.

Radi za sada veselo preko Sambe, integrirana je verzija 3.6.10.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.