Sada je: 19 tra 2024, 06:40.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Rijetkost da ne popijem barem jednu šalicu na dan :)
Prije sam kupovao Franck one lijepe limene konzervice, na žalost više ih ne vidim u prodaji. A čaj je stvarno bio jeftin i ukusan, 100g za 25kn.u DM-u. Pio sam Earl Gray (kao Picard :) ), green powder, voćni.
A sada pijem iz kuće zelenog čaja. Neću slagati ako napišem da imam tridesetak vrsta čajeva, što mojih, što od bolje polovice.
Iskoristili samo prazne limenke od Franck čajeva, za nove čajeve i stavili na svaku etiketu.

EDIT:
Neću sve vrste opisati, samo meni potrebite i favorite.
Imamo i domaćih: kopriva je dokazano izvrsna protiv proljetnog umora.
Zeleni čaj sa đumbir i limun, taj pijem najčešće, prevencija protiv želučanih tegoba. Od njega su nestali bolovi u želucu. Made in kuća zelenog...
Goji bobice najukusniji, kuća zel...

Ima i Franck finih mješavine: Evening ritual, afternoon ritual, calming, blago su djelotvorni. Neki razbude, neki smire i jako su ukusni.

Netko je pitao gdje ima Mate čaj.
U kući zelenog čaja. Uzeo sam Mate limun i fin je, okus borovih iglica. Kažu da su vlasti u Argentini predložile djeci svakodnevno korištenje mate, zbog visoke koncentracije svakojakih vitamina.

Normalno bez šećera i ostalog.

***
Edit by bertone - ako nije problem (a nije) koristi gumb "Uredi" post ako želiš dopuniti misli bez da je netko već u međuvremenu nešto napisao jer ovako imaš po nekoliko svojih postova za redom što je... khm... - i to vrijedi za sve teme (eventualno prije dodanog dijela napiši EDIT:).
Zadnja izmjena: Jeremija; 02 sij 2017, 11:22; ukupno mijenjano 1 put/a.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Redovno pijem čaj. Na posao nosim svaki dan pola litre, uglavnom Franck čajeve.Pijem Šipak, Mentu i Lipu. Nekad prije spavanja popijem čaj od Kadulje, u njemu ima nešto što me smiri. Pijem ih ne zaslađene, bez šećera ili meda, tako sam navikao i dobro mi je. Voćne aromatizirane čajeve ne pijem, također zadnjih par godina sam smanjio upotrebu kamilice. Kod nas u okolici Vtc se dosta sadi Kamilica pa kad sam vidio šta se radi s njom, smučilo mi se.
Dalo bi se o čajevima još pričati :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1025
Postovi: 1025
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Lani je nikao grm kamilice pa sam osušio malo cvjetova i baš mi je godio čaj po zimi.
Postovi: 458
Postovi: 458
Pridružen/a: 19 stu 2012, 19:21
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Ja osušim kadulju pa dijelim rodbini i frendovima. Ne podnosim čaj od kadulje, ali branje i sušenje je super. :)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.