Sada je: 18 tra 2024, 02:00.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

iweb je napisao/la:Ako su neke od stvari koje se tvrde oko Assangea istina, apsolutno zaslužuje osudu.

Silovanje ili pokušaj silovanja? Seksualno napastovanje djelatnica ambasade? Općenito đubretarsko ponašanje prema ljudima koji ga spašavaju od mučenja u Guantanamu?

Assange je napravio neke dobre i hrabre stvari, ali to ne isključuje mogućnost da je užasna osoba. Neke stvari, poput onih koje sam gore naveo, trebaju se osuđivati bez rasprave.

Ne treba ga se osuđivati zbog WikiLeaksa i mislim da ga nitko osim onih u dokumentima spomenutih i političara ne osuđuje zbog toga. Zbog drugih stvari? Svakako.


Bunker slažem se s tobom, jedino što mislim da ipak takvi ljudi naprave promjene u svijetu. I da nisu bezveze žrtve.

Iweb a to se u današnje vrijeme tako lako namjesti kako kome odgovara. Vidi jednog Ronalda, cijeli svijet ga obožava. Može imati ženu koju god poželi i svakako ga se tereti da je silovao neke sobarice itd. Da li je stvarno silovao desetke žena ne znamo ali ga tuže. Da li ikome to smeta, ne, svi ga štuju jer on je nogometni genije. I mora li se skrivati radi toga u nekoj ambasadi.
Ili Michael Jackson, toliko djece je seksualno napastovao, da li se skrivao radi toga u nekoj ambasadi. A vidi što rade novine jednom novinaru Assangeu, razapinju ga za nešto što vjerovatno nije istina niti dokazano.

I u ostalom engleski ministar jučer je priznao da ga ipak terete i imaju nalog od SADa, (baš bi policija čamila sedam godina za jednim ne dokazanim silovateljem ispred ambasade).
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
@jeremija

A možeš li navesti što se to u bilo kojem djeliću planete popravilo nabolje zbog julijanovog djelovanja ? Nemoj površno nabrojati npr da je zbog Julijana netko smjenjen ili da je netko uhapšen i sl, nego da li je i za mikron smanjen broj zlodjela i zlouporaba koje je julijan razotkrio ?

Svaka istraga košta, i naravno da intenzitet i trajnost istrage ovise o novčanim resursima onoga tko želi istragu održavati intenzivnom i aktivnom. Za silovanje bi raspisali tjeralicu i gotovo, ak di padne ok, ali osim tjeralice nebi puno više poduzimali ( osim ak baš nije silovali nekog rodju kraljice i sl...).

Ako me sjećanje služi, osoba koja ga tereti je dobrovoljno se posexala sa njime ali joj je posle smetalo jer je mislila da je bilo s kondomom a bilo je bez, valjda je bil mrak pa ju Julijan slagao a skužila posle.... E sad, kolko je to silovanje.... No u švedskoj je zakon takav kakav je...

No kako je julijan stao na žulj moćnim i bogatim lobijima, para nije upitna i čekali bi ga oni još 7 godina... Em da demonstriraju moć, a i medju tim moćnicima ima zločestih, bolesnih i osvetoljubivih persona pa je možda i ta komponenta odigrala svoje... Možda je nekome propal posel prodaje raketa, ili konzervi vojnih zbog julijana, pa je i osobno bio motiviran da ga sjebe kad tad...


No, kako god bilo, sistem je takav kakav je, dugo i duboko ukorijenjen, i sve promjene koje se kao negdje i dogode su samo folklor i kozmetika... Oni koji danas zaradjuju na ratovima, telekomunikacijama, bankarstvu...zaradjivaće i sutra bez obzira tko zasjeo u predsjedničke fotelje Amerike, Rusije, Njemačke, Hrvatske, Srbije, Sirije ili Nigerije..

Kroz ljudsku povijest, tu i tamo su se desile nekontrolirane promjene, no takve dogadjaje su pratili višegodišnji krvavi ratovi, milioni žrtava i sl... I opet, nakon kratkog vremena i nova oligarhija postane moćna, bahata, odnarodjena, i za 10 god sve je isto ko i prije "revolucije" samo su nova lica u starim foteljama. A kada se carstva nisu raspadala po scenariju, brzo ekipa organizira nove berlinske kongrese ili nove ratove da poprave ono kaj im smeta.....

Netvrdim da je to sve ok i super, samo iznosim kako stvari stoje...
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Bunker je napisao/la:@jeremija

A možeš li navesti što se to u bilo kojem djeliću planete popravilo nabolje zbog julijanovog djelovanja ? Nemoj površno nabrojati npr da je zbog Julijana netko smjenjen ili da je netko uhapšen i sl, nego da li je i za mikron smanjen broj zlodjela i zlouporaba koje je julijan razotkrio ?

Svaka istraga košta, i naravno da intenzitet i trajnost istrage ovise o novčanim resursima onoga tko želi istragu održavati intenzivnom i aktivnom. Za silovanje bi raspisali tjeralicu i gotovo, ak di padne ok, ali osim tjeralice nebi puno više poduzimali ( osim ak baš nije silovali nekog rodju kraljice i sl...).

Ako me sjećanje služi, osoba koja ga tereti je dobrovoljno se posexala sa njime ali joj je posle smetalo jer je mislila da je bilo s kondomom a bilo je bez, valjda je bil mrak pa ju Julijan slagao a skužila posle.... E sad, kolko je to silovanje.... No u švedskoj je zakon takav kakav je...

No kako je julijan stao na žulj moćnim i bogatim lobijima, para nije upitna i čekali bi ga oni još 7 godina... Em da demonstriraju moć, a i medju tim moćnicima ima zločestih, bolesnih i osvetoljubivih persona pa je možda i ta komponenta odigrala svoje... Možda je nekome propal posel prodaje raketa, ili konzervi vojnih zbog julijana, pa je i osobno bio motiviran da ga sjebe kad tad...


No, kako god bilo, sistem je takav kakav je, dugo i duboko ukorijenjen, i sve promjene koje se kao negdje i dogode su samo folklor i kozmetika... Oni koji danas zaradjuju na ratovima, telekomunikacijama, bankarstvu...zaradjivaće i sutra bez obzira tko zasjeo u predsjedničke fotelje Amerike, Rusije, Njemačke, Hrvatske, Srbije, Sirije ili Nigerije..

Kroz ljudsku povijest, tu i tamo su se desile nekontrolirane promjene, no takve dogadjaje su pratili višegodišnji krvavi ratovi, milioni žrtava i sl... I opet, nakon kratkog vremena i nova oligarhija postane moćna, bahata, odnarodjena, i za 10 god sve je isto ko i prije "revolucije" samo su nova lica u starim foteljama. A kada se carstva nisu raspadala po scenariju, brzo ekipa organizira nove berlinske kongrese ili nove ratove da poprave ono kaj im smeta.....

Netvrdim da je to sve ok i super, samo iznosim kako stvari stoje...


Mudro zboriš ali staro :) kako sam mlađi ipak mi djeluje kao da pušu vjetrovi na bolje (da pojasnim ovo, mlađi ljudi su zanesenjaci, dok stariji konzervativniji, pesimistični, tj. realniji).

Što se promijenilo... malo toga, ali ja vidim pomake i što god napišem bilo bi na klimavim dokazima. Da pokušam globalno.
Čini se da zapadni moćnici ne mogu tako olako prodati maglu ljudima i napraviti invaziju na suverenu državu, kao što je to bilo prije 10-20 godina. Kao mahanje sa nekom kesicom praha kao dokazom i povodom za invaziju ili mahanjem nekog papirića kao dokaz i povod za ubijanje milijun ljudi. Plan je bio u sedam država svrgnuti režime i to je dobro poznato, dokumentirano i dokazano. Nakon Afganistana, Iraka, Libije... Sirija im je zapela ma da je zemlja vraćena u kameno doba ali plan je trenutno zapeo, Iran se još uvijek čini kao njihovi mokri snovi. (Kako si spomenuo, pare, biznis, rakete, vojska... uf koliki je Iran, na njega bi mogli baciti milijarde bombi, pare, pare...)
E sada ovo možemo pogledati kao nadhebavanje velesila i da nema veze sa Julianom i sličnima ili kao reakciju i jednoga i drugoga čina.

A lokalna promjena je da iako svi obožavaju coca colu mrze moćnike koji su odgovorni za ratove po svijetu kao i za ovu invaziju imigranata i izbjeglica u europi. I tu se kao nadziru kojekakvi mali pokreti otpori po Europi, koje nadam se netko neće iskoristiti za neke druge ciljeve (fašizam i sl.).

Kako spominjem stalno kao glavnog negativca SAD tj. zapad i da netko ne pomisli da "navijam" za istok. Želim navesti da je trenutna okrutnost Rusije kamilica naspram SADa, koje su po statistikama "posijale" 50 milijuna mrtvih nakon drugog svjetskog rata, postavili su okrutne diktatore na vlast, svrgavali legalne vlasti, počinili invazije na dvadesetke zemalja. A da ne spominjemo plaćenike i tajne operacije. Pod SAD ne mislim da je čitav narod kriv za išta, nego moćnici (koji nikada nisu odgovarali za svoja nedjela).
Kao i lokalno jači tlači tako i globalno, danas SAD a sutra Kina tlači :(

Ne znam što bih ti kao dokaz mogao navesti zašto smatram da je danas bolje nego jučer, evo recimo da sitne ne kontrolirane promjene koje si spomenuo, kroz povijest nakon velikih ratova i loših događaja , ja bih tu još nadodao velike patnje naroda kao i pojedinca kao Juliana ipak rade za bolje sutra. Mislim da nije bilo tih "anomalija", kao i rijetkih "dobrih vladara", zviždača, boraca za ljudska prava i sl. da bi svijet bio lošije mjesto. I da pojedinci ipak čine promjene, a koliko su kozmetičke i u kojoj mjeri ovisi o patnji, žrtvi, veličini srca, dobrih djela... mislim da niti jedna žrtva nije uzaludna, a tako niti Assangeova.
I gledajući cijelu ljudsku povijest kao nacrtanu krivulju kvalitete života koja ide gore dolje, po meni ipak ide sve više prema gore. (držim fige da je tako ;) ) I to dobrom zaslugom plemenitim pojedincima, jer da je po volji standardnih moćnika oni ništa ne bi htjeli promijeniti u korist robova jel.

Tu imamo različito mišljenje, kao i iskustvo pa ne znam možemo li se naći na sredini :) ?

S tobom se baš ugodno dopisivati. Evo još jedna misao i da li se slažeš s njom?

Gledajući onaj dio povijesti nakon WW2 do raspada SSSR imali smo tada dva tlačitelja SSSR i USA i sve se nekako činilo da ide na bolje, prava radnika su se poboljšavala kao i socijalna prava, istok i zapad su se borili da pridobiju naklonost ljudi kupujući ih sa boljim davanjima. Pogotovo zapad, prikazujući sliku o sebi da je superiorniji od istoka po plaćama, lagodnosti života itd. Tu bih naveo i većinu zemalja nesvrstanih da su također radili na tome, besplatno zdravstvo, fakulteti...
A nakon raspada SSSR ravnoteža je narušena, zapad se više nije imao kome dokazivati da brine o pravima ljudi, radnici počinju gubiti prava, izmišljaju se krize, podiže se harač i nameti, i sve više gubimo prava kao obični radnici, više zdravstvo nije jeftino a niti mlijeko. Novac pojede inflacija i gubi na vrijednosti ali plaća ne raste, tako kada bi smo i to ubacili u računicu imamo mnogo manja primanja sada nego prije deset godina.
Tako da iako je svijet za hladnoga rata bio na rubu nuklearnog rata radnici su profitirali :hmm
Kakva su vaša razmišljanja o tome, jesam li u krivu o hladnom ratu, ide li sada na gore, hoćemo li opet imati natjecanje između dvije velesile ovog puta između Kine i SAD, hoćemo li tu profitirati kao običan puk?
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
@jeremija

Kod tebe mi se svidja to što sagledavaš širu sliku i unutar nje tražiš uzročno posljedičnu povezanost.

Možemo mi to zvati pesimizam, konzervativizam, realnost...nebitno .... no ajmo gledati brojke, i na osnovu njih probati izvući neke zaključke...

Brojke kažu da se živi duže, da su plaće veće, da sve više ljudi ima godišnji odmor i da se sve više putuje ( rastu brojke noćenja, popunjenosti, trajanja sezone...).. Govorim globalno, ne samo za rh. Sve više ljudi ima auto, mob, laptop... Restorani sve puniji...

Ovako naprvu bi čovjek rekao: pa odlično, vidiš da napredujemo, sve ide nabolje...

Povijest je dobra učiteljica, i lako je pronaći poveznice sa prošlim dogadjajima... Obrazac ponašanja i odnosa je isti, samo se prilagodjavaju trenutnim okolnostima... I rimskog roba su uvjeravali da mu je odlično: gospodar ga mora hraniti, stambeno zbrinuti, nesme ga prejako istući , čak mu žena nemora robovati neki period nakon poroda...

Rat je biznis, kao i energija, farmaceutika,... Nekad je bilo bitno zaposjesti vojno neko brdo i zabiti svoju zastavu... Danas to nije nužno, može s vremenom steći kontrolne pakete dionica, ishoditi koncesije... Nemora rus ili amer ns tenku ući u pariz, može destabilizirati okolna zapaljiva područja i laganini kontrolirati priljev izbjeglica, energenata i sl i tako slabiti eu gospodarstvo bez vidljive vojne umješanosti ..

Dok su mogli, igrali su igru hladnog rata i bauka komunizma... Ko je sad glavni neprijatelj: isil, iran, izrael, kina...? Ko bu sutra prezentiran kao prijetnja narodima Amerike, Rusije, EU...? Potpuno nebitno, jer uvjek isti lobiji mračno zaradjuju na svemu tome... Neko dela softvere i djelove zs rakete, neko dela i pogone, radare, neko zaradjuje na pokapanju mrtvih, netko zaradjuje na liječenju ranjenih, neko je zaradio i ns gradnji tih bolnica, neko je tim graditeljima prodao i dizalice, kamione, mixere... A samo je razlika kroz koji kanal ti je to prodao i kroz koje tvrtke... Dal bu iz agonije Agrokora više izvukao para knigheads fond ili sberbanka...blagajnici tak svejedno...a para vjerojatno nakraju zamršenog financijskog lanca završi u džepovima istih ljudi, fondova, kartela.... Da su te firme prodavane redovno na burzi, cjena niti izbliza nebi bila ova po kojoj se netko sada dočepao leda, jamnice... Zgodno, ha ?...

Čije su nam banke ? ... Jel prosječnom francuzu ili ameru život bitno kvalitetniji ili bolji nego prosječnom hrvatu... Kaj žuti prsluci netrube već mjesecima da nemaju više ni za režije... I onda te netko ovdje uvjerava da će jednom i tebi biti dobro kao nekome tamo daleko ali eto samo još par desetljeća stisni zube....

Neke drzave su stoljećima prosperirale zbog kolonijalnog exploatiranja drugih, neke drzave i danas ubiru ljepe plodove zahvaljujući fosilnim gorivima ispod ili oko njih... Sutra bu to sve iza nas a uživale bu drzave ( bolje reći tvrtke i karteli koji već sad destabiliziraju ta područja i ishodjuju koncesije ) pune sunčeve ili vjetroenergije i sl...

Sve je to već vidjeno kroz par tisuća godina ljudske povijesti, tako da mislim da neki povremeni Julijan ili matija gubec nikako nemogu uticati na te tokove....

Nema NATO-a i rusa, nema žute opasnosti, postoje samo ljudi sa i bez pištolja ( nekad toljage, sutra bespilotnog predatora...)...
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Zena je rekla da pijem tolko energy drinkova i kave da budem pocel svetliti zeleno u mraku
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
Vrijeme je da predjes na modafinil
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Lutherus je napisao/la:Zena je rekla da pijem tolko energy drinkova i kave da budem pocel svetliti zeleno u mraku

Što nije dobro dok prelaziš cestu na križanju. :-D
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
abnettaa je napisao/la:ja svoj iskompajliram jednom i nikad vise... dalje svaki mjesec se automatski kompajliraju apdejti na osnovu konfiguracija koje uvijek ostaju. Bas zato mi je gentoo mozda i naj distribucija, jednom kad se sustav slozi, dalje radi sam..i portabilan je, moze preko noci od desktopa postat server ali tad bi zahtijevao rekompajliranje..nemam takve obicaje
nego, cekam 5.1 kernel, ne da mi se stalno ih apdejtat pa sam odlucio na svakoj podverziji, 5.1 pa 5.2 pa 5.3 itd...
kupio novu zvucnu za surround a nikako nova verzija kernela da dodje da je upogonim pa mi samo dva zvucnika i sub rade na integriranoj...
do tad se zabavljam s kernelom na macu, iskompajliro sam ga al nemam hrabrosti probat, namucio sam se puno dok nisam mac slozio da radi i sad da sve sjebem s kernelom... inace, mac ima najtezi kernel za konfiguraciju koji sam probao kompajlirati, BSD je najlaksi, zatim Linux pa Haiku.. Macov je jeben, sastoji se od 5 fileova u C i sve se u njima podesava.


Da ne oftopičarim, evo u odgovarajućoj temi.

Gentoo očito nije portabilan - moraš rekompajlirati kernel kad ga staviš na drugi uređaj, što je u kontradikciji s pojmom portabilnosti lmao. Može preko noći i Ubuntu od desktopa postati server, ali ga ne moraš rekompajlirati. Gentoo ima KISS filozofiju u krivom smjeru, olakšava život svojim razvijateljima, ali ne krajnjim korisnicima.

A što se tiče macOS-ovog kernela, ne znam koji te vrag tjerao na to. Taj kernel je sam po sebi izuzetno optimiziran, a cijeli OS nije napravljen da diraš po njemu nego da se koristiš s njim. Nemaš Appleove interne alate i dokumentaciju, pa je samim po sebi stvar kudikamo teža nego što je njima. Nadalje, ne znam kako si se namučio s tim da ti Mac radi - ako imaš Mac, a ne Hackintosh.

Općenito se ne bavim takvim stvarima i smatram da je apsolutni gubitak vremena ići kompajlirati svoj kernel u 99% situacija (eto, ako razvijaš neki embedded uređaj, ima mi to smisla) jer nećeš dobiti dobar povrat uloženog vremena jer nećeš postići neka stvarno drastična poboljšanja bez nekih gubitaka (jer na kraju krajeva, da jesu toliko drastična, bila bi u upstreamu) - a ne smatram se tehnički nevještom osobom, daleko od toga.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
zavisi od korisnika do korisnika, meni gentoo kao krajnjem korisniku olaksava zivot jer na njemu je sve kako treba biti
ne znam kako mislis ubuntu preko noci pretvoriti u server, jedino da ga reinstaliras. Reinstal brise postojeci sustav dok ga recompile samo modulira tako da ne mozes pretvoriti ubuntu desktop u ubuntu server, mislim mozes da ali kakav
ssto se tice maca mislio sam na mac os a ne Mac, nemam mac...Mac os kernel mozda je optimiziran za Mac ali ne i za PC, za to bi bilo pozeljno napraviti custom kernel. A i iskustvo mi je takvo da cak i ostali unixi, bsd, linux, haiku, svi su bili brzi sa custom kernelom, usudio bih se rec i stabilniji.
to mi je jako bitno, prva bitna stvar u unixu, radje cu imati ubuntu sa custom kernelom nego gentoo sa genericnim.
Ipak je kernel srce operativnog sustava i mozak svih operacija u njemu i isplati ga se optimizirati, pogotovo nakon meltdowna

https://www.wayoflinux.com/blog/meltdow ... erformance

Ne mogu sad naci link, meltdown security patch je usporio linux kernel do 20%, nekom to treba meni ne.... ko ce mene nitkova exploitati :lulz
mozda jos kojih 20% sa optimizacijom I/O input, output i memory schedulera, i twiking processor opcija... i sustav mi je do osjetno brzi, nisam nikad radio benchmark zato jer nemam potrebe
vidim i bez njega
ali zavisi od osa do osa, nisu svi isti, na arch ili void je razlika u perfomansama jedva vidljiva, samo brzi boot.
dok recimo open suse ili solus su mi se preporodili nakon butanja na custom kernelu..
nekako izgleda da sto je sustav veci i ima vise toga u sebi, sve mu vise dolazi custom kernel do izrazaja.
pa zasto onda ne bi... nije mi problem, u 45 minuta napravim custom konfiguraciju iz scratcha i kompajliram kernel na dvojezgrenom procresoru, cas posla
To me navelo na kernel za mac, jer mac os mi radi sve kako treba i super ali ima manu.. pali se do 40 sec i nakon sto se upali, treba mu 3 sekunde da otvori obican system preferences iz panela... onda pocne raditi kako treba...nakon sto se upali treba mu jos jedno 10 sekundi da mu prozori udju u memoriju, do tad se vrti onaj kisobran oko misa... ide mi na zivce to,
cesto rebootam pa mi je boot/reboot time jako bitan.
Ali skompajliro sam ga, razmisljam kako da ga butam... nije to linux da mogu samo tako mountati s cda i vratit stari ako ne bude radio...a u virtual boxu mi nece radit jer sam ga optimizirao...
morat cu riskirat pa kud puklo, cu slagat opet hackingtosh i popravljat multiboot ako sjebem
inace volim taj mac os... elitan sustav, desktop mu ima neki svoj poseban feel, a i terminal mu je mocan.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Kernel rekompjliraš kada ga želiš eksplicitno optimizirat za CPU koji imaš, ko i za ostale karakteristike koje se ne mogu kontrolirati kroz /proc ili /sys, primjerice u starim danima DMA koji je radikalno ubrzao sustav. Drugi razlog, mnogo češći je kada ti treba modul ili niz modula koji ne dolaze po defaultu jer malo kome trebaju ili generiraju probleme ili kolizije sa drugim stvarima koje se tipično koriste. Treći je kada je to nužno zbog korištenja propriatery drivera i promjene u ekosustavu.

Rekompajliranje rekompajliranje radi bez rađenja promjena je beskorisno.

Ovo da Ubuntu desktop ne može postati server već da se mora reinstalirat isto pokazuje nepoznavanje tematike
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.