Sada je: 25 tra 2024, 19:48.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

mozda ako si robot i znas napamet svih 1500 aplikacije koje ces upisati / provijeriti nakon apt remove

@iweb
pa i nemam iskustva sa ubuntu, koristio sam ga 2, 3 tjedna tamo negdje 2006e... na drugom izdanju...
od tad nisam nista iz te kategortije koristio do evo pred koji mjesec debian... i debian mi se svidja, daleko bi ga prije odabrao za bilo sta nego ubuntu, lijepo je kad je nesto out of the box ali bloat je bloat.... arch, void, debian su out of the box ( instaliras sta ti treba, on automatski sve povuce i napravi ), ubuntu mint i sl prije bi nazvao bloat in the box, ajde mint je navodno manje bloutan, nisam probao
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la:mozda ako si robot i znas napamet svih 1500 aplikacije koje ces upisati / provijeriti nakon apt remove

@iweb
pa i nemam iskustva sa ubuntu, koristio sam ga 2, 3 tjedna tamo negdje 2006e... na drugom izdanju...
od tad nisam nista iz te kategortije koristio do evo pred koji mjesec debian... i debian mi se svidja, daleko bi ga prije odabrao za bilo sta nego ubuntu, lijepo je kad je nesto out of the box ali bloat je bloat.... arch, void, debian su out of the box ( instaliras sta ti treba, on automatski sve povuce i napravi ), ubuntu mint i sl prije bi nazvao bloat in the box, ajde mint je navodno manje bloutan, nisam probao


Znači probaš sam removat ubuntu-desktop, vidiš da će to maknuti pun k stvari i onda izvalis da trebaš znati 1500 programa na pamet? Religija je gadna stvar...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
https://packages.ubuntu.com/disco/ubuntu-desktop
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
iweb je napisao/la:https://packages.ubuntu.com/disco/ubuntu-desktop


e pa to je to....
obrisat ce ti network manager i cups koje ces trebati pa kad ih manualno instaliras ili instalira ih server, povuci ce ti libbluetooth i ghostscript koji ce povuci pdf... i opet ces se vratit na isto, neces imat X al ces imati server sa pdf i bluetooth supportom + inim suportima da sad ne kopam, nakupilo bi ih se :-D
ja sam religiozan covjek, source je moja religija, binary su demoni ali koristim ih i ja... imam 14 distribucija, od toga su 4 source. ostalo je borba s demonima. Harmagedon u terminalu
Zadnja izmjena: abnettaa; 24 tra 2019, 19:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Pa nisi li ti od onih što vjeruju da je cups nepotreban servis?

A kad smo kod toga, što će ti networkmanager na serveru molim te? Ja ga na svom nijednom nemam.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
pa bio je primjer
cups je potrebniji serveru nego desktopu ali osobno ga ne bi ni tamo koristio... prvo sto mi je palo u oko... ima tu jos dependencija...
svi imamo svoje ukuse i navike... kao sto neko za bilo sto profesionalno ne bi odabrao source distru, tako ja nebi binary distru
malo religija malo ljubav prema savrsenosti, s druge strane malo vrijeme malo problemi... ko voli nek izvoli ono sto voli
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Prošlo ispod radara...?

https://www.zdnet.com/article/the-linux ... n-trouble/
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
abnettaa je napisao/la:pa bio je primjer
cups je potrebniji serveru nego desktopu ali osobno ga ne bi ni tamo koristio... prvo sto mi je palo u oko... ima tu jos dependencija...
svi imamo svoje ukuse i navike... kao sto neko za bilo sto profesionalno ne bi odabrao source distru, tako ja nebi binary distru
malo religija malo ljubav prema savrsenosti, s druge strane malo vrijeme malo problemi... ko voli nek izvoli ono sto voli


Nakon doslovno tisuća servera na kojima sam radio, nijedan nije imao bluetooth ili cups. Jedini "server" koji je imao cups je bio desktop stroj koji je bio žestoko abusan pa je glumio i mrežni printer jer je printer bio toliko star da se nije mogao spojti na mrežu ili usb... Tako da si te priče o tome da će ti cups ili network manager povuići pdf slobodno zaboravi jer neće. Usput, serveri često niti nemaju network managere.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ekipa, bavi se možda netko od vas wordpressom ? Imam malo nejasnoća sa predmemoriranjem, pa ako ste voljni savjetodavno uskočiti.

I sretan Vam praznik rada !
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Ja imam nekog iskustva (uglavnom na ovoj stranici, ali i na par drugih koje su manje-vise sličnog prometa), pa možda mogu pomoći.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.