Sada je: 18 tra 2024, 02:53.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

jurastublic je napisao/la:A s obzirom da je fetus u trbuhu potpuno okružen vodom, bit će da je to čovjek-žaba u mješini. Ili u mom slučaju, mačak u vreći.


Bitno da nije poštarev! Od mljekara još kako-tako, ali poštar...
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Evo, za 2 i po soma kuna sam sredio i5 3570 processor, jos 8gb memorije, gigabyte gtx 1060 grafiku G1 od 6Gb i Dell LED 27 inca monitor
Sve rabljeno preko njuskala....
Komp radi ko stroj, to je najjaci processor koji sam mogao staviti na svoj socket, radi i bolje nego sto sam mislio da hoce... sve igre koje sam probao do sada vrtim na ultra postavkama bez problema... nisam mjerio fps ali ugodno je za igrat....
jedino je monitor malo trzao ali sam mu klokao refresh rate na 70hz i sad radi puno bolje... odmah se osijeti...

evo assassins creed syndicate na ultra postavkama u fullhd... radi ko sat
https://i.imgur.com/hs5MZAs.jpg
https://i.imgur.com/nmxbEmUr.jpg
...predobra igra, svaki nastavak je bio dobar...

jedino jos malo jace napajanje moram uzet... ako ne iskopcam usb diskove, oce mi se restartat usred igre... nije ni cudo, 450W a u kompu zvucna creative x-fi, i5 processor, gtx 1060, 3 interna diska i dva ventilatora.... preslabo napajanje za sve to... ali gura... 200kn rabljeno od 700W na njuskalu, jos to uzmem I sljedeci mj.. jos dva 24 inc monitora za Gentoo i awesome wm.... do tad cu se naigrat dok mi ne dosadi..
za sad sam na windows 8, stavio sam desetku.... Boze dragi, veceg smeca nisam vidio... vista i millenium su 100 puta bolji od desetke...
stalno neki rakukec aplouda i downlouda, pogasim sve sto ima veze s netom i apdejte... on dalje skida i salje neki k...
pa zdere 100% diska prvih 10 minuta nakon paljenja i neupotrebljiv je za to vrijeme.... kakvo smece od windowsa.... sramota za M$....
ne mozes ni apdejte birati... forsirani svi... cijeli dan sam se drkao s njim na kraju sam stavio osmicu
osmica je jos ok, moze se kontrolirat makar, desetka je Trojan zivi

uglavnom, za malo para moze se nac kvalitetnih komponenta na njuskalu... ove sto sam kupio rade ko nove, bez mane...
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
@abnettaa dobra pila, i povoljna. Samo ako možeš kupi novo napajanje. Vjerojatno znaš i bolje nego ja da napajanje ima kratak vijek trajanja, pa polovno... hm.
Live long...
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
jeb***, prvi put vidim da netko kaže da je millenium dobar :D Evo, meni se win10 na poslu raspao iako ga nisam koristio. Kak je dual boot ulogiram se u penđere jednom u 3 mjeseca čisto fore radi, sada se ulogirao i kur** moram restora nek ivrag. nedamise. Kako se samoujebao kada ga se nije koristilo? Kaj bi bilo da ga jesam koristio?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Vjerojatno je zadnji put kad si se ulogirao u njega povukao neki update kojeg nisi odradio do kraja i jbg, imaš to kaj imaš... ne pitaj ali meni na za poneki update treba po dva ili tri restarta za redom no radi bez greške već prek odvije godine (ok, meni update dolazi prek Lenova, a ne direktno od MS-a, ali ipak...), a klinci mu čuda rade :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
koja budala je napravila noto font paket ....
plasma je ovisna o tom dependency paketu koji ima 700Mb, font paket veci od cijelog plasma desktopa a 95% korisnika je dovoljan samo noto sans
bas radim Gentoo na novoj pili, tamo su napravili neke use flagove pa to smanje na pola ali i dalje je previse i vodi se pod bug...
ne znam kako ce druge distre to rijesit,vjerojatno nikako. hvala bogu necu plasma na njih instalirat.
svako toliko se u open source nadje neki biser, pacijent developer. sta nije mogao napraviti noto i optional noto-extra pakete?...
700mb font dependency za plasmu.. svasta pface... dobro na gentoo je pa je source, binary je vjerojatno upola manji ali opet previse
kolko takva binarna plasma resursa zdere pitam se dok se pokrene i izlouda milijon fontova za font-config
Zadnja izmjena: abnettaa; 26 srp 2019, 06:39; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Jeremija je napisao/la:@abnettaa dobra pila, i povoljna. Samo ako možeš kupi novo napajanje. Vjerojatno znaš i bolje nego ja da napajanje ima kratak vijek trajanja, pa polovno... hm.
Live long...


a i to sta kazes... barem napajanja nisu skupa.. ni ne treba mi neko extra, 550w sasvim dovoljno
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la:a i to sta kazes... barem napajanja nisu skupa.. ni ne treba mi neko extra, 550w sasvim dovoljno

A dovoljno je ali se za par desetaka kuna ne isplati kemijati pa kupi Seasonic 620GN2 i dugoročno si riješio probleme napajanja ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Sretan vam dan sistemaša :)

Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ah....
Morao bi i ja neki certifikat si platit i malo se pozabavit web server aplikacijama.... ne da mi se vise radit na zidariji struju po kucama i varit okolo...
Lijepo dodes ko gospodin, uz kavicu sredis server, pare u djep i do vidjenja....
Blago vama nekima.....ali i to dopizdi, treba stalno pratit nove tehnologije
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.