Sada je: 18 tra 2024, 03:50.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Da skužio sam... cijela znanost oko toga!
Što se tiče marki iz mog (ne - trkačkog) iskustva prednost uvijek nekako dajem adidasu zbog izdržljivosti. Stvarno traju osjetno duže od ostalih. A koliko vidim i po recenzijama šuza za trčanje im je to uglavnom plus
Avatar
Postovi: 317
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Lokacija: Ri
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian LXQt
mogu ti reći za ova dva modela koje sam imao: ovaj koji sad imam, supernova glide 6, mi je odličan. od ispod imaju neku gumu koju je radio Continental. ;)
prošli model, koji sam dao bratu, ovakve slika
su isto odlične ;)
lebdiš u njima :)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Umjesto da se bavimo mudrijanjem po temama "je li linukas kapitalistički ili nije te zašto", počnimo raditi nešto dobro za sebe, a plemenito za djecu s malignim oboljenjima.
Naime, na ovom linku su upute kako možete pomoći djeci.
Sve što trebate je pametni telefon, skinuti aplikaciju Endomondo, prijaviti se na gornji challenge i trčati s uključenim GPS-om. Cilj je da svi zajedno istrčimo 50000 km pa će Grawe osiguranje donirati 25000 kn udruzi Krijesnica koja brine o djeci s malignim oboljenjima.
Prestanimo se bavit pi?darijama i pomozimo potrebitima. Ne da nas ne košta ništa, već nam i čini dobro za kardiovaskularni sustav, a djeci će ti novci dobro doći.
#poKRENI
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Super inicijativa! :thmb-up

Prije nego se javi ekipa s izgovorima "ne mogu/nemam vremena/jutros su mi otpale noge/i ovo je kapitalistička akcija jer se djeci donira NOVAC :sokiran ", radije uštedite vrijeme koje ćete potrošiti pišući taj post i potrošite ga na dijeljenje informacije o ovom na društvenim mrežama. Većina nas ima profil na barem jednoj, a ako već sami ne možemo trčati (evo, i ja priznajem da ne mogu), možemo pomoći tako da proširimo informaciju. Sigurno će doći do nekog tko može trčati i sudjelovati u akciji, a što više ljudi zna za nju, veće su šanse da će akcija uspjeti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ja mislim da je to opasno jer je donator Grawe.. kako vi budete trčali tako će Grawe dobiti informacije o pretrčanim km, stanju vašeg kardiovaskularnog sistema i općenito o zdravlju onih koji su trčali i onda će imati direktan uvid u sve te podatke i prema tim podacima će moći lakše procijeniti rizike svog poslovanja u slučaju recimo sklapanja polica životnog osiguranja.. jbt, opet kapitalizam na djelu pface
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 660 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ako imaš i želiš pomoći zašto praviti uslov!? Kakva ti je to onda pomoć.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
jbms šta će Grawe saznat ;)
ako pogledaju moje rute kojim trčim, shvatit će da sam oličenje Isusa jer mi je Endomondo pokazao da sam u 2 navrata trčao po vodi...pa nek se onda zajebavaju sa mnom :D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
vision je napisao/la:Ako imaš i želiš pomoći zašto praviti uslov!? Kakva ti je to onda pomoć.


BRAVO !!!!!!! Napokon netko tko razmislja svojom glavom i trazi uzročno-posljedicne veze.

I bertone je perfektno pretpostavio jedan od mogucih scenarija, iako se on vjerojatno šalio možda i nije tako daleko od istine......
Max Bunker
Max Bunker
stvarno nisam očekivao da se u svemu, čak i u ovako plemenitoj akciji, traži zavjera i nešto negativno. jbg, čovik uči dok je živ. ništa, palamudite lipo o kapitaliziranosti linuksa, ja odo nizat km
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Samo vi skupljajte kilometre, klikove, lajkove i ostale neophodne preduvjete da se nekome pomogne. Za ostale (koji možda nemaju smartfon), tu je pomalo zastarjela metoda:
http://www.krijesnica.hr/donation

Slobodni softver nije nužno besplatan, ali razlika u cijeni ipak ostavlja prostor za barem jedno dobro djelo. :sunce
Avatar
Postovi: 134
Postovi: 134
Pridružen/a: 09 sij 2015, 17:24
Podijelio/la zahvalu: 51 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: M
OS: Debian bullseye

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.