Sada je: 16 tra 2024, 12:22.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

To će te naučiti da se backup drži odvojeno, tj da se bitne stvari drže dalje od gluposti i provjerava što ide gdje. Kao i da treba raditi off site backup. Sada ti ziher ne bi bilo žao da si dao 5 $ mjesečno za neki backup.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Malo pive prolio po tipkovnici i neke tipke iz čistog mira sada ne rade. Takav sam tip, da nastojim iz svakog zla izvući ono nešto dobro, pa ću i sada tako. Rastavljam cijeli laptop i konačno će biti temeljito očišćen.

P.S. Nisam uspio tipkovnicu osposobiti. Istuširao sam ju alkoholom, osušio, ali još uvijek neke tipke ne rade, a neke lupaju tri slova (stisnem "w", a on meni "wxy"). Uglavnom koristim externu i tražim "novi" laptop.
slika
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6154
Moderator
Postovi: 6154
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 335 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Jeeeeeeeeeees. Nakon samo tri dana sušenja pokušam uštekati flet od tipkovnice i gle, radi. Neke tipke na brojčanoj desno ne rade, ali imam one u gornjem redu. Isto tako ne radi Bkskp tipka, ali zato je tu Shift + <.
Stara kliketuša ide ponovo u ormar, nikad se ne zna kada će zatrebati.
:hepihepi
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6154
Moderator
Postovi: 6154
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 335 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Jučer otvorim Synaptic i iz meni nekih nepoznatih razloga pface obrišem sve kernele :nee :nee :nee . Sve sam s_ebo :-D
Danas odrađena instalacija uz zadržavanje starih postavki i datoteka. Nakon instalacije vidim da fali dosta programa ali šta je tu je.
Joj, joj , joj ne mogu vjerovati šta sam si napravio.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Znači, potpuno trijezan sam prekjučer:

- sjebao jedan 1 TB disk dok sam ga skenirao (stajao na stolu) jer sam ga uhvatio vertikalno i prstom pritisnuo pa je glava dosta zvučno zakrešila po pločama :) disk uništen ...

- izbrisao sam si sve serije koje gledam kada stignem u folderu, jedno 50ak epizoda sada restoram.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Meni se dogodilo, na zadnji dan starog programa koji smo koristili u Tommyu (bio je bugovit do boli), da sam, popravljajući sql bazu, dvaput fiskalizirao isti račun :nee i, dakako, morao pisati izvještaj za Finu. :pogled_dolje
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6757
Moderator
Postovi: 6757
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 350 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Vidim da ste vrlo plodni zadnjih dva dana :D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11346
Site Admin
Postovi: 11346
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 659 puta
Primio/la zahvalu: 1014 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Vidim da ste vrlo plodni zadnjih dva dana :D


ajoj.... :-D :-D :-D

.....ma bit će bolje......

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1024
Postovi: 1024
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Radio nešto pod haubom automobila, zaštitnu plastiku koja pokriva akumulator skinuo i stavio privremeno na motor. Nakon obavljene radnje zaboravio na zaštitnu plastiku i spustio haubu :nee Bravica se zatvorila, a poklopac motora je izgledao presavijen i "nabrijan"... bilo je patnje i psovki da otvorim haubu. Sreća nije bilo posljedica. Pouka iz ovoga mi je Murphyjev zakon "ako nešto može poći naopako, poći će naopako" :-D
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Instalirao sam WIN 10 radi Garmin Expressa, zato što nemaju verziju Experssa za Linux. A ta aplikacija mi treba za nadogradnju sata ili prebacivanja vježbi na Garmin Connect.
Naravno da sam pokidao Grub i satima sređivao spomenuti, ali sam ponešto i naučio pface

Pokušao sam Garmin spojiti putem USBa, ali ga Ubuntu nije prepoznao. Da ga je prepoznao mogao sam vježbe prebaciti na Garmin Connect i odraditi stvar bez Windowsa. Ali nakon uspješno obavljene radnje, sada mi i Ubuntu prepozna sat spojen putem USBa kada se ulogiram na web stranicu Garmin Connect i mogu prebacivati vježbe kroz Ubuntu, dok mi to prije nije htio :thmbs-up
Kako je to moguće? Znači li to da mi Garmin Connect prije nije htio odraditi stvar dok nisam instalirao Garmin Express :hmm

Ako netko ima Garmin uređaj volio bih znati kako se spaja na Linux.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 163 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.