Sada je: 19 ožu 2024, 03:33.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Papirnati novac po meni je stvar prošlosti, samo je pitanje vremena kad ćemo sve plaćati elektronski. nedavno su Švedi objavili da od 2022 više neće štampati papir. Ono što mene zanima je koje su nam trenutno dostupne varijante elektronskog keša tj. debitnih prepaid kartica bez računa i gdje se mogu nabaviti? Problem sa klasičnim karticama je privatnost (koju nudi papirnati novac), što na svakoj transakciji piše ime što ponekad i ne želimo iz različitih razloga. Mislim da imamo pravo na određeni stupanj privatnosti od znatiželjnih očiju banaka ili potencijalnih vanjskih upada u podatke o naših transakcijama.

Osobno znam da se na Tisku mogu kupiti ekesh visa kartice od 250, 500 i 1000 kuna. Međutim problem je što nisu doplative. PBZ s druge strane ima doplative prepaid kartice za koje međutim morate ostaviti ime i adresu pri izdavanju, što opet omogućuje uvid ukoliko su iste ikako numerirane (a vjerojatno jesu). Ima li tko od vas saznanja od drugim sličnim varijantama da ne zahtjevaju osobne podatke pri podizanju i da se mogu doplaćivati?
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Avatar
Postovi: 121
Postovi: 121
Pridružen/a: 01 vel 2014, 00:39
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18.1 Cinnamon
Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.