Sada je: 20 lis 2018, 22:46.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dali netko ima iskustva sa OVIM dvb t2 uređajem ili nekim drugim sličnih funkcija. Imam CRT(4:3) televizor i zanima me ako je spojen na scart ulaz od TV-a kako funkcionira multimedija. Konkretno MP4 I MKV video sa HD rezolucijom. Dali uređaj automatski prilagodi sliku?
Trenutno koristim elit DVB-t koji reproducira samo avi(xvid,divx). Sva nova videa su uglavnom mkv i veće rezolucije, lagano mi ide na "živce" :-D stalno kodiranje videa.

Pozz
"Bit će bolje i ja se veselim tome"
Podijelio/la zahvalu: 36 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
Spol: M
Ovisi koji, neki bolji CRT telkači su bez beda mogli prikazivati fullHD, samo si imao one ogromne crne pizdarije. Ja sam prije prebacivao par filmova sa avi na VHS i nije bilo problema (i slika je bila red veličine bolja od snimljenih sa tv-a).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 141 puta
Primio/la zahvalu: 249 puta
Spol: Y
shrike je napisao/la: ........samo si imao one ogromne crne pizdarije............

U stvari to me najviše i brine. Ako i ima slike da nije više od pola ekrana crno. Zato i pitam dali ima netko da je vidio kako to izgleda u "praksi".

Pozz
Imati ćeš crte. Kolike ovisi o tome u kojem je formatu reproducirani video... no ako ti je CRT veći od 55" što te briga jer je kvaliteta boje (pogotovo dubina crne) neusporedivo bolja od bilo kojeg LCD-a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T540p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
2x240GB Intel 1500 Pro
15.6" FHD (1920x1080) anti-glare
6-cell Li-Ion battery 56Wh
Slika: T540p i braća

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 566 puta
Primio/la zahvalu: 697 puta
bertone je napisao/la:Imati ćeš crte. Kolike ovisi o tome u kojem je formatu reproducirani video... no ako ti je CRT veći od 55" što te briga...........
ajoj :nee 55", pa taj troši struje ko bojler :-D

Imam ovaj tv: QUADRO CTV - 72F20 TXT 100Hz PIP. Star je ali radi, šteta ga baciti u smeće dok radi. Tražim po netu da vidim kako bi izgledao video preko dvb-t2 prijemnika sa usb sticka u mkv formatu(ful hd ili hd), ali ništa konkretno ne nalazim.
Mislio sam kupiti taj engel dvb-t2 uređaj samo iz razloga gledanja filmova sa usb memorije i da pritom ne moram više paziti u kojem je formatu ili rezoluciji video.

Pozz
Moja greška pface stavio sam inče, a mislio na cm :-D

A troši, neka troš ali ima bolju sliku, a nevike da TV radi i kad ga ne gledaš se lako riješiš ;)

Ja inače redovito pratim njuškalo i čekam da uleti neki Sony GDM-FW900 24" monitor :zvizdi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T540p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
2x240GB Intel 1500 Pro
15.6" FHD (1920x1080) anti-glare
6-cell Li-Ion battery 56Wh
Slika: T540p i braća

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 566 puta
Primio/la zahvalu: 697 puta
Izgleda ti isto kao i na bilo kojem drugom TV, samo zbog toga što je format slike 16:9 ili 16:10 češ imati crne blokove na dnu i vrhu. Jedini teoretski načini da to spriječiš je da zumiraš ili odsiječeš rubove, ali tada gubiš informaciju iz filma (umjesto da netko pratko 4:3 segment i prikaže ga). Nije idealno ali nije niti tako strašno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 141 puta
Primio/la zahvalu: 249 puta
Spol: Y
Našao sam na youtube par videa i baš nešto nisam oduševljen. Bolja je opcija media player ali baš i nisu jeftini.
Za sad ništa od ovoga. Ako se predomislim i kupim, javim utiske :bok .

Pozz

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 13 gostiju.