Sada je: 29 ožu 2024, 07:03.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

pa jesu i oni, meni osobno maideni imaju mozda 10 dobrihg stvari ali s metallicom jesu najbolji metal band, ta dva benda su najvise doprinijela metalu
bolja mi metallica jer kvalitetnije sviraju, kod maidena je jedino onaj dave muray dobar gitarist (njegov solo na trooper i fear of the dark su TOP), ostali clanovi.... sluze bendu ajde...
i pjevac, on je prica za sebe, uz pokojnog DIO-a mozda i najbolji metal vokal
ac dc su hard rock :hihi :hihi
ali mogu proc,,,,i rock je dobar


tip je bas rodjen za pjevanje... :thmbs-up

sto se tice svirke, vrlo lagana ali osobno mi je ova najbolja njihova stvar (najteza globalno im je access high, isto odlicna stvar... a najtezi solo imaju fear of the dark i trooper, sve sam ih sviro vise manje kao i od metallice... nevalja kad postanes fanatik nekog instrumenta pa onda pocnes mjerit bendeve po svirci, vecinu njih sto su ti nekad bili dobri, vise ti ne valjaju :lulz jer ima masu bendova koji brutalno zvuce jer su tako ustimani a svirka im ne vrijedi kukcu, pogotovo ovaj nopvi val drop-tune metala... spusti stim u c, m sta god da svira, nek samo lupa po zicama ...dobro zvuci , da das babi gitaru u c pod distorzijom bila bi dobar gitarist lol)
tesko je napravit dobar metal u standardnom e tuningu, to samo metallica i iron maiden mogu
i stara sepultura, nikad nisam volio maxov vokal ali banda je ubijala svirajuci svi do jednoga od bubnjara do gitarista i sve u E tunu
vecinom je matal u D i C ali ima bendova koji u tu dobro sviraju, In flames i arch enemy iz predhodnog linka sviraju u C ali i znaju svirat
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la: ...
budimo realni, vecina metal bendova.. bubnjar uhvati onaj punk ritam, gitarist dva bare akorda i pjevac samo nesta kresti ili grovla (tekstovi neraspoznatljivi ako ih i ima).... muzika je umjetnost... to tu ne spada... ali ima dobrih bendova, recimo cannibal corpse.. isto grovler teski ali im je svirka vrlo kvalitetna iako mi nikad nisu bili u playlisti.... (zbog grovlanja, ne volim osobno monotoniju ni u muzici ni u vokalu)
...


Kao i svaka priprostija muzika (dakle, osim klasične, Pink Floyda i Mr. Bunglea :) ), ograničen si stilom. Ako ti se sviđa melodični metal, ne vidim razloga da ti se ne sviđa i više "groovy" verzija poput thrasha, nu ili deatha. Ako te smeta growlanje, to je znak da te ne zanima toliko muzika koliko lagane note koje proizvode ove "pevaljke" simfo i goth bendova. To je meni ravno slušanju Rozge (iako nema ništa lošeg u tome).

Pretpostavljam samo da ti uho nije naviklo na taj zvuk. Evo ti par zrelijih uradaka...

Carcass - primjeti "picikato" solažu na 2:13.



Suffocation - poslušati uvijek kad si ljut zbog nečega, na najglasnije.



Jinjer - možda je ovo dobar početak za mrzitelje growlanja. Molim, izdržati do 1:11.



lp
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:
abnettaa je napisao/la: ...Evo ti par zrelijih uradaka...

Stari moj, Rozga je mila majka spram ovog :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Smola je napisao/la:
abnettaa je napisao/la: ...
Kao i svaka priprostija muzika (dakle, osim klasične, Pink Floyda i Mr. Bunglea :) ), ograničen si stilom. Ako ti se sviđa melodični metal, ne vidim razloga da ti se ne sviđa i više "groovy" verzija poput thrasha, nu ili deatha. Ako te smeta growlanje, to je znak da te ne zanima toliko muzika koliko lagane note koje proizvode ove "pevaljke" simfo i goth bendova. To je meni ravno slušanju Rozge (iako nema ništa lošeg u tome).


ko je reko da mi se ne svidja, s alternative metalom sam krenuo jer mi je prvi poi abecedi u kolekciji, a buduci niko nije sudjelovao u temi morao sam....
najbolji metal su mi death i thrash, s tim da death vecinom melodic, rijetko koji hc bend....zatim nu metal i na kraju alternative i symphonic, groove i doom,,, ostali mi nisu bas nesto..

carcass je dobar btw, i suffocation nisu losi
jinjer dobro growla... slicno ko one dvije iz arch enemy.... ko je reko da to ne valja.... to je komercijalno growlanje... nije onaj tip hardcore death growla sta ne valja nist, nit razumijes jednu rijec, monotonija... tipa behemoth - pjevac je katastrofa
carcass i jinjer su melodic death, suffocation technical death, sve je to dobro osim brutal death, on ne valja nist vise manje, na to sam mislio. podjsetio me link sto je neko dao, onaj nas bend isto tip pjeva lose...

black metal je isto dobar, darkthrone, dissection, emperor, satyricon, samo su su malo bolesni svi vise manje....... (kog briga sta pjevaju dok dobro zvuce)



(5:38 - ... :thmbs-up )

:drool
inace, black metal je cesto i pogresno shvacen, on se razvio devedesetih iz thrash metala i extreme metal bendova tipa bathory, hellhamer... razvili su ga bendovi mayhem, darkthrone i emperor i upocetku je to bio tezi underground, ni jedna kuca nije htijela izdavati takve albume...
pogresno se mijesa black metal sa sotonizmom, iako su mnogi rani clanovi bili pripadnici raznih sekta. Filozofija black metala nije sotonizam vec paganizam - predkrscanska duhovnost vezana sa dobrim i losim entitetima iz astralnog svijeta, nikakva religija. Samo su mnogi bendovi duboko usli u to pa palili crkve i radili kojesta ali ne, oni nisu bili sotonisti samo su mrzili religiju.
a budimo realni, smisleniji i duhovniji je paganizam od katolicizma.... ali opet nije za zajebavat se i ulazit u to jer astralni svijet postoji, bolje ga ne dirat, ne u ovo doba... da smo u 12 st, da, tad su ljudi znali kako sigurno ulazit u kontakt s tim svijetom ali upravo crkva je kao religija unistila svu duhovnost u covjeku i sva ta znanja.... zato su je psiho-pojedinci iz pomenute kategorije i palili.. :hihi sta ce drugo ? sve sto je covjek ikad znao, crkva je spalila.... danas znamo sve a ne znamo nist. Sve to ista grupa ljudi radi od davnina, treba covjeka kontolirat, preko religija, obrazovanja, medija.... ne mozes duhovnog covjeka imat pod kontrolom ali zombija mozes, zato imamo isusa, gravitaciju, a psihodelici su ilegalni.... ali nije tema, o tome mozemo u temi "svijet lazi"
Black metal karakterizira jednostavna svirka izrazito lose (namjerno) produkcije sa namjerno ruznim bojama vokala... ali nekad se to ukomponira da stvari imaju neki "feel" sto ih cini dobrima....

black metal je baziran na nordijskoj mitologiji koja je dosta slicna nasoj slavenskoj mitologiji, koju je takodjer crkva unistila i dan danas ju znanost prekriva lazima... stari slaveni nisu doselili tu u 7st kako kaze povijest, postoje dokazi da su sumerani i vede uzeli mnoga znanja od starih slavena koji nastanjuju ovaj prostor vise tisuca godina. Mitologija im je vrlo zanimljiva i duhovno vezana za prirodu ovog svijeta kao i astralnog svijeta i citao sam nekoliko prijevoda, tocno se vidi da je velik dio stvari izbacen i izmanipuliran, jedan autor kaze jedno, drugi drugo a logika kaze da je nesto trece.... a ko je to i prevodio nego neki tamo papin levat u vatikanu ?
nordijska mitologija je vrlo slicna nasoj, samo njihova opisuje vise negativnih entiteta nego nasa... djeluju ko da vuku iste korijene od nekud, ko ce znati kad je cijeli svijet izlagan i pre-lagan iz godine u godinu tisucama puta. jedino sto mozemo znati je - da je sve laz i da smo vjestacki zombiji spram duhovnih ljudi sto su nekad zivjeli.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
pogađate, dragi forumaši, ovaj post je obrisan
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
o jeb*** neće mi ni čempresi tu pomoć
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Sad malo ozbiljniji odgovor:

post kojeg si napisao potencijalno je kazneno jebeno djelo!

Članak 191. Kaznenog zakona:
(1) Tko navodi drugoga na trošenje tvari iz članka 190. stavka 1. ovoga Zakona, ili mu da da ih troši on ili druga osoba, ili stavi drugome na raspolaganje prostor radi njihovog trošenja, ili mu na drugi način omogući njihovo trošenje,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.


Ovo definitivno nije moje da interpretiram jesi li ti počinio kazneno djelo s ovim ili ne, ali koji kur**?!?!?!

Još odem guglat to sranje što si spomenuo i skužim da si ljudi to mažu po spolnim organima?! Kriste pomozi pa ovo je linux forum, šta ja tu neću sve doživjet

Mogu pustiti sve te pseudoznanstvene gluposti koje pišeš, mogu pustiti da pišeš kako mrziš crkvu i kako je znanost sotona jer se ne smije baviti duhovnim zbog crkve (ignorirajući glupost toga), mogu pustiti da pričaš o tome kako se drogiraš i kako sjediš na nekom svetom kamenju jer te to super povezuje s prirodom i okej, radi što hoćeš, tvoj je život, ali ako se već ne možeš držati pravila ovog foruma, zakona se moraš držati, a ovo je jako tanka granica kaznenog djela.

Ti ljudima govoriš da se idu drogirat? E pa nećeš. I to nije zbog toga što ja možda jesam ili nisam protiv konzumacije droga, to je zato što je to toliko debilna stvar za napisati zbog koje na kraju krajeva i ti možeš nadrapati da ja nemam snage napisati ovaj post pristojno i uljudno, nego da ti serviram upravo ono što takav post zaslužuje.

Dva tjedna bana za ovo jer se ja apsolutno nemam volje baviti tobom više, a bertone će se do tada valjda vratiti.

EDIT: U svom afektu sam preskočio napomenuti jednu jako bitnu stvar:

LZS apsolutno ne promovira korištenje opojnih droga. Štoviše, ograđujemo se od ovakvih postova. Mislim da je nepotrebno istaknuti da je loša ideja mazati si neke tamo masti što ste našli na tko zna kojem forumu po bilo kojem udu, kamoli onom najosjetljivijem. Primjere zašto možete vidjeti čak i ovdje, ali ako vam to nije dovoljno, https://mup.gov.hr/istaknute-teme/nacio ... ga-324/324
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
abnettaa je napisao/la:black metal je baziran na nordijskoj mitologiji koja je dosta slicna nasoj slavenskoj mitologiji, koju je takodjer crkva unistila i dan danas ju znanost prekriva lazima... stari slaveni nisu doselili tu u 7st kako kaze povijest...


Mene ti uopće ne zanima sadržaj tekstova, tako da cijeli stil može biti baziran na ljubavnom životu ameba. :)
A to da se Slaveni nisu doselili u stoljeću 7. sam čuo. Općenito, dok ne izmisle vremeplov ne vjerujem povijesnim činjenicama!
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome


stata sto je pjevac bio malo lud, bili su odlican bend
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la:pa jesu i oni, meni osobno maideni imaju mozda 10 dobrihg stvari ali s metallicom jesu najbolji metal band, ta dva benda su najvise doprinijela metalu
bolja mi metallica jer kvalitetnije sviraju, kod maidena je jedino onaj dave muray dobar gitarist (njegov solo na trooper i fear of the dark su TOP), ostali clanovi.... sluze bendu ajde...
i pjevac, on je prica za sebe, uz pokojnog DIO-a mozda i najbolji metal vokal
ac dc su hard rock :hihi :hihi
ali mogu proc,,,,i rock je dobar


tip je bas rodjen za pjevanje... :thmbs-up

sto se tice svirke, vrlo lagana ali osobno mi je ova najbolja njihova stvar (najteza globalno im je access high, isto odlicna stvar... a najtezi solo imaju fear of the dark i trooper, sve sam ih sviro vise manje kao i od metallice... nevalja kad postanes fanatik nekog instrumenta pa onda pocnes mjerit bendeve po svirci, vecinu njih sto su ti nekad bili dobri, vise ti ne valjaju :lulz jer ima masu bendova koji brutalno zvuce jer su tako ustimani a svirka im ne vrijedi kukcu, pogotovo ovaj nopvi val drop-tune metala... spusti stim u c, m sta god da svira, nek samo lupa po zicama ...dobro zvuci , da das babi gitaru u c pod distorzijom bila bi dobar gitarist lol)
tesko je napravit dobar metal u standardnom e tuningu, to samo metallica i iron maiden mogu
i stara sepultura, nikad nisam volio maxov vokal ali banda je ubijala svirajuci svi do jednoga od bubnjara do gitarista i sve u E tunu
vecinom je matal u D i C ali ima bendova koji u tu dobro sviraju, In flames i arch enemy iz predhodnog linka sviraju u C ali i znaju svirat


Skidam kapu :thmbs-up :thmbs-up
niingu
niingu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.