Sada je: 27 tra 2024, 01:10.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce



a ko drugi ako ne finci
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
ovako treba izgledat jedan BM koncert. nema dalje, ovakva atmosfera govori sve

https://www.youtube.com/watch?v=ZjfyfNAIAcA&t=1573s

btw.. gledat od početka. Ovo mi je prvi post u zadnjih 10 godina ovdje :D pozz ekipa, valjda ima koga od starih usera :)
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Welcome back

mayhem mi nije bas... imaju tu i tamo nest dobrog sa starim pjevacem
dobro da se opet nisu poklali na koncertu, ludjaci :hihi

btw.
emperor mi je top, pogotovo prva dva albuma



edit,
upravo mi u plejlisti svira Morgul (melodic black metal), nikad ih prije nisam slusao. bend je preeeedobar barem na osnovu drugog i treceg albuma sto sam preslusao.
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS


Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Meni je Emperor najdrazi BM band. Nema mi lošeg albuma, ma u biti bilo koji projekt gdje su bili uključeni Ihsahn ili Samoth su top!
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
daaa emperor.... to je band ciji cijeli albumi idu u playliste za razliku od vecine drugih gdje se biraju stvari za playliste. dobar im je svaki album ali prvi mi je nekako...
remek djelo, sve stvari povezane nekim feelom koji krece iz intra... pored toliko synthova i klasicnih pozadinskih vokalova, bend i dalje uspijeva zadrzati cisti black sound i ne odlazi u melodic podzanr.. taj album im je doslovno ko prica u cijelini, nema uljeza u pjesmama, sve na svom mjestu - umjetnost
i drugi album im je takav slican, kasnije su i dalje dobri ali nekako kao da im albumi nisu jedno - jedan feel, barem ja imam takav dozivljaj
steta sto su se raspali, nisam znao da imaju jos pozadinskih projekata, hvala za info, proguglat cu malo, mozda nadjem jos hitova...

black metal je vise umjetnost nego muzika, osim bubnja nema tesko svirljivih dionica i svaka budala moze svirat black metal na gitari ali rijetki bendovi takvu svirku dovedu do umjetnosti,
kao i kod bluesa, black metal treba dusu a skillovi su kasnije tu da se zaseceri samo za razliku od blues, black metal nerijetko nema nikakvih skillova, za njega ili imas dusu ili nadji drugu zanimaciju...

dobar je black, onaj njegov prvi val sto su zaceli emperor, mayhem, darkthrone, kasnije 1349, satyricon.... uz death i thrash su mi najbolja metal muzika.
to je taj neki period od '85 do '00, zlatnih 15 god metala kad se na jednoj strani razvijao thrash iz heavy a na drugoj malo kasnije black i death iz extreme.
ali ima nesto tu i u krvi, amerikacni su uvijek bili najbolji u thrashu, englezi u heavy a sjevernjaci u black i death... ocito je do "klime"
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
ko voli black metal, a ne zna sta bi slusao, evo moje skromne kolekcije cistog blacka
https://i.imgur.com/kwzGW19.jpg
https://i.imgur.com/rnh89CB.jpg
https://i.imgur.com/RUl15tL.jpg

i jos bendova koje trebam razvrstat ( ne spadaju svi u pure black )
https://i.imgur.com/qUcIVZT.jpg
https://i.imgur.com/kItPBZ1.jpg
imam jos oko 200 bendova u atmospheric, avantgarde, pagan, viking, melodic, folk i raw black metal podzanrovima...
u danasnje vrijeme kad vlada youtube muzika lose kvalitete, ko ima hi-fi sustav, dobro je imati osobnu 320 ili flac kolekciju muzike... moja prelazi 3 terabajta :drool
sve u 320 i oni najbolji bendovi u flac, razlika zvuka toga i istog s youtube (ako ima) u 60% slucajeva - nebo i zemlja...
album od emperora koji sam linkao mi je gotovo neprepoznatljiv na youtube koliko dubine i boja u zvuku nedostaje, sve nest suho i krestavo pa ce bertone rec da je rozga majka spram toga...
bertone, skini emeperor album u flac ili barem 320, pa preko zvucne na hi-fi, postat ces odmah metalac kladim se...
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
jos jedno remek djelo black metala:



(bas usporedjujem, pri ~jednakom volume ova hq youtube se ne cuje cisto kao moj mp3, cak ni flac nemam... oboje su remaster verzije, mozda nisu iste ili je do youtube...)
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Što se tiče Ihsahna on ima isto imeni projekt koji je na prvom albumu malo jači, pa onda ide u progresivnije vode.
a Samoth se petljao u svašta, on i Trym Torson su zajedno svirali u Zyklonu, meni odličan band, više death ali dobro je.
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
abnettaa je napisao/la:album od emperora koji sam linkao mi je gotovo neprepoznatljiv na youtube koliko dubine i boja u zvuku nedostaje, sve nest suho i krestavo pa ce bertone rec da je rozga majka spram toga...
bertone, skini emeperor album u flac ili barem 320, pa preko zvucne na hi-fi, postat ces odmah metalac kladim se...

Stvarno sam si dao truda, skinuo sam u flacu (to je valjda to što sam trebao skinuti):

slika

... pustio par stvari i nisam postao metalac :-D ... zapravo problem je vjerojatno u meni što ne znam gdje bi i kad to slušao i uživao u tome,... eventualno jednom u autu kad prolupam i odlučim gaziti ljude po gradskim trgovima ili nogostupu :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11350
Site Admin
Postovi: 11350
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.