Sada je: 25 tra 2024, 01:06.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne znam stari, ali jos mi se nije desilo da mi linux update izbrise osobne stvari ili generira financijske probleme tako da bez beda kazem da je smece i to argumentirano.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Ne znam stari, ali jos mi se nije desilo da mi linux update izbrise osobne stvari ili generira financijske probleme ...


Pa, to mi se nije desilo nikad ni sa W10, dok sa WinXP je. S druge strane, ArchLinux mi je cesto znao dobiti update nakon kojeg vise boot nije radio (doduse podaci nisu bili izbrisani, ali im nisam mogao pristupiti). A Debian virtualka uvijek nakon update-a vmware fusion-a izgubi pojam o rezoluciji monitora i ode na 640x480, kao da zivimo u 90-tima - to je moguce do virtualke, ali u istom tom vmware fusion-u imam i W10 koji nemaju tih problema.

Imas negdje link na opis tog problema da W10 update pobrise korisnicke podatke ili se to samo tebi dogodilo i nikome drugome na planetu?

shrike je napisao/la:... tako da bez beda kazem da je smece i to argumentirano.


A argument bi bio...?
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Ne koristim windowse uopce ali je nedavni update mnogima izbriaao osobne podatke i to je bilo po svim tehnolskim portalima. Generiranje financijskih gubitaka se isto dogodilo mnogima, pogotovo onaj famozni slucaj kada se nasilno upgradalo na w10 preko satelitske veze. Ako tebi to nisu objektivni argumenti ne znam sto jest.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ja sad moram uskočiti i stati na stranu @Dodoa... pa pobogu kako možeš/možete na temelju natpisa i objava na internetu zauzeti tako tvrdi stav da je nešto smeće... ja nemam, ali masa kolega u firmi je silom prilika morala preći na W10 i nitko nema problema sa njime.

Također, doma imam jedan PC i laptop sa W10 (radi djece i škole) kojeg klinci gaze kako god znaju i umiju (a djeca su vrlo sposobna i maštovita) i opet nikad nikakvih problema, a jedna instalacija je stara preko dvije godine... ili po kojoj logici kvalitetu OS-a temeljiti na tome da li možete ili ne možete customizirati izgled OS-a pface

Osobno, Windowsi mi ne trebaju, ali kako ih koristim možda tri puta godišnje po par desetaka minuta nemam nikakvo mišljenje o njima, ali baš zato ne mogu pljuvati po njima jer je netko napisao da je imao xy problema.

I da, to mi je jednako kao kad se pljuje po Appleu da ima (pre)skup hardver ili strašno zatvoren OS, a da se sud pljuvača temelji na gledanju YT klipića :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ja sad moram uskočiti i stati na stranu @Dodoa... pa pobogu kako možeš/možete na temelju natpisa i objava na internetu zauzeti tako tvrdi stav da je nešto smeće... ja nemam, ali masa kolega u firmi je silom prilika morala preći na W10 i nitko nema problema sa njime.

Ne moram osobno popiti nož u trbuh, zaraziti se ebolom ili izgubiti sve što imam u požaru da bi ustvrdio da je loša ideja. Dovoljno je pročitati to u novinama ili vidjeti na jubito klipićima.

bertone je napisao/la:ili po kojoj logici kvalitetu OS-a temeljiti na tome da li možete ili ne možete customizirati izgled OS-a pface


Pa to je dodova glavna argumentacija.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la: ali masa kolega u firmi je silom prilika morala preći na W10 i nitko nema problema sa njime.

Kad bi silom prilika morali preći na linux, imali bi još manje problema. Kod nas u Sjevernoj Koreji svi slave linux jer ga prisilno koristimo u školama još od malih nogu a naš dragi vođa rado pije čaj s velikim dobrotvorom naše zemlje, Richardom Stallmanom.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
To da vi u SK koristite Linux je priča za naivne jer znamo što koristite :-D

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11348
Site Admin
Postovi: 11348
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:... ja nemam, ali masa kolega u firmi je silom prilika morala preći na W10 i nitko nema problema sa njime.

Evo npr. problema sa W10 updateom je imao jedan moj prijatelj. Da stvar bude bolja, osobno sam mu na laptop stavio tu famoznu 10-ku i čovjek nije radio nikakve gluposti s laptopom. No, samo najednom mu se dogodilo svojevrsno vječito updatanje, tj. svaki puta kada bi palio i/ili gasio laptop samo bi se vrtio update koji nikada nije implementiran kako spada. To mu je naglo podiglo vrijeme paljenja i gašenja laptopa, pa ga je onda odnio meni na popravak.
Na svoje sam se oči uvjerio kako i famozna 10-ka mora nešto kemijati sa updateovima kao i sve verzije prije nje koje su znale i po sat vremena skidati updateove od 100 mb (zajedno). pface
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Kad se neki kolege olako late grandioznih izraza u stilu "većina", "mnogi" i sl, onda da bar to potkrijepe relevantnim izvorom.


....
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Bunker je napisao/la:Kad se neki kolege olako late grandioznih izraza u stilu "većina", "mnogi" i sl, onda da bar to potkrijepe relevantnim izvorom.


....

Ozbiljno? Ti pitaš za link na nešto što je bilo na naslovnicama svih tehnoloških portala?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.