Sada je: 24 ruj 2020, 06:14.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:Jedno pitanje:
Kako mogu postaviti na nekoj stranici wikija link na podnaslov sa druge teme na wikiju?
Npr. Tema: Prženje iso slike , a ja bi na nju stavio link na podnaslov Prženje slike diska u temi Brasero.
Valjda će neko razumjeti ovo što sam napisao iznad. Nema što, znam ga zakomplicirati. :mrgreen: rofl

Probaj [[Brasero#Prženje slike diska]]
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
Kako mogu postaviti na nekoj stranici wikija link na podnaslov sa druge teme na wikiju?
Npr. Tema: Prženje iso slike , a ja bi na nju stavio link na podnaslov Prženje slike diska u temi Brasero.
Valjda će neko razumjeti ovo što sam napisao iznad. Nema što, znam ga zakomplicirati. :mrgreen: rofl

Ja ti to sada složim, a ti pogledaj u kod kako se to radi... ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:Ja ti to sada složim, a ti pogledaj u kod kako se to radi... ;)

OK :D
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta

Ako sam te dobro skužio, odgovor na tvoje pitanje je:
Kod: Označi sve
[[link#podnaslov|Link na podnaslov]]
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
4ndY je napisao/la:

Ako sam te dobro skužio, odgovor na tvoje pitanje je:
Kod: Označi sve
[[link#podnaslov|Link na podnaslov]]

Da, to mu je bilo to... :)

Nego, 4ndY bi li možda mogao napraviti vodič za instalaciju Fedore i opis Fedora distre za Wiki...?
Site Admin
Site Admin
Vodic kroz instalaciju Fedore i dovrsavanje chmod opisa sam imao ja u panu napraviti ovih dana kad natjeram virtualBox da radi....Jedino malo detaljniji opis i specificnosti Fedore kao distre ako bi netko drugi mogao napisati
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Kad uhvatim vremena, jer to zahtjeva više posla (proći ručno samu instalaciju i poslikati je). A već duže vrijeme imam u planu da dovršim ove početničke tekstove, no također spada u much-time-consuming tekstove. Kad stignem ću napisat, ako netko stigne prije - još bolje :twisted: :mrgreen:

Malo me mući razlika između "slobodan" i "otvoren", tj. koji pojam upotrebljavati i zašto baš taj?
* HrOpen koristi samo "otvoren", štoviše, nigdje se ni ne spominje "slobodan", pa bi valjda i wiki trebao biti dosljedan?
* mislim da je "otvoren" softver nadskup "slobodnog" softvera (barem je u engleskom govornom području imamo prevlast "open": imamo OpenSolaris, OpenBSD, Open protocols, Open formats, Open source..., jer riječ "free" označava prvenstveno besplatno, pa tek onda slobodno u glavama običnih korisnika računala), te "otvoren" nije tako okrutan prema komercijalnom sektoru kao "slobodan"
* međutim, sama riječ "slobodan" nosi veće značenje običnom korisniku nego riječ "otvoren" - tj. otvoren u smislu da mu možeš vidjeti izvorni kod može biti i M$-ov software pod shared-source licencom, ali ne može biti slobodan
* FSF mi se čini poznatijom organizacijom, nego ostale (mislim na OSI), pa je i tu argument za "free", odnosno "slobodan"

Eto, to su neke moje misli vezane za tu diskusiju, što vi mislite? Ja nekako naginjem "slobodnom", ali mislim da je to subjektivno, tj. da za "otvoren" stoje jači argumenti.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
4ndY je napisao/la:
Eto, to su neke moje misli vezane za tu diskusiju, što vi mislite? Ja nekako naginjem "slobodnom", ali mislim da je to subjektivno, tj. da za "otvoren" stoje jači argumenti.
možemo pitati za

Meni isto "sobodan" zvuči jasnije od "otvorenog", no možemo pitati za mišljenje i HROpen-ovce...

S druge strane otvoren znači da je poznat izvorni kod, što kod slobodnog ne mora biti nužno...
Site Admin
Site Admin
Grof je napisao/la:S druge strane otvoren znači da je poznat izvorni kod, što kod slobodnog ne mora biti nužno...

Mislim da je nužno i kod slobodnog, štoviše vrlo nužno :-)
The freedom to study how the program works, and adapt it to your needs (freedom 1). Access to the source code is a precondition for this.
Moderator
Moderator
Ljudi, čujte i počujte, raspisujemo "natječaj" za izradu skina za OpenWiki.

Tražimo čovjeka ili čak team koji će napraviti skin za MediaWiki i koji će tada postati defaultni skin OpenWikija.
Cilj je napraviti skin koji će OpenWikiju dati jedinstven identitet tako da ne liči na "yet-another-mediawiki-based-wiki", s druge strane dizajn treba biti blag i ne otimati fokus sadržaju.

U kratkim crtama još:
- što mora imati: isti ili sličan raspored elemenata i menija kao i defaultni mediawiki skin (u suprotnom velike promjene izazivaju zbunjitis kod iskusnijih wiki autora); prolaz na w3c validatoru, tj. mora biti napravljen po w3c standardima; pozadina teksta wiki članka mora biti bijela ili neka jako svijetla boja koja teži bijeloj; poseban CSS za printanje (koji izbacuje menije i slično)
- što ne smije imati: isti ili sličnu shemu/paletu boja kao poznatije *nix distribucije (recimo ne smije biti samo smeđi, zeleni i plavi ;) ); flasha, puno AJAXa i slično (radi kompatibilnosti i jednostavnosti);

Sva pitanja i zahtjeve za dodatnim informacijama možete postaviti ovdje. Ako treba, mogu u kratkim crtama opisati kako napraviti skin za mediawiki.

p.s. tražimo dobrovoljce, odnosno volontere, odnosno ne plaćamo izradu ovog skina :roll:
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.