Sada je: 16 tra 2024, 19:29.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo i Radoslava Dejanovića o Lani:
http://www.monitor.hr/clanci/lana-moze/162321/
Dobar članak.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Fugu je napisao/la:Evo i Radoslava Dejanovića o Lani:
http://www.monitor.hr/clanci/lana-moze/162321/
Dobar članak.

Izvrstan! :thumbs
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
iweb je napisao/la:Aplikacija nije opensource koliko sam shvatio, već je samo bazirano na opensource tehnologijama.

Aplikacija je pod GPL, što znači da je naručitelj dobio source i može s njim šta hoće uz uvjet da ako nekome dalje distribuira također omogući pristup tom sourceu. Sad je na HZMO da odluče hoće li staviti source svima na download.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:
iweb je napisao/la:Aplikacija nije opensource koliko sam shvatio, već je samo bazirano na opensource tehnologijama.

Aplikacija je pod GPL, što znači da je naručitelj dobio source i može s njim šta hoće uz uvjet da ako nekome dalje distribuira također omogući pristup tom sourceu. Sad je na HZMO da odluče hoće li staviti source svima na download.


Da to se netokracije nije dalo naslutiti, ali ja se nadm daje Guru upućeniji od nas...

http://www.monitor.hr/clanci/lana-moze/162321/

kako je riječ o open-source projektu, baš ništa ne stoji na putu drugim institucijama da ovaj sustav [besplatno] preuzmu i prilagode svojim potrebama, za puno manje novca nego što je potrebno za razvoj sustava od nule.


Ma tip je car...
Lanu mogu koristiti i ljudi koji nemaju Windowse. Linuxaši, prezreni na svijetu, mogu pristupiti usluzi Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje i koristiti je kao i Windowsaši. Kao i Macintoshevci.
Dapače, mogu koristiti i one famozne pametne kartice koje na Linuxu, kako tvrde upućeni, jednostavno ne rade i ne zna se da li će ikad raditi.
Avatar
Postovi: 317
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Lokacija: Ri
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian LXQt
Evo danas sam imala jednu odjavu. OK, naspram "e-zdravstvenog", ovo je svjetlosnim godinama ispred, ali:
nije htjelo raditi na firefoxu, i nije htjelo raditi sa starijom verzijom Jave (7,21). Na FF mi je bacalo da nemam ovlaštenja. Noviju Javu ne mogu instalirati na ovom kompu zbog starijeg programa kojem treba 7.21 (za fiskalizaciju). Upogonila sam ga na drugom računalu, koristeći IE... Baš ću danas ponijeti ovaj uređajčić doma i vidjeti kako radi na Linuxu...

Nedostatci: ako se već ulogiravam s certifikatima, zašto moram pješke upisivati registarski broj? Ajd, naziv firme mi opali automatski. Čemu služi OIB? Ničemu. Podatke o šljakeru ručno upisujem. Čemu služi onaj broj iz mirovinskog? Ničemu, podatke o tomu ručno upisujem.

Međutim, naspram one svinjarije od e-zdravstvenog, ovo je super. Netko je bio gadno napušen kad je radio zdravstveno. SS-am sutra jedan od nadrogiranih izbornika pa mi vi to prevedite na jezik trijeznih :) Ili da počnem pit na poslu...
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
@mist: Nije valjda da nemaš kome podnijeti bug report?
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Čini mi se da će ovo još neko duže vrijeme ostati izoliran slučaj u hrvatskoj realnosti.

Kolko vidim ljudi ("stručnjaci") su se već počeli buniti da je sustav prejeftin i da im ruši cijene.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.