Sada je: 13 svi 2024, 05:40.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

http://www.techrepublic.com/article/no- ... o-windows/
Avatar
Postovi: 735
Postovi: 735
Pridružen/a: 12 stu 2009, 07:43
Lokacija: Jug
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Mint Nadia
Suko je napisao/la:Ekipa, postajte ovdje linkove na koje naidjete o ovoj prici. Objektivne.
Ja cu probati sutra ili prekosutra napisati jedan objektivan clanak za nasu naslovnicu da malo bacimo kontru ovim senzacionalistickim natpisima u nasim portalima pa bi volio imati sto vise izvora.


hmm.. negdje sam našao podatak (al jbg ak znam gdje) da je novi gradonačelnik lik koji voli poklone veće od 15€ koliko je u Njemačkoj dozvoljeno da primaju državni službenici i namještenici.. nije vezano za temu ili je ako je MS malo podmazao :)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11359
Site Admin
Postovi: 11359
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bravo Suko, odlična ideja.
Blog: https://r3bl.github.io
Twitter: https://twitter.com/r3bl_
Hardcore elementary fan.
Avatar
Postovi: 142
Postovi: 142
Pridružen/a: 20 lip 2013, 00:14
Lokacija: Brčko, BiH
Podijelio/la zahvalu: 13 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: elementary OS
Ajde da se uključim u raspravu. Našao sam negde članak, da MS krajem ove godine otvara neki svoj odsek (za Nemačku) u Minhenu, pa moguće da je to povod.
Realno, MS mora da dokaže svetu da je Minhen pogresio i da ne može da se radi bez MSa. Pogledajmo primer. Krenuo je Minhen, pa sad u Francuskoj, pa neki sektori u Spaniji, u Kini ga proteravaju, Moskva se sprema da pređe na Rosa itd. Ako sad pokažu na primeru Minhena (a verovatno i oće, jer će uraditi sve što je u njihovoj mogućnosti, a nemci su potkupljiv narod vidi se iz primera B.Eklestona), ceo svet će polako da se zapita, ako su precizni nemci se prepračunali, gde se onda mi nalazimo u celoj toj priči.
Postovi: 348
Postovi: 348
Pridružen/a: 20 vel 2014, 10:00
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: EQuilibrium
Ti sudiš cijelom narodu po jednoj osobi? wow. Šalu na stranu, prelasci na linux zahtijevaju dosta planiranja i strategije i nije to baš tako jednostavno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
http://www.omgubuntu.co.uk/2014/08/munich-council-say-talk-limux-demise-greatly-exaggerated
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
cijela priča oko prebacivanja natrag na windowse je napuhana i pola toga je izmišljeno.
koliko sam vidio po drugim forumima od ljudi koji znaju o čemu se radi, kažu da je linux u Munchen-u radio super i
da su djelatnici bili zadovoljni i da nije bilo nikakvih problema.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Gradska knjižnica grada Munchena zainteresiranim korisnicima besplatno dijeli DVD-e Ubuntua 12.04 LTS

Now, it looks like Munich is also trying to educate its citizens in the use of open source and the Munich City Library is providing free Ubuntu 12.04 LTS (Precise Pangolin) CDs to anyone who wants one, free of charge. This is not the first time that the Library had this initiative, but it seems that the new one was announced soon after the Microsoft and Windows debacle in the news.

The information about this program was published on muenchen.de, which is the official website of the city, and the article is in German.


Čini se da se Linux ipak utvrdio ;)


http://news.softpedia.com/news/Munich-L ... 7939.shtml
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
calisto053 je napisao/la:Gradska knjižnica grada Munchena zainteresiranim korisnicima besplatno dijeli DVD-e Ubuntua 12.04 LTS

Now, it looks like Munich is also trying to educate its citizens in the use of open source and the Munich City Library is providing free Ubuntu 12.04 LTS (Precise Pangolin) CDs to anyone who wants one, free of charge. This is not the first time that the Library had this initiative, but it seems that the new one was announced soon after the Microsoft and Windows debacle in the news.

The information about this program was published on muenchen.de, which is the official website of the city, and the article is in German.


Čini se da se Linux ipak utvrdio ;)


http://news.softpedia.com/news/Munich-L ... 7939.shtml


Lijepo od njih ali mogli su dijeliti novi 14.04.1 LTS, nadam se da barem dijele 12.04.5 LTS a ne onu prvu verziju :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ma neka saboterska patka ima iza cjele igre.. Švabe si nebi dozvolili bruku i financijske promašaje.. Vjerujem da su odavno sve dobro izracunali, a najnovija dogadjanja su plod ili političarenja ili ms podmetanja i spletki...
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.