Sada je: 26 lis 2020, 05:08.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nedavno je Linus Torvalds na svom Google plus profilu objavio anketu u kojoj je pitao dali da Kernel verziju podigne na 4.0 ili da ostavi na 3.20?

Naime glasovi u anketi su išli na 56% za promjenu.A i u slijedećem kernelu se očekuju velike promjene.Tako da je ova promjena sasvim moguća,jer Linusu se opet neda brojati.

Šta vi mislite?

Inače ako želite osobno kontaktirati Linusa,odmah poslije kernel mailing liste najbolji vam je Google plus.Slobodno i mene dodate,tamo sam pod nadimkom "onaj tamo"
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
3.20 Zašto bi nakon svih ovih godina sada radili neke velike promjene i zbrku.Pa svi znaju da sa Linus užasava promjena,ta zato nikad nije izmjenio Slackware instalacijski proces ili napravio Slackware live iso.A ne daj Bože Slackware live Gnome edition onda bi ga hertz strefio.Čovjek je ili teški perfekcionist (luđak)ili mrzi promjene.
Acer E-15 E5-511-C0ET
Intel Celeron quad core N2940
Intel HD
4 GB RAM DDR3
500 GB HD
Podijelio/la zahvalu: 44 puta
laufer84 je napisao/la:3.20 Zašto bi nakon svih ovih godina sada radili neke velike promjene i zbrku.Pa svi znaju da sa Linus užasava promjena,ta zato nikad nije izmjenio Slackware instalacijski proces ili napravio Slackware live iso.A ne daj Bože Slackware live Gnome edition onda bi ga hertz strefio.Čovjek je ili teški perfekcionist (luđak)ili mrzi promjene.

I kernel 3.0 je došao nakon kernela 2.6.39 iako se moglo nastaviti sa 2.x kernelima ali nije, meni osobno je svejedno kako će ga nazvati jer mi je bitno da dobro radi.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Kakve li veze sad tu Slackware ima? :zbunj Nije Slackware linusov nego patrickov...

Linus radi i odrazava samo kernel...

Edit: ontopic, meni je svejedno kako ce ga oznacit, a ako su neke velike promjene opet je lase za pamtit da je promjena dosla od vezije 4...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
:sokiran :zabrinut :zbunj :hmm
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Spol:
Svejedno kako će se zvati.A Linusa sam spomenio samo zato što on ima VIZIJU za razvoj linuxa kernela,distribucija i grafičkih okruženja :

http://www.linuxzasve.com/?s=Linus&x=0&y=0

Ukratko džoker zovi linusa.On zna sve :)
Acer E-15 E5-511-C0ET
Intel Celeron quad core N2940
Intel HD
4 GB RAM DDR3
500 GB HD
Podijelio/la zahvalu: 44 puta
s
laufer84 je napisao/la:3.20 Zašto bi nakon svih ovih godina sada radili neke velike promjene i zbrku.Pa svi znaju da sa Linus užasava promjena,ta zato nikad nije izmjenio Slackware instalacijski proces ili napravio Slackware live iso.A ne daj Bože Slackware live Gnome edition onda bi ga hertz strefio.Čovjek je ili teški perfekcionist (luđak)ili mrzi promjene.

Sunce ti poljubim, ne mišaj Linusa i Pata. Pat je gazda u Slacku, Linus je šef kernela i nema šta petljat oko Slackwarea ;)
a definitivno me ne zanima kako će se novi kernel zvat
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Kako će se novi kernel zvat? Pa linux, kao i do sada. :hihi
Brojčana oznaka će se, eventualno, prebacit u "četvrtu". ;)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 274 puta
Primio/la zahvalu: 348 puta
Ipak:
slika
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Spol:

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.