Sada je: 29 ožu 2024, 06:06.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Moje iskustvo sa novi mandroidima na linuxu i kopiranje fajlova je isto strava i užas. radi samo na malim fajlovima, ali ako kopiram nešto veće od kakvih 300 MB gotovo garantirano će puknut. Užasno je sporo sve isto tako. adb je kao rješenje? wtf stari, pa neda mi se sa adb-om upisivati u cli za sve stvari. U biti sada razmatram staviti neki stariji androd na moj S3 jer ovo novo su žestoka smeća.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Suko je napisao/la:Offtopic rant: (Sori)
...
Još jednom, sori na offtopicu ali morao sam.


Pa skoro svaka tema sa sličnim naslovom završi u/ili je offtopic za ozbiljne linux korisnike :hihi
Već si se jadao u ovoj temi :(
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:
Suko je napisao/la:Offtopic rant: (Sori)
...
Još jednom, sori na offtopicu ali morao sam.

Već si se jadao u ovoj temi :(

Jesam, znam.
Al Android je tipican primjer sto neka beskrupulozna tvrtka moze napraviti sa slobodnim softverom i kako ga moze obzidati i zauzdati pa na kraju i upregnuti za svoju korist.
Zao mi je kad vidim koliko se smeca i ogranicenja nakotilo oko kaktiga "otvorenog" Androida. Zato mozda toliko kukam oko toga.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Ja ne znam kakav si ti to mobitel imao,...

Samsung Galaxy Ace, LG Ally, Samsung Galaxy S, SGS2, SGS3, SGS4, SGS5, SGS4 Mini, Sony Xperia S, Sony Xperia Z (phone & tablet), Motorola Moto G, HTC One M8, HTC One Z, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10, Prestigio 5340 i jos more deviceova kojima ni ime ne znam (objasnjenje: u firmi radim kao android developer pa dolazim u kontakt s raznim deviceovima i dosad ni jedan nije radio probleme sa prijenosom podataka na SD karticu iz linuxa i maca).

Suko je napisao/la:MTP sam uspio natjerati da proradi uz teške komplikacije u oko 10% slučajeva kad uštekam mobitel u računalo. A i tada masovno šteka i bolno je sporo. (Enablean developer mode, USB debugging, instalirana sila mtp paketa, ADB i ostali razvojni alati).


MTP ti ne treba, stovise nije ni podrzan na linuxu najbolje. Dovoljan ti je cisti ADB, bez MTP toolova na linuxu. Treba ti samo USB debugging biti ukljucen na telefonu i sve podatke mozes prebacivati naredbama adb push i adb pull - cak postoji i GUI alat za to...

Suko je napisao/la:Sreća pa mi sad ovaj Z1 compact podržava mass storage mode za SD karticu. Inače bi zaboravio prebacivanje podataka s računala na mobitel.

Jasno da je lakse s uredjajima koji imaju mass storage mode, medjutim ADB uvijek radi :).

Suko je napisao/la: Ranije je to bilo pjesma. Uštekao si mob u računalo i sve odradio bez pol muke.


Kad ranije? Sa starim nokijama? Stari androidi (2.x) su imali puno losiju podrsku za ADB i mnogi uopce nisu ni imali SD karticu (ni emuliranu), pa nisi uopce mogao na njih i s njih ista prebacivati...

Suko je napisao/la: Al, kako bi to bilo kad se ne bi koristile Googleove cloud usluge? Ko je vidio podatke prebacivati s računala? Treba sve svoje dati Googleu da oni to lijepo imaju kod sebe pa da ti po potrebi daju.


Danas svi pametni telefoni podrazumijevaju pristup internetu i backup podataka na cloud. iPhone ne mozes uopce koristiti bez Apple ID-a. Android mozes koristiti bez Google accounta, ali je tad sav jadan (nema push notifikacija, gmail-a, instalacije aplikacija iz play store-a, cloud backup-a). Windows phone uopce ne mozes koristiti bez Microsoft account-a (ista filozofija kao kod Apple-a). Takodjer je samo pitanje vremena kad ce Ubuntu Mobile i Firefox OS isto traziti da imas nekakav cloud account za sinkronizaciju i backup - vecina ljudi to jednostavno ocekuje od svog smartphone-a. Ona manjina kojoj ti pripadas ce se morati snalaziti s nekim obskurnim alatima koji ponekad rade, a ponekad ne, kako bi svoje fajlove lokalno sinkronizirali s racunalom bez da isti odu na neki cloud.

Suko je napisao/la:Da ne kažem da noviji Androidi uopće namaju podrške za pisanje po SD kartici. (Ono što imaju je smijurija.)


A koji to Android nema podrsku za pisanje po SD kartici? Od ICS-a na dalje, SD kartica (prava ili emulated) je obvezna jer mnoge aplikacije nece ni raditi bez iste.

Suko je napisao/la:Android i to što je Google napravio od njega je sramota za Linux! Teško smeće, a Google se odužio Linux zajednici tako da ih je u potpunosti izignorirao i u potpunosti ismijao Linux filozofiju.


Google inace jako malo svojih resursa ulaze u Android (vjerojatno manje od 10%). No i s tim ulaganjima su napravili ogromne pomake na android platformi - ART umjesto Dalvika, kao i novi API-ji u Lollipopu koji konacno omogucuju izradu bogatog korisnickog sucelja, novi ios-like camera API koji ti omogucuje da dodjes do frame-a kamere bez delay-a od 2 sec sto konacno omogucuje izradu boljih AR aplikacija, Android studio umjesto Eclipse-a koji uvelike olaksava development aplikacija (iako je isti jos uvijek za red velicine kompliciraniji nego na iOS-u ili WP-u), itd.

Da kojim slucajem Google to zeli, oni bi mogli napraviti Android platformu puno boljom od WP-a i iOS-a, medjutim njima je ocito u glavnom interesu to da svaki android korisnik u dzepu ima telefon s google accountom kako bi mu mogli prikazivati reklame - boljitak same platforme im nije u interesu (bar ne utoliko ukoliko Apple i Microsoft ulazu u svoje platforme).

I za kraj: Suko, slazem se da je Google ismijao Linux filozofiju, ali sto je drugo bilo i za ocekivati? Linux philosophy is maybe good for your soul, but is definitely bad for business.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
shrike je napisao/la:Moje iskustvo sa novi mandroidima na linuxu i kopiranje fajlova je isto strava i užas. radi samo na malim fajlovima, ali ako kopiram nešto veće od kakvih 300 MB gotovo garantirano će puknut. Užasno je sporo sve isto tako.


Jednom sam na tablet kopirao HD filmove sa ADB-om i preko mass storage mode-a. Razlike u brzini nije bilo, medjutim prijenos mi je preko ADB-a bio stabilniji (u smislu da nije pucala veza).

shrike je napisao/la: adb je kao rješenje? wtf stari, pa neda mi se sa adb-om upisivati u cli za sve stvari.


Pa jesi linuxas ili nisi? Ako hoces drag'n'droppati fajlove, kupi si Mac-a.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Firefox OS ljudi, da vidite kako mi uredno bez po muke prepozna telefon :) :)
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.