Sada je: 04 srp 2020, 19:33.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

DoDo je napisao/la:
Pa i ne bas. Dosad sam takav update imao jedino na Sony Xperia S telefonu. Svi ostali su dobili novu verziju androida over the air (LG, Nexusi, Motorole, Samsung (S, S2, S3, S4, S5), HTC One M8, cak i Huawei, Alcatel i Prestigio).

Imamo različita iskustva, Sony Xperie često traže PC Companion da bi se updateale, a čak ni onda ne radi uvijek kako treba, npr Xperia Z tablet upgradea na Android 4.2 umjesto 4.4 i javi da nema novih updateova. Ali inicijalno tablet je uredno javio u stilu new update found please connect your tablet to PC to update, OTA update nije bio moguć. Također meni je na Galaxyju S2 OTA update failao i nije prošao dok nije bio spojen preko Kiesa. Osim tih pojava PC softver za mobitele je bitan i radi raznih backupa i sinkronizacija, mogu se one sve ručno obaviti ali to ne opravdava proizvođače mobitela da ignoriraju Linux, meni je to vrlo bezobrazno i jedan od bitnih razloga zašto jedva čekam šutnuti Android.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
JH-IM je napisao/la:..., meni je to vrlo bezobrazno i jedan od bitnih razloga zašto jedva čekam šutnuti Android.

Jel znas koje su alternative i kako one supportaju Linux? :bleh
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
DoDo je napisao/la:
Jel znas koje su alternative i kako one supportaju Linux? :bleh

Kupio sam Ubuntu mobitel.
JH-IM je napisao/la:Također meni je na Galaxyju S2 OTA update failao i nije prošao dok nije bio spojen preko Kiesa.

:hmm I dan danas imam SGS2, doša mi je s Androidim 4.0.3 (kupljen u Teletini2, otključan uređaj) i dobio sam update na 4.1.2 OTA. Nadogradio mi se bez IKAKVIH dodataka ili problema, tako da mi nije jasno što bješe tebi i/ili tvom SGS2 mobu. :hmm
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 271 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
JH-IM je napisao/la:Kupio sam Ubuntu mobitel.

Možeš ovo slobodno staviti u potpis :hihi ;)
Inače, jel ti stigao?
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Spol:
Cooleech je napisao/la::hmm I dan danas imam SGS2, doša mi je s Androidim 4.0.3 (kupljen u Teletini2, otključan uređaj) i dobio sam update na 4.1.2 OTA. Nadogradio mi se bez IKAKVIH dodataka ili problema, tako da mi nije jasno što bješe tebi i/ili tvom SGS2 mobu. :hmm

Moj je tada bio zaključan i OTA je izbacio neki error, zašto nemam pojma ali update nije prošao.
vision je napisao/la:Možeš ovo slobodno staviti u potpis :hihi ;)
Inače, jel ti stigao?

Nije, krenuli su shippati ovaj tjedan ali moj izgleda nije još shippan jer bi trebao dobiti email da je shippan, pitanje je koliko će im vremena trebati da ih sve shippaju ali ja se nadam da će stići do kraja mjeseca.
Kolega imam nekoliko aplikacija na njihovom storeu,nisu baš nešto ali rade!
>get pc with linux preinstalled
>notice windows sucks
>stay on linux
>???
>PROFIT
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
DoDo je napisao/la:
JH-IM je napisao/la:U tome je ironija Androida, toliko je toga pokupio od Linuxa a uopće nema Linux verzija softvera za spajanje tih mobitela na računalo, proizvođače uopće nije briga za Linux korisnike, ...

Pa nema zato jer ti ne treba. Mac i Linux rade nativno s androidom - ne treba ti nikakav poseban softver za prebacivanje podataka, treba ti samo ADB (koji postoji u repozitoriju svake linux distribucije, a moze ga se skinuti i s Googleove stranice), telefon u kojem je enablean developer mode sa USB debuggingom (opet nesto sto ima svaki android i nije potrebno nikakvo rootanje, moddanje i slicno) i mozes prebacivati sve fajlove u oba smjera, cak i instalirati aplikacije.

Offtopic rant: (Sori)
Ja ne znam kakav si ti to mobitel imao, ali moje iskustvo je 100% drugačije. Moja posljednja dva mobitela ne rade ni približno nativno na Linuxu.
MTP sam uspio natjerati da proradi uz teške komplikacije u oko 10% slučajeva kad uštekam mobitel u računalo. A i tada masovno šteka i bolno je sporo. (Enablean developer mode, USB debugging, instalirana sila mtp paketa, ADB i ostali razvojni alati). Sreća pa mi sad ovaj Z1 compact podržava mass storage mode za SD karticu. Inače bi zaboravio prebacivanje podataka s računala na mobitel. Ranije je to bilo pjesma. Uštekao si mob u računalo i sve odradio bez pol muke. Al, kako bi to bilo kad se ne bi koristile Googleove cloud usluge? Ko je vidio podatke prebacivati s računala? Treba sve svoje dati Googleu da oni to lijepo imaju kod sebe pa da ti po potrebi daju.
Da ne kažem da noviji Androidi uopće namaju podrške za pisanje po SD kartici. (Ono što imaju je smijurija.)
Android i to što je Google napravio od njega je sramota za Linux! Teško smeće, a Google se odužio Linux zajednici tako da ih je u potpunosti izignorirao i u potpunosti ismijao Linux filozofiju.
Zato će moj sljedeći mob biti neki s FirefoxOS-om, ili Ubuntuom. Al neće tako skoro.
Još jednom, sori na offtopicu ali morao sam.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
plavi zmaj77 je napisao/la:Kolega imam nekoliko aplikacija na njihovom storeu,nisu baš nešto ali rade!

Napiši kako se zovu tako da ih znam naći pa da isprobam.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.