Sada je: 29 svi 2020, 08:54.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Valve je najavio da se Steam Machines, Steam Controller i Steam Link može unaprijed naručiti i bit će isporučen u listopadu.

Momentalno imate dva fabrikanta na raspolaganju Syber i Alienware na kojem je predinstaliran operativni sustav SteamOS koji se temelji na Debianu.

Cijene se krecu izmedu 450 i 750 US-Dollara

Syber Steam Machine - http://www.sybergaming.com/products/steam-machine.aspx

Alienware Steam Machine - http://store.steampowered.com/app/353390

Steam Hardware Vorbestellung

Vorgezogene Lieferung am 16. Oktober, wenn Sie heute vorbestellen (begrenzte Anzahl verfügbar)

http://store.steampowered.com/hardware

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 29 puta
Spol: M
Steamu pod hitno treba još više Linux portova igara (prvenstveno AAA i ekskluzive naslova). Inače ne bu dobro. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ja sam mislio da je Valve odustao od Steammachinea.
Nedavno su se prodavala racunala s Win 8 koja su navodno trebala biti Steammachines.
Malo mi se cini da se Valve pokusava ugurati s ne tako dobrim a uz to jos i skupim igrackama u nišu koju su vec popunili ps4 i xbox one. Nekako ne vidim prednost tog Steammachinea od 500$ na vise, u odnosu na 400$ vrijedan ps4. Pogotovo ne s igrama koje se trenutno nude za Linux na Steamu. Mi slavimo kad se pojavi los port neke cetiri godina stare igre. A novih igara i ekskluziva ni u tragovima.
Ne znam. Nekako mi to sve ne izgleda dobro.
Nadam se da se varam.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Suko je napisao/la:Ja sam mislio da je Valve odustao od Steammachinea.
Nedavno su se prodavala racunala s Win 8 koja su navodno trebala biti Steammachines.
Malo mi se cini da se Valve pokusava ugurati s ne tako dobrim a uz to jos i skupim igrackama u nišu koju su vec popunili ps4 i xbox one. Nekako ne vidim prednost tog Steammachinea od 500$ na vise, u odnosu na 400$ vrijedan ps4. Pogotovo ne s igrama koje se trenutno nude za Linux na Steamu. Mi slavimo kad se pojavi los port neke cetiri godina stare igre. A novih igara i ekskluziva ni u tragovima.
Ne znam. Nekako mi to sve ne izgleda dobro.
Nadam se da se varam.

Izašao je Witcher 3 za Linux ali je istina da nema puno AAA naslova za Linux ili kasne. Vjerovatno oni računaju da će proizvođači igara krenuti i sa AAA naslovima za SteamOS kada se budu prodavale Steam Machines. Jer bez redovnog izlaska AAA naslova za SteamOS nema smisla kupovati Steam Machines kada se Linux igre može igrati ako baš hoćeš i na kućnom. Valve ima veliki utjecaj na gaming industriju ali vidjeti ćemo da li će biti dovoljan da barem dio AAA naslova izlazi u verziji za SteamOS paralelno sa Windows verzijom.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Problem je to da se Steammachines neće prodavati jer nema dovoljno igara, a developeri neće razvijati igre za slabo prodavanu konzolu i to je začarani krug.
Sad, da li je Valve baš toliko jak da natjera developere da razvijaju igre za Steammachines? Mislim da baš i nije. Ako je Nintendu teško dobiti "third party" igre za WiiU, kako će to Valve odraditi?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
ko kaze da moraju izdavati za steammachines?! Dan danas vecina igara se trudi izlaziti i na linuxu na kojem je steamOS baziran i mislim da ce u buducnosti svaka igra tako izlaziti. Kolko ja znam puno je lakse i jednostavnije portati igru na linux nego na windows pa u tome i lezi nada neka. Nitnendo i WiiU je govno koje ce kad tak propast i mislim da nemres to usporedivati sa Steammachinsima.
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Tako su ljudi i prije rekli da će Steam propasti(na početku) pa je završio kao "centar igara",ja bi se čak mogao kladiti da će SteamMachines "uništiti" Xbox i PlayStation jer već i sada ima pozitivnih stvari:
1)Ima više igara
2)Kontroler je prilagođen svakoj igri
3)Konzola je praktički kompjuter(Linux OS)
4)Ima više "mašina" od onih jeftinih po nekoliko stotina dolara pa sve do onih skupih koji koštaju više od 1000 dolara
5)Steam-zar imam nešto da još dodam :)
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.