Sada je: 26 tra 2024, 22:32.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

https://community.skype.com/t5/Linux/Sk ... -p/4434299

slika

Alpha verzija, izgleda kao wrapper za browser, pomognite Microsoftu feedbackom kažu na linku :hihi

Edit1:
Mislim da sada audio call u Ubuntu Touch web aplikaciji radi.

Edit2:


Novi Skype u Ubuntuu 16.10 sa Unityjem 8 i Mir display serverom.

Edit3:
https://community.skype.com/t5/Linux/Sk ... ue/page/12

We are looking into snap. Need to consider support for Ubuntu Phone though.


Odgovor od nekog iz Skypea na upit o snapovima i podršci za Ubuntu mobitele, Skype na Ubuntu Touchu bi definitivno potakao neke da se odluče za Ubuntu mobitel, to bi bilo prilično neočekivano da veliki Microsoft podrži malu mobilnu platformu, ali o tom potom. Ubuntu Touch podržava WebRTC pa mislim da im ne bi bilo prekomplicirano napraviti aplikaciju.

Spojeni monolozi.
Edit by Cooleech
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Baš bum probao ovo nešto kasnije na poslu jerbo privatno skypeto baš i ne koristim.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Baš bum probao ovo nešto kasnije na poslu jerbo privatno skypeto baš i ne koristim.


Audio call radi ali video još ne, ovo je tek alpha pa ima još dosta posla. Meni radi ok na Ubuntuu, čini mi se čišći audio nego kod staroga. Ni meni Skype nije najdraži, ali su svi koje znam otišli sa ICQa i ostalih messenger aplikacija tako da nemam puno izbora, točnije imam-Facebook messenger a Facebook ne želim ni pod razno.

Update-kada ja zovem nekog radi, kada mene netko zove ne radi.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
zaboravio sam instalirati, ali samo limitiran obi mogao testirati jer koristimo samo chat tako i tako.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Čitajući druge komentare na netu taj novi Skype je zapakirani web site sa webkitom, javascript intepreterom i node.js-om.

Znači aplikacije koja može imati manje od 1MB, biti manja od CPU cacha, u današnje vrijeme su teške nekoliko stotina MB, dok je prosječni website veći od mog kernela koji upravlja svim hardwareom pface
kk
Postovi: 60
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 stu 2014, 16:38
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Gentoo
kk je napisao/la:Čitajući druge komentare na netu taj novi Skype je zapakirani web site sa webkitom, javascript intepreterom i node.js-om.

Znači aplikacije koja može imati manje od 1MB, biti manja od CPU cacha, u današnje vrijeme su teške nekoliko stotina MB, dok je prosječni website veći od mog kernela koji upravlja svim hardwareom pface


Da. Na istu "foru" funkcioniraju i još neki messengeri koji su se pojavili (i čak uspjeli postati popularni), npr. Franz, ili pokušaji da se napravi neslužbena desktop verzija Google Hangoutsa. Mene najviše iritira to što su te "aplikacije" toliko ogromne, ne znam isplati li se uopće instalirati i koristiti ih, kad tim istim servisima već možeš pristupiti iz svog regularnog browsera. Samo otvoriš novi tab... :pogled_dolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
kk je napisao/la:...ne znam isplati li se uopće instalirati i koristiti ih, kad tim istim servisima već možeš pristupiti iz svog regularnog browsera. Samo otvoriš novi tab... :pogled_dolje


I onda ti browser upravlja web-kamerom? :)
Instalirao prije mjesec dana Skype na Mint i nije radio mikrofon. Nisam imao vremena riješiti, ali navodno nije problem.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
neka hvala :facepalm

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.