Switch to full style
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.
Odgovori

američki FCC utržio internet

15 pro 2017, 10:12

američki FCC ( u mom slobodnom prijevodu - saborsko povjerenstvo za internet, he he )

dozvolio je velikim davateljima usluge pristupa internetu da 'preferiraju sadržaje'

na način da neke sadržaje zabrane, druge da promiču

u cijeloj priči mi je najljepše objašnjenje ( blaženo )

Kod:
mi se borimo za slobodu i konkurentnost, razvijamo inovativnost

Re: američki FCC utržio internet

19 pro 2017, 18:35

Definitivno tužna vijest za internet. Fakat ne znam sto im je to trebalo i koliko su mita pkkupili

Re: američki FCC utržio internet

19 pro 2017, 20:30

Iskreno, od kad je googlea internet i nije neko mjesto kamo treba otići :(
Za vrijeme AltaViste (i ranije) te bez obzira na 33k (ili sporije) modeme, na internetu je bilo puno zanimljivije... ili prevedeno, nas stare dinosaure treba zatući, a ove nove generacije ionako zaboli pipa za slobodu na internetu sve dok mogu lajkati nečiju guzu ili se pohvaliti kako su se zapili za vikend pface

Re: američki FCC utržio internet

19 pro 2017, 22:30

dobra vijest je da se ova odluka ipak odnosi samo na američke građane, odnosno njihove davatelje usluge ( zasad )

loša vijest jest da je većina web servera ( čitaj: google ) nalazi upravo u americi, što nam svima daje razlog za brigu

Re: američki FCC utržio internet

19 pro 2017, 23:39

bertone je napisao/la:Iskreno, od kad je googlea internet i nije neko mjesto kamo treba otići :(
Za vrijeme AltaViste (i ranije) te bez obzira na 33k (ili sporije) modeme, na internetu je bilo puno zanimljivije... ili prevedeno, nas stare dinosaure treba zatući, a ove nove generacije ionako zaboli pipa za slobodu na internetu sve dok mogu lajkati nečiju guzu ili se pohvaliti kako su se zapili za vikend pface


Onda te tek ovo veseli: https://www.wired.com/story/age-of-social-credit/

Re: američki FCC utržio internet

20 pro 2017, 00:23

Ma genijalno pface ... u zadnje vrijeme me sve više privlači misao da bi netko stvarno trebao napraviti IRL Reboot :-D

Re: američki FCC utržio internet

23 pro 2017, 00:07

shrike je napisao/la:Onda te tek ovo veseli: https://www.wired.com/story/age-of-social-credit/


izuzetan članak , poduži ali vrijedan truda da se pročita od početka do kraja

HVALA za link
Odgovori