Sada je: 29 ožu 2024, 06:38.
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tomog999 je napisao/la:Andy, please elaborate.
Trenutno koristim DynDNS, a nitko me nije tražio da nešto platim za sada. :mrgreen:


Ja isto imam DynDNS kao stari korisnik, ali novi se više ne mogu registrirati za besplatnu uslugu...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Puno hvala!
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Evo jedna stvar koja me ponekad živcira: Kad spojim laptop na TV ne prebaci se automatski zvuk na HDMI izlaz u PulseAudiou, a kad ga odspojim s HDMI-ija zvuk ostane na TV-u.

Rješenje? Jednostavan switcher (skripta) koji prebacuje između PA profila pokrenuta od strane udev pravila -- skripta.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Lutherus je napisao/la:Imamo svašta na Wiki. Kad dobrica prosljedi predavanja bude i LXC :D

EDIT

http://wiki.open.hr/wiki/Linux_kontejneri


Tek kad sam napisao uputstva za LXC, skužio sam da su već bila nekakva od prije, samo puno kompliciranija (zato što je LXC u zadnjih par godina dosta napredovao i dobio podršku što u samim distribucijama, što kroz nove alate).

Pa evo kratki pregled:
http://wiki.open.hr/wiki/LXC

Mislim da je to sada došlo na razinu gdje može svako koristiti Linux kontejnere (spremnike) bez puno muke.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.