Switch to full style
Novosti iz Linux svijeta. Komentiranje vijesti s portala.
Odgovori

Fedora Community Remix 12

14 sij 2010, 11:28

Dopustite da najavimo Fedora Community Remix 12.1 (2010-01-14) Linux distribuciju zasnovanu na Fedori 12.

Sažetak mogućnosti:

* zasnovana na Fedori 12
* podrška za hrvatski jezik
* podrška za multimediju (mp3 i divx playback)
* KDE + GNOME radne površine
* bolja hardverska podrška za Broadcom wireless kartice
* bolja podrška za printere
* GNOME Do - inteligentan pokretač aplikacija (http://tinyurl.com/yntg9l)
* Puno bolje igre instalirane, dok su uklonjene one bezvezne
* Edukacijski i softver za astronomiju
* Firefox + Chromium Internet preglednici
* mnoga druga poboljšanja

Ako imate prijedlog kako poboljšati ovu novu Linux distribuciju bilo bi nam drago vas čuti tako da zajedno poboljšamo Fedora Community Remix distribuciju.

Download linkovi:
bittorrent: http://tinyurl.com/y957fop
direktan download: http://depositfiles.com/files/d9imqnjul

Re: Fedora Community Remix 12

14 sij 2010, 11:52

ja ću si ovo skinut da probam, no zanima me... zašto software za astronomiju? :)

14 sij 2010, 16:08

The Acacia Strain je napisao/la:ja ću si ovo skinut da probam, no zanima me... zašto software za astronomiju? :)

Nakon što pokreneš Stellarium sve će ti biti jasno ;) Javi da li ti se sviđa Stellarium. On je jedan on najboljih primjera odličnog multiplatformskog programa otvorenoga koda, ekukativnoga, vizualno savršenog eyecandya, zato što budi maštu... mogao bi do sutra pričati o Stellariumu ;)

14 sij 2010, 16:29

Lijep potez. Nadam se da ćete imati puno korisnika.
Kako to da ste se odlučili instalirati istodobno i KDE i GNOME?

14 sij 2010, 20:00

hrabar izbor.. :)

14 sij 2010, 23:28

Suko je napisao/la:Lijep potez. Nadam se da ćete imati puno korisnika.
Kako to da ste se odlučili instalirati istodobno i KDE i GNOME?

Modularnost je jedna od glavnih prednosti Linux Desktopa te smatram da to treba promovirati. S tehničke strane nema nikakve prepreke da se instalira više od jednog desktopa i jedan drugome nikako ne utjeću na rad, jedino se povećava zauzeće na tvrdome disku. Htio bih u slijedećoj verziji također ponuditi Sugar i Moblin desktope, što mislite o toj ideji?

14 sij 2010, 23:29

glaskoncILLa je napisao/la:hrabar izbor.. :)

Zašto?

14 sij 2010, 23:39

zato jer sam neko vrijeme imao istovremeno instaliran i kde i gnome i to se nije pokazalo kao najbolja kombinacija..
ali mozda vi imate vise srece..

14 sij 2010, 23:55

Valent, da li se može prilikom instalacije odabrati što recimo ne želimo instalirati, npr. da izbacim Gnome? :misli

15 sij 2010, 00:12

4ndY je napisao/la:Valent, da li se može prilikom instalacije odabrati što recimo ne želimo instalirati, npr. da izbacim Gnome? :misli

Ovo je LiveCD/USB te kao takav nema tu opciju. Mozes naknadno ukloniti "višak" ili ti mogu dati kickstart skriptu koju koristim pa sam izbaciš višak i napraviš svoj custom iso.
Odgovori